Gaz dolu olan odalara karşı

Jookerturk

Bilgili Üye
Oda mezar veya herhangi bir yere girmeden önce alınacak tedbir ne olamalıdır? Mesela gaz’a karşı ne yapmamız gerekir?

Ben kendi fikrimi şöyle açıklayayım; örneğin bir mezar girişine denk geldiğim zaman açtığım ilk bölgeden içeriye kuru ot doldurup ateş yakmak olur. Bunun artısı olarak içeride olan yılan böcek ve haşeratın dışarıya çıkmasını sağlamak. Eksi yönü varsa bilgilerinizi öğrenmek isterim.

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.
Saygılarımı sunarım.

codex

Aktif Üye
Actiginiz yeri en az 2 saat havalandirmadan girmeyin ve icinde ates yakmayin. Sayet metan gazi varsa patlama yapabilir. Her ihtimale karsida oda acarken veya dar yerlerde maske kullanmaniz hayati onem tasir.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ateş etkili bir yöntem olmakla beraber fazla acelemiz yoksa havalandirdiktan bir süre sonra atesle yoklamak daha etkili.Aynı zamanda NBC.

Gemo

Member
3M'in biyolojik ve kimyasal tehditlere uygun gaz maskesi ve tulumu var bu ikisini giyersen daha sağlıklı olur, ayrıca gaz maskeleri 3 dakikadan sonra pek işe yaramaz içerde elini çabuk tutman lazım.

Jookerturk

Bilgili Üye
3M'in biyolojik ve kimyasal tehditlere uygun gaz maskesi ve tulumu var bu ikisini giyersen daha sağlıklı olur, ayrıca gaz maskeleri 3 dakikadan sonra pek işe yaramaz içerde elini çabuk tutman lazım.
acelemiz yoksa ertesi gün gelsek nasıl olur? Acele ile yapılmasına pek sıcak bakmıyorum.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Şimdi şöyle bu iş bazen değil çoğu zaman aceleye geliyor malum ortam mevzu celenkli emmiler isin içinde olunca insan ister istemez ortadan tüymek istiyor, acelemiz olmadığı ortamı yaratmak zor.
Zaten hayatın bile hızlı olduğu bu dünyada zaman bile su gibi gelip geçiyor.

Turko

Uzman
İlk mezar deneyimi olacak galiba , Öyle ise sorun etme ben ilk açtığımda korkudan 3 Saat giremedim :)

Jookerturk

Bilgili Üye
İlk mezar deneyimi olacak galiba , Öyle ise sorun etme ben ilk açtığımda korkudan 3 Saat giremedim :)
Mezar konusunda yanımda tecrübeli elamanlar var. Ben işin tedbir kısmına bakıyorum ve araştırıyorum. Sizin sayenizde tecrübe ediniyorum sağ olasınız.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Oncelik acildigi anda gaza maruz kalmamak bunun icin gaz maskesi kullanilabilir.sonra iyice havalandirip icerdeki tehlike arz edecek gazlarin arindirilmasi daha sonrada icerde olabilecek canli varlklar icin ışık veya ates durumjndan faydalanmaktir.bunlar sorayla yapilirsa sizi sonuca ulastirir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Walla mağara oyuk kaya oda mezar ayıkladınmı kardeş girişi buldunmu hah. İşte o anda yanında bulundurcan kırkan kişiden alcan koyun yününü.. Bu gibi alanda yak tütün buram buram ne yılanı ne çıyan nede ucharflısı kalır. Bascan yünü bascan yünü. Vercen ateşi dumanı. Ondan sonra hoop pat diye alcan inci tanesi gibi. Emaneti