Geçmiş olsun Elaziz, Allah cc korusun. Amin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Goruntuler tv.lere dusmeye basladi.
Siddeti epey fazla.
10 saniye surmus.
10 saniye az degil.
İnsallah koylerde birsey yoktur.
Sehirler de su an ciddi bir korku var.
Depremi yasayan bilir.
Rabbim muhafaza etsin. Amin.

Evler darbe almis olabilir.
Bu nedenle artcilarda yikilan olabilir.
İceri girilmemesinde fayda var.

Delibalta

Member
Önce Manisa ardından Ankara devamındada Elazığ depremi kaç gündür 1 er gün ara ile sallanıyoruz Allah korusun zamanında Düzce depremini çok net hatırlıyorumda gece uyuduğum yatak baya bi gürültü ile sallanmıştı onun korkusunu ancak yaşayan bilir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Su anda koyler dahil ölü sayisi 25i gecmis durumda. Yarali sayisi yuzeysel olanlar 250 civari fakat enkaz altindan cikarilan yarali sayisi 12 ve insallah sag salim cikartilacak olanlar da var. Baba tarafindan memleketimdir Sivrice cok gecmis olsun.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Camiler
Yurtlar
Devletin kurumlari
Barinma icin acilmis.
Ben Konyada usuyorum evde otururken.
Disarida durulmaz.
Allah cc yar ve yardimcilari olsun. Amin.
###
Ömrum boyunca zenginlik, para pul arzum olmadi. Lakin oyle durumlar oliyor ki insan uzuluyor. Depremde bunlardan birisi.
Van depreminden sonra Van'a gittim. 21 gun orada kaldim ve depremzedelere elimden geldigince hizmet ettim. Beraber gittigimiz arkadasimla beraber 6 kisinin rahat kaldigi 28 adet cadiri kurduk.
Neler yasadik anlatsam hepiniz aglarsiniz. Bayram oteli yikildiginda 500 metre yakinindaydik. 6-7 dakika sonra oraya dogru gittik. Vardigimizda Afad ekiplerini calisiyor gorunce cok sasirmistim. Allah cc bu devlete ve millete zeval vermesin. Devleti ben Van da tanidim. Allah cc ebedul ebed etsin.

İnanin simdi aracim olsaydi, cebimde de mazot parasi olsaydi hemen yola cikardim. Zira vaktim musait. Depremi yasamayan bilmez. Cocuklar, kadinlar o korkunun tesiriyle aglamaya devam ediyorlardir. En azindan psikolojik destek icin giderdim. İste boyle durumlarda insan zengin olsaydim keske diyor. Para bu gunlerde lazim. Bir battaniye bile o kadar kiymetlidir ki anlatamam.

Vanda kabanimi mola verdigimiz bir yerde unutmusum. Geri donmedik epey yol katettigimiz icin. Sabahleyin carsi merkezine gittim, kaban mont pardesu ne bulursam alayim diye.
Acik olan bir dukkan bulamadim. Cebimdeki para da ise yaramadi.
Vanli bir agabeyim kendi kabanini bana verdi.Hediye etti. Hala kislari giyiyorum bu kabani ve hep o 21 gun kaldigim deprem psikolojisini hatirliyorum.

Allah cc yar ve yardimcilari olsun.
Maalesef hala koylerden haber yok.
Korkuyorum gelecek haberlerden.
6.8 cok siddetli bir deprem.