İlginç bir telefon uygulamasından bahsedeceğim

Cani bebe06

Bilgili Üye
saygılar bizden aga eyvallah ..rast gele .mevlam yar ve yardımcn olsun ;》

Ibrahım2

Bilgili Üye
Uygulamayı yapan kendisi galiba pazarlamaya cıkmış

mayhem

Co Admin
Co Admin
Bu konudan gereği kadar bahsetdiniz Bilal Bey merakı olan araştırıcaktır adres vermenize gerek yok inanan inanır inanmayan yorumunu yapar birşeyleri illaki kanıtlamanıza gerek yok konuyu başka arkadaşlarda görüp yorum yapsınlar diye açık tutuyoruz aslı sakıncalı konunun reklama giriyor bilginiz olsun iyi forumlar.

Karabulut

Operatör
Slm bahsettiginiz uygulamaya baktım Dovsing isminde proğram Satın alma bölümunde isim soyisim adres bilgilerinden tut Daire numarasına kadar bilgiler istiyor proğramı yapan yer tespitimi yapacak maden tespiti Birde konum açıyorsan o iş sakat derim dikkat et.

Bilal Bey

Member
Reklam yok mayhem hocam. İsteyen indirir isteyen indirmez. Karşıma çıkıp "kısmen" beğendiğim uygulamayı "ücretsiz" şekliyle tavsiye ettim. Hepsi bu.
Kimseden bir şey talep etmedim. Konuyu kilitleyebilirsiniz.
Selametle...

Yigit58

Aktif Üye
Esselamu aleyküm.

Kıymetli arkadaşlar! Yazı biraz uzun olacak fakat zevk alacağınızdan eminim. Hem tecrübemi paylaşacağım hem de yorumlarınızı rica edeceğim.

Daha önce bakır L çubuk deneyip sonuç alamamıştım fakat geçenlerde amcamın yaptığı karşılıklı tutulan ağaç çubukla deneme yapıp olumlu sonuç alınca çubuk konusunda derin bir araştırmaya gittim.

Amcamın çubukları hakkında şunu söyleyebilirim; altın, gümüş, boşluk ve kromda farklı tepkiler veriyor, farklı şekiller çiziyor. Bildiğiniz ağaç, evet. Bu buluş hâlâ yeni ve tecrübe etmeye devam ediyoruz, eğer bu çubuklarla olur da bir gün rızık kazanırsak sizlere bu çubuklar hakkında detaylı bilgi verebilirim.

Gelgelelim telefon uygulamasına...

Ağaç çubuklarla 3 farklı yerde deneme yaptık. Bu yerlerin hepsi de rivayetli, teyitli yerlerdi.
Fakat ilk gittiğimiz yerde girişi bulamadık, çünkü aynı yerde birbirinden bağımsız en az 3 yer vardı ve şehrin ortasında sayılırdı ve çubuklar nereyi çekeceğini şaşırıyordu; ikincisinde ise çevre binadan fark edildik galiba ve kesin olmasına rağmen yarım bırakmak zorunda kaldık.
Sorun yok, her nasip vaktine esirdir. Her türlüsüne elhamdülillah.

Bunları şunun için anlattım; ağaç çubukla bile dowsing yapabiliyorsak bunun telefon uygulamasını yapmayı akıl edecek birileri olmalıydı. Aradım taradım en sonunda Google Play'den uygulamayı buldum fakat paralıydı. İnternetten apk'sını (ücretsiz kurulum dosyasını) buldum ve kurdum.

İsmi: Dowsing (by Soulring)
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soulring.sm (apk'sını (yani kurulum dosyasını) isterseniz linkini verebilirim)

Uygulama metale duyarlı anladığım kadarıyla. Fakat birçok metal dedektörü uygulaması varken neden 10 liraya bu uygulamayı yapsın ki diye sordum kendime. Açıklamalar Japonca (ya da öyle bir şey) olduğu için soruma cevap bulamadım, sahada test etmeye karar verdim. Özellikle metali 10 metrelerce öteden çekiyor.

Çalışma prensibini çözemedim fakat çok garip.

Mutlaka test etmelisiniz.

Teyitli dediğim ve işlem yaptığımız iki yerde de telefon uygulaması, çubukla aynı noktayı gösteriyor. Kullandıkça öğreniyorum galiba. Ve yavaş yavaş 10 lirayı hak ettiğini düşünmeye başladım. Fakat tam puanı alabilmesi için en az bir kere rızık kapımızın anahtarı olması lazım :)

Dün ise arazide bir deneme yaptım ve beni 100 metrelerce peşinden sürükledi uygulama.
Üzerine geldiğimde en güçlü uyarıyı verdiği yerleri fotoğrafladım ve yorumlarınıza sunuyorum...

Burası ilk çektiği ve üzerinde uyarı verdiği yer.
(Fotoğraf kalitesi telefon yazılımından dolayı birçok fotoğrafta düşük olabilir, kusura bakmayın kardeşler.)
Ekli dosyayı görüntüle 121399
Ekli dosyayı görüntüle 121400
Ekli dosyayı görüntüle 121401
Ekli dosyayı görüntüle 121403
Ekli dosyayı görüntüle 121404
Linkini verebilirmisin ustam sana zahmet

EFSANE49

Yeni Üye
Sa arkadaslar ben de kayada ok isareti gordum. Tek kanadi vardi inceledim 14 metre yukarisinda baska bir kaya vardi .uzerinde cizgi vardi acaba ne yapmaliyim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sa arkadaslar ben de kayada ok isareti gordum. Tek kanadi vardi inceledim 14 metre yukarisinda baska bir kaya vardi .uzerinde cizgi vardi acaba ne yapmaliyim
Başka birisinin açtığı konu altında (yani burada değilde ) FOTOĞRAFSIZ DEFİNE İŞARETLERİ ÇÖZÜMÜ bölümünde YENİ KONU AÇ ikonuna basarak, oradan konuyu açabilirsiniz. EFSANE49

Ibrahım2

Bilgili Üye
Yoğun mineral ve demir var kayada bu yüzden sızı sürükledi buraya en sevdiği mineral olsa gerek boşa uğraşma derım .ama araştırma içinde olman güzel tavsiyem cubuk üzerinde yoğunlaşan ve araştır binlerce çubuk var en uyısını bul derım

saftilki

Moderatör
Moderatör
sonuca gitsin gitmesin arge'ye eğiliminden dolayı takdir ederim,
android ler şimdi olmasa da ileride bize ekmek çıkacak muhakkak,

ancak şunu not düşmeden geçemicem,
telefonun kendisi çıplak haliyle dedektör, yahut sinyal arayıcı vs işlevini yazılımla yaptığı iddia edilsede soğuk bakarım,
telefon tablet vs cihazların bord'unda altın bakır alüminyum demir ve daha birçok nesne mevcut,
dedektörlere başlığın harici olarak takılmasındaki mantığı göz önünde bulundurmak gerek,

ha derseniz telefona harici sismik frekans algılayıcı sensör vs modül takılıyor ve yazılımı'da mevcut, (misal)
işte o zaman peşine düşerim

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Uygulamanın apk sını bulup yükledim.Yüklemek isteyenler için upload ettim.Alttaki linkten ücretsiz indirip yükleyebilirsiniz.

com.soulring.sm.38.apk - 4.1 MB

Nasıl çalıştığını tam anlamadım.Hedefe yaklaştığında hem çubuklar çarpı yapıyor,hem titreşim hemde ekranın üzerindeki ışıklarla uyarıyor.Ayrıca ok işaretiyle yön gösteriyor.Ama hedef ne? Neye göre çalıştığını çözebilseydik işimize yarayıp yaramadığını anlayabilirdik.
Uygulamayı kurup kullanan arkadaşlar olursa,deneyimlerimizi burada paylaşarak belki bir sonuca varabiliriz.

Birde pusula bölümü var ki çözmek için iyi bir tercümana ihtiyaç var : ))