Farklı 2 acıdan çekilmiş fotoğrafı var acaba balık mu bu ?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ee çeşme suyu nerde akıyor bu balığa ne kadar mesafe.Senin o alansa genel yapıyı biliyorum .

Storm

Editör
Ee çeşme suyu nerde akıyor bu balığa ne kadar mesafe.Senin o alansa genel yapıyı biliyorum .
Aga bilmiyorum ki eskiden suyı dağdan salıyorlarmıstı sanırım. Üçgen dağdan onun Yakınında burası. Dere suan faal degil kurumuş dere yatağı

deli firat

DOĞACI
Aga telefonun arka kamera bozuk ya cekemediö foto ön kamerayla bi sorayım dedim tereddütte kaldım
Hayırlısı baktığı yönde derenin tam kenarında ve derenin içinde olan kayaları araştır böyle bir minibüsten küçük kayalar varsa öncelikle onları araştır

R00T

Profesyonel
Co Admin
Baktığı yön dere değil mi .Fotoğraf çekip yönleride ekleyemez misin?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Olduğu alan nasıl diyetim eski yerleşim yerinde ustam. Baktığı yönde dere var derede kayalık alan bulunduğu alan düz bi alan çakıl yığmaları dolu
ermeni balığı ise çözümü farklıdır. Roma balığı ise mezarın var der.
İyice inceleyip güzel bir sunum ile gelirsin artık.

Meltun

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 237574 Burada düşüncem;
1- Aşağıda ki konuma göre hareket etmeniz hareket yönünüz kuyruk uçlarının uzun olanının gösterdiği istikamettir.
2-Fotoğrafta balık oyma gibi görülüyor.Öyleyse İçerisini su ile doldurduğunuzda aktığı istikameti takip etmeniz.Şeklindedir.

Ekli dosyayı görüntüle 237575

Son düzenleme:

Storm

Editör
Selamunaleykum ustam nasilsin hayirli olsun.
Kilise olmali civarda varsa ortalama uzakligi kac kilometre var.
eyvalalh. Aga cansın sen nasılsın iyiyiz şükür hayvanlar is güç uğraşıyoruz :D koyun güderken denk geldi kaya da valla kilise nin yerini hiç bilmiyorum toprak atında bizim burası eskiden baya bicbüyük yerleşim yeriymiş onu biliyorum ni de nekropol 1 km ys vsr ys yok düz alan burası baktığı yönde ortalama 550-100 metre ilerisinde dere var derede kayalık alan sonra bi toprak tümseği var Farklı şimdi anlatıyorum ama insallah yakın zamanda resimleri çekebilirsem kamerayı tamir ettirip atarım aga

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eyvalalh. Aga cansın sen nasılsın iyiyiz şükür hayvanlar is güç uğraşıyoruz :D koyun güderken denk geldi kaya da valla kilise nin yerini hiç bilmiyorum toprak atında bizim burası eskiden baya bicbüyük yerleşim yeriymiş onu biliyorum ni de nekropol 1 km ys vsr ys yok düz alan burası baktığı yönde ortalama 550-100 metre ilerisinde dere var derede kayalık alan sonra bi toprak tümseği var Farklı şimdi anlatıyorum ama insallah yakın zamanda resimleri çekebilirsem kamerayı tamir ettirip atarım aga
ALLAH u teala senden razi olsun ustam sagolasin, RABB im c.c kolaylik versin.
Ustam bu dere kuru dedin ama assagi tarafinda kazan golu diye tabir edilen biryer olmali, derenin yukari tarafindada canak, oyuk olmali, daha yukariya cikarsan tepe tarafina asil yigma orda olmali. Bunlara dikkat ettinmi. Selametle kal

Storm

Editör
ALLAH u teala senden razi olsun ustam sagolasin, RABB im c.c kolaylik versin.
Ustam bu dere kuru dedin ama assagi tarafinda kazan golu diye tabir edilen biryer olmali, derenin yukari tarafindada canak, oyuk olmali, daha yukariya cikarsan tepe tarafina asil yigma orda olmali. Bunlara dikkat ettinmi. Selametle kal
aga bu dediklerini teyit alıyorum su kamera düzelsin ceker atarım burayı