Kapı veya giriş için yardım edin lütfen

sanal defineci

Bilgili Üye
benim anlamadığım..orada öyle koca bir niş olacak,binlerce yıl geçecek ama kimse el atmayacak...hiç sanmam..

Dikine kaya da olan kare oymalarin mezarları işaretin bulunduğu kayadadir. İşaretin güzel değerli. İşareti karşına al isarettin sağından çapraz yaparak aşağı in. Mezarın orada. Mezarın işaretin olduğu kayada olmayan mezar tiplerinde, kare oyma yerden 3 4 metre yüksekte olur ki bununda mezarları çoğu zaman yine aynı kayadadir. Dediğim yer de 30 40 cm bı çalışma yaparsan yüksek ihtimalle traslanmis kısmı görürsün. Zaten o kısımdan sonrasını anlatmaya gerek yok.

emansiz

Yeni Üye
Ustaların değerli yorumlar ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.henüz bir sonuç almadık bu yerden.işaretlenen yerlerde çalışma yaptık sol taraftaki oval kapatma gibi duran yerde delme işlemi başarısız boşluk yok. Bu arada niş ölçüsü 50x50 gibi..araştırmamız da şimdi atacağım resimde işaretlediğim yerde oyma bulunuyor zemine yakın İşçilik var resimleyemedim.

Ekli dosyalar

balkaya34

Bilgili Üye
Ustaların değerli yorumlar ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.henüz bir sonuç almadık bu yerden.işaretlenen yerlerde çalışma yaptık sol taraftaki oval kapatma gibi duran yerde delme işlemi başarısız boşluk yok. Bu arada niş ölçüsü 50x50 gibi..araştırmamız da şimdi atacağım resimde işaretlediğim yerde oyma bulunuyor zemine yakın İşçilik var resimleyemedim.

Selam:
Burda mezar odası var, Ama buraya girmek kolay olmaz , Burayi yapan dahi buraya giremez o kadar saglam.bir nokda, Önce boşluk tesbiti yapabilen , ve iyi çubuk kullanan birisini bulman gerekiyor , Yoksa buraya girmeniz mümkün olmadigi gibi birde burayı Dillendirisiniz ve buraya daha bir işlem yapamazsınız , Hic bir icraat yapma , Önce Çubukla boşluk tesbiti şart

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Usta bence aradığınız burada olabilir fakat işçilik ağır gibi gözüküyor, oyma var dediğiniz ve benim işaretlediğim yer komple dolgu gibi, ayrıca yine üste işaretlediğim çizgi ile belirttiğim yer su yönünü değiştirmek amaçlı mezar korunmuş diye düşünüyorum, ustanın dediği fazla eşelemeyin ben cihaz tesbitinde yanayım ve nokta atışı gerisi risktir.

Ekli dosyalar

gelenvar

Member
oymanın yere uzunlugu kadar hemen önünde kapalı oda başka uolu yok