(ed) ağaç

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ne mutlu size ektiğiniz ve diktiğiniz yerinde duruyor. Bir de benimkilere bakın

Apartmanın bahçesine 24 adet çam ektik. Kesile kırıla 1 adet kaldı
5 adet bardak eriği ektim. Meyvasını yemeğe başladık. Rutubet yaptırıyor dediler hepsini yok ettiler.
10 a yakın beyaz ve mor erguvan ağaçları ektim. Gölgesinde maydanoz ve soğanları olmaz diye 9 unu yok ettiler.
2 adet şekerpare ektim. Biri tutmadı diğerinin senelerce meyvasından beraberce istifade ettik. Dalları balkona geliyor diye kurutarak yok ettiler.
3 adet ıhlamur ektim birinin tepesini kırdılar ağaç küstü sonra tekrar yandan iki filiz Verdi, çok şükür kendini kurtaracak belirti verdi diye sevinirken filizlerini kırdılar.
Onlarca çeşit çiçek ektim. Gören nasıl yetiştirdiniz bunları diye soruyor iken bu gün ot yerine konulup çıkarılmaları nedeniyle arar hale geldik
Erik, Erguvan ve gül ağaçlarından yolu oturdukları yerden göremiyorlar diye sırf yolu görebilmek adına tüm dallarını kırdılar.Yakında bir gece ansızın gövdeleride gider
Ağustos ayında balık tutarken rast geldiğim yanımdakilerin tutmaz demelerine rağmen çıkardığım söğüt fidanlarını apartmanın etrafına ektim. Baktım yetiştirdim. Sabah kahvaltılarımızı kuş sesleri arasında yapmaya başlamıştık ki bir kamyon birinin yarısını aldı gitti diğerleri camlara gölge yapıyor hırsıza merdiven olur denilerek bir tane bırakılmadı
Keza bir ceviz ağacı cesaretle ortaya çıktı kökleri temele zarar verecek söylentisi ortaya yayıldı ömrü ne olur bilmek mümkün değil.
Tüm ağaçlar faili meçhule gitti zarar vereni kimse görmüyor ve de bilmiyor. Ne hikmetse
Be hey mübarek kendini bir okut bu ne böyle
Hangi dala el atmissan kurutmussun :(

ragıp

Uzman
sicak sizi rahatsiz ediyorsa
bir ağaç dikin

yağmurlar sizi korkutuyorsa
bir ağaç dikin

meyva seviyorsaniz
bir ağaç dikin

kuşlari seviyorsaniz
bir ağaç dikin

ve

yaşamak istiyorsaniz
bir ağaç dikin

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bir ağaç her türlü zorluğun şartların hakkında gelebilir
Ama biz insanların bir türlü hakkından gelemez gelmemistirde
O bizi yaşatmak adına her zorluğa rağmen yeşerip boy vermek istesede biz onu öldürmek için her fırsatta vazgecmiyiruz