Hangi döneme ait olabilir roma bizans

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Burda aşırı küp ve çömlek kiriklari parçalari mevcut tasla karışmış çömlek ve küp kiriklari var bunun nedeni ney acaba bunla ilgi

çok fazla bu alanda küp çömlek kiriklari var inanilmaz dercede fazla neden acaba bu konuyla ilgili bilginiz varmi ?
hoyuk....ustu bilincli kapatilmis yasm alani

BilgiliAnne

Member
hoyuk....ustu bilincli kapatilmis yasm alani
[/QUOTE Çok yardimci oldunuz öncelikle teşekür ederim bir sorum daha olacak bu bölgede sunak yada farkli bir isaret goremedim sadece o taslarda derin bicak kesigi gibi kesikler var ve tasli toprak mevcut ve o gorununen tum agaclar ahlat agaci ve 2 yerde çökük olusmus o kadar netki baya vokmus ve 2 metrelik mezar gibi ama ufak bir hoyuk gibi kuvuk hoyuk gibi bir yer var sorum size sunak vs olmadanda birseylerin olma ihtimali varmi bu durumda ve o cokmus yerler tufak taslik yerle cokmus orasinin cokmesi normalmi normalde cokermi ve cokmus dedigim yerse bu ufak hoyuk gibi dedigimin sagi ve solu iki yerde cokmus bana bu konuyla ilgili de bilgi verirmisiniz
Alt resimde maviyle çizdigim yer ufak hoyuk gibi dedigim yer kirmizili yerlerse çökmüş olan yerler

Son düzenleme:

matrax33

Aktif Üye
Peki senin düşüncen ney acaba bu manzarayla ilgili
Eski bir yerleşim yeri. Eğer roma'ya ait ise en yakın köydeki evlerde kesilmiş taşlarının kullanıldığını görmek mümkün olur. Eğer roma'ya ait belirgin bir işaret yoksa, veyahut bölgenin roma ile bağlantısı yoksa daha eski uygarlıktan olabilir. Ben daha çok neden terk edildiğini merak ederim.

Savaş ?

Kıtlık ?

Hastalık ?

Doğal afet ?

BilgiliAnne

Member
Eski bir yerleşim yeri. Eğer roma'ya ait ise en yakın köydeki evlerde kesilmiş taşlarının kullanıldığını görmek mümkün olur. Eğer roma'ya ait belirgin bir işaret yoksa, veyahut bölgenin roma ile bağlantısı yoksa daha eski uygarlıktan olabilir. Ben daha çok neden terk edildiğini merak ederim.

Savaş ?

Kıtlık ?

Hastalık ?

Doğal afet ?
Roma Evet romaya ait savaş diye biliyorum

@ibrhm

Bilgili Üye
Alt resimde maviyle çizdigim yer ufak hoyuk gibi dedigim yer kirmizili yerlerse çökmüş olan yerler
Kırmızı yuvarlak içine aldığınız yer dahil sağına doğru çöküntü yönünde, Çubuk veya dedektör yardımı ile boşluk ve değerli maden tespiti yapın. Gerçekten yer boş değil. Muhtemel mezar.

matrax33

Aktif Üye
inan bilmiyorum canak çomle kup kirigi dolu burasi anlamadim
Ben zaten akeolojik kazıyla net tespit yap demedim.

Bu bölgeye en yakın yerleşim kaç kilometrede ?

Tarım alanı var mı ?

Çıkarılan maden var mı ?

Tepede mi ovada mı ?

Bölge halkı ağırlıkta neyle geçinir ? Zeytin mi toplar ? Meyva mı toplar ? Ekin mi eker ? Pancar mı sular ?

İpek yolu/ baharat yolu buradan geçer mi ?

BilgiliAnne

Member
Ben zaten akeolojik kazıyla net tespit yap demedim.

Bu bölgeye en yakın yerleşim kaç kilometrede ?

Tarım alanı var mı ?

Çıkarılan maden var mı ?

Tepede mi ovada mı ?

Bölge halkı ağırlıkta neyle geçinir ? Zeytin mi toplar ? Meyva mı toplar ? Ekin mi eker ? Pancar mı sular ?

İpek yolu/ baharat yolu buradan geçer mi ?
En kisa zamanda fazla resim atarim

Son düzenleme: