Kaplumbağa

kabakburgiba

Operatör
S.a.değerli kardeşlerim ben herzaman siteye giremiyorum sağlik sorunlarimdan dolayi bir hafta önce belimi ve sağ kaslarimi yitim bundan dolayi bir hafta yatim bu yuzde siteye giremedim çok şükür biraz iyleştim artik oturabiliyorum.inşşallah muhafak olursun değerli dostum.

Saygilar ve sevgiler.
ustam geçmiş olsun.

kabakburgiba

Operatör
kaplumbağanın parasını almak o kadar kolay değil.önce çok güçlü olacan,arkan olacak,paran olacak,imkan meselesi.konu sahibi bana kızacak,varsın kızsın.ben doğruyu söyleyeyim de.alaçakları,sırtındaki emaneti ve yumurtaları.ana parasını devletten başka kimse alamaz.zor iş yani.

Aykanad

Aktif Üye
kabakburgiba kardeşim estağfurullah nasiptir buna inanıyorum, zordur muhakkak sen uğraşmışsın tecrüben var bu konuda, kardeşim kolay olan bir şey de yoktur sanırım, biz de denemesek sonucu göremeyiz. Allah nasip etsin.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a.değerli kardeşlerim ben sizlerden raziyim cc sizlerden razi olsun insanin böyle kimet bilen kardeşleri olunca gözler yaşarmaması elden değildir hepiniz. Soğolun varolun yüce rabimden dilerim sizlere ve bir cümle gelmiş ve geçmişinize ad cennetleri nasip eylesin emin.

Saygilar ve selamlar.

Son düzenleme:

Aykanad

Aktif Üye
A.s üstadım değerli kardeşm, seni ailelerimizi ve cümle sevdiklerimizi dostlarımızı cenneti nasip etsin, paygerimiz (sav)in şefaatine nail eylesin

Aykanad

Aktif Üye
@sarikayalar üstadım inşallah yorumun benim için çok kıymetli, bir iki haftaya gideceğim oraya, nasip bugün de kar yağdı :) yığma kuyruk kısmında veya baş kısmı yönünde

ertug26

Yeni Üye
aykanat kardeşim kaplumba parasını almak çok zordur tılsım aldırmaz bir metrede parası veya müjdesi varsa onları alabilirsin

Aykanad

Aktif Üye
@ertug kardeşim nasibimize düşeni alırız, bizi aşan kısmında da bırakırız, üstadım hemen alt tarafı mı müjdesi dediğin?)

Son düzenleme:

Aykanad

Aktif Üye
Sevgili ustadlarim sizlerin görüşlerini kendi anlayışım doğrultusunda şöyle bir özetlemeye çalışırsam, kaplumbağa sadece bir yerde mali olduğunu düşünülemez, baktığı istikamette dereye bakıyorsa derede dik bir taş ya da kesilmiş bir taş, kontrol edilmeli, ya da hareket kabiliyeti düşünülürse hemen baktığı yerde, kısa bir mesafede mezar olma ihtimali, ya da zaten resimde de görüldüğü üzere yumurtladıgi için hemen bulunduğu Kaya da, ya da kaplumbağa nin kumluk yerlere yumurta bıraktığı göz önünde bulundurularak kuyruk istikamet inde kumluk ya da toprak alan kontrol edilmeli, veyahut kuyruk kısmı yönünde, bıraktığı yumurta adedince taşları, ya da 50 ve ya 10p metre mesafede kuyu gibi bir yapı ya da yığma olan ne varsa boşluk tespiti yapılmalı sanırım değil sevgili ustadlarim?