İki Oyuk Bir Haç

R00T

Profesyonel
Co Admin
Eski Bir Nekropol alandır. Çitf oyuk dediğin ise ; Alana sonradan eklenti işarettir ki Geçişli mahzen veya odayı da temsil eder .Buraya yakın su yatağı veya değirmen ayrıca olabilir.Değirmen bildiğimiz gerçek değirmen olmayıp kurudere veya sulu dere yatağında blok kaya iş yerleridir.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Evet ustalarımız söylemişler geniş bir nekropol alanı. Yalnız şu resimdeki sembol sizinkisi mavi olan şekil öyle. Birde kırmızı benim yaptığım var yanında. İkiside geçişli odaları verir. Lakin sizinkisinin girişi tek odaya bir dramos yolu ile gidilip oda bulununca ikincisine oradan geçilir . Yani odadan odaya. Ben ce bu sembolün yakınlarında iyi bir boşluk bakıcısı odaları bulur. Belkide orayı belli edebilecek şekillerde olabilir..
alnız burada başka dikkatimi çeken şeyde var onları sormadan geçemeyeceğim. Bu sarı okların baktığı yönde bir mağara varmı. Yada kapalı olduğunda siz göremeyebilirsiniz. Buranın yani odaların girişi iki yönden büyük ihtimal. Bu sembolün olduğu kayanın üstüne çık . Önce kuzey batı yönünden boşluk bak sonra güney doğu yönünden kolay gelsin. Unutmadan sarı artı koydum onun uçlarına yönleri yazarsan daha kolay olur
Ekli dosyayı görüntüle 297967