Kanallı Kare Oyma... Yardım.

Demirçalık

Aktif Üye
Sanki yigmalarin altinda gibi gozukuyor. Muhtemelen ya mezaridir yada tunel baslangici. Cok baktim mezar odasi icin resimlere sadece burda gordum oda net degil. Anlayacagin su kare oymanin olgudu yerdeki kayalarin orasi. Isciligi ilk fotolarda agir gibi gorunmuyordu fakat, agir isciik var. Zaman ve maddiyat kaybini onlemek icin saglam cihaz temin etmeye calisin kardesim. Yoksa calistiginizda acziyet verip yarida birakabilirsiniz. Selametle kal
Mirkut,ustam sanırım benim konunun ilk başında bulup foto da boşluk işareti aldım dediğim yeri kastediyorsunuz. Doğru mu anladım

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut,ustam sanırım benim konunun ilk başında bulup foto da boşluk işareti aldım dediğim yeri kastediyorsunuz. Doğru mu anladım
Hayir orayi kastetmiyorum. Orada bosluk olabilir fakat ben bu kare oymanin oldugu bolgedeki kaya yigmalardan bahsediyorum. Resimlere cok baktim serpili hicbirsey goremedim yani ben bu topragin aptindayim diye bir emare bulamadim kardesim. Selametle kal

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bahsettiğim kuruduvar şu son yüklediğin fotolarda olan duvar işte.Mirkut ustaya katılıyorum işçiliği zor fakat çubukmu cihazmı bi destekle nokta belirlesen artık diyorum.

Demirçalık

Aktif Üye
Oymayı merkez alıp çevresinden tespit yapacağız vaziyet onu gösteriyor. Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum hepinize. Eyvallah...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut,ustam burayı mı kastediyorsunuz
Birde bu arazi tarım için kullanılmış. Yani sınırlar oluşmuş,duvarlar örülmüş. Böyle bir kırık taş serpintisi olsa bile muhtemelen bu yerlerde kullanılmıştır bizi yanıltabilir.
Yaniltabilirmi, oda bir olasilik. Boyle dusunelim, simki diyorsunuzki bu tarlanin uzerinde bosluar aliyorum birkac metrede bir ve tarlanin alti komple kayalik alan. Bende diyorumki eger kayalik alansa ve bu kayalik alanlarda odalar varsa kayalardan yani oda icin disa atilmasi gereken cakil yiginlari nerde. Birde boyle dusunursek, normalde cikan cakil parcalari belkide tarlanin uzerine serpiliydi fakat tarima elverisli olmasi icin yakin donemlerde temizlenmis olabilir. Evet bida bi ihtimal. Benim yuzde seksen verdigim yer orasi. Yapman gereken net tesbitler yapmaya calisip sonuca varilmak insALLAH c.c selametle saglicakla kal

Apollon01

Moderatör
Moderatör
buraları tavsiye ediyorum;

Arkadaşım bu çizdiğim yerlere yoğunlaş, oralar çok güzel özellikle sol taraftaki düzlük, derin olabilir ama, boşluk ve değerli bakın, kolay gelsin

Demirçalık

Aktif Üye
Yaniltabilirmi, oda bir olasilik. Boyle dusunelim, simki diyorsunuzki bu tarlanin uzerinde bosluar aliyorum birkac metrede bir ve tarlanin alti komple kayalik alan. Bende diyorumki eger kayalik alansa ve bu kayalik alanlarda odalar varsa kayalardan yani oda icin disa atilmasi gereken cakil yiginlari nerde. Birde boyle dusunursek, normalde cikan cakil parcalari belkide tarlanin uzerine serpiliydi fakat tarima elverisli olmasi icin yakin donemlerde temizlenmis olabilir. Evet bida bi ihtimal. Benim yuzde seksen verdigim yer orasi. Yapman gereken net tesbitler yapmaya calisip sonuca varilmak insALLAH c.c selametle saglicakla kal
İnşaallah muvaffak oluruz,teşekkür ederim hepinize..
Görelim Mevla neyler
Neylerse güzel eyler..

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İnşaallah muvaffak oluruz,teşekkür ederim hepinize..
Görelim Mevla neyler
Neylerse güzel eyler..
Kardesim tekrar soylemekte fayda var basarabilirsen tirnakli alttan baslayip yigmanin icine girecek sekilde ve derine inerek kisa zamanda hedefe ulastirir. Fakat net tesbit yapmaniz lazim. Karar verirsen birtek cubukla yetinme ve buyere gelecek guzel cihazlar karsina cikar. Cevrende bu islerle gercek anlamda ugrasan ve neticeye ulasabilen veya ulasacagina inandigin birilerine ulasmaya calis. Umarim muvaffak olursunuz, selametle saglicakla insALLAH c.c

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Yönün küçük oymanın olduğu tarafta.. Ama çubuklar sanırım burada çok yanıltabilir bölge olarak zengin bölge gibi.