Gömüsü altın olmayan yer çubukla nasıl tespit edilir?

fanatik61

Aktif Üye
BulursamKader25 Ustamın dikkatine ve bütün değerli ustalara
Benim aklıma takılan bir konu var onu paylaşmak istedim.
Diyelimki gömüsü altın(metal)olmayan bi yer var,burayı çubukla nasıl buluruz.
Gömünün içeriği ise cam ve buna benzer maddelerle yapılmış incik boncuk takı,v.s.
mataryeller.
Birde böyle camdan ve ona benzer maddelerden yapılmış eski takıların bir değeri olurmu.
Saygılar.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tarihi bütün objelerin değeri vardır. Hatta bazen küçücük bir kil heykel, renkli bir çömlek, gümüş bir tablet altından çok daha değerli olabilir. madenleri çubukla tespit edebilirsin. kil,cam,ağaç... vs gibi objeleri tespit etmek çok büyük ustalık gerektirir. en kolay yolu boşluk tespitidir. arazide uygun ölçülerde mezar, mahsen tespit edebilirsen işlem yapmak mantıklı olur. Altın, gümüş olmasa bile belkide böyle değerli bir kil heykele denk gelirsin. Kısmet.

Monarch

Member
Usta bnm aklıma ilk elmas geldi. :)

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
52,7 Milyon Dolar

5.000 yıldan eski olan Guennol Lioness, Elam medeniyetine ait ismi bilinmeyen bir sanatçı tarafından yapılmış bir Mezopotamya heykelidir. Bu heykel, oldukça küçük yapısıyla, Irak’ın Bağdat yakınlarında keşfedildi. İnsani özellikler ile bir aslanın iç içe olduğu bir melez sanatı tasvir eder.Sanat eseri 7 cm boyuna rağmen büyük bir tarihi değere sahiptir. Tarihçiler ve sanat eleştirmenleri heykelin, tekerleğin icat edildiği ve yerleşik yaşama geçildiği döneme ait olduğunu iddia etmektedir. Ayrıca heykel, Mezopotamya kültürünün özünü sembolize eder. Guennol Lioness, bir anonim koleksiyoncuya 5 Aralık 2007 tarihinde 57.2 milyon dolara satıldı.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Öyle Bi mekanın boşluk derinlik seviye tespitini yaparsan. Neyle karşılaşacağının malumat olmazz. Çubuk değil başka bişey lerde boşluk bulsak sadece içinde çıkana razı oluruz bazı objeler altından değerlidir. Şekil A da görüldüğü üzereEkli dosyayı görüntüle 215003

fanatik61

Aktif Üye
Öyle Bi mekanın boşluk derinlik seviye tespitini yaparsan. Neyle karşılaşacağının malumat olmazz. Çubuk değil başka bişey lerde boşluk bulsak sadece içinde çıkana razı oluruz bazı objeler altından değerlidir. Şekil A da görüldüğü üzereEkli dosyayı görüntüle 215003
Ustam,diyelimki gömüsü cam objelerden yapılı,sağ elimize herhangi bir cam parçası alıp
çubukla çalışma yapabilirmiyiz?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yoksa Alahattinin sihirli lambasımı :D

fanatik61

Aktif Üye
BulursamKader25 Ustam sizinde yorumunuzu almak isterdim.
Ustam bi yanlışımızmı oldu.Daha öncede yazdım ama sizden cvp.alamadım
Arkadaş listesindende çıkarmışsın beni
Saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 Ustam sizinde yorumunuzu almak isterdim.
Ustam bi yanlışımızmı oldu.Daha öncede yazdım ama sizden cvp.alamadım
Arkadaş listesindende çıkarmışsın beni
Saygılar
Kardasim
Birazdan yorumumu yazarim insallah.
Hicbir yanlisin olmadi elhamdulillah.
Bir ihtiyactan dolayi listemin yarisina islem yapmak zorunda kaldim. Yakinda duzelecek insallah.
Allah cc yar ve yardimcimiz olsun.