kaplumbağanın müjdesi ve gömüsü?

neronero

Aktif Üye
evet değerli ustam güneyden bakınca daha net.
10 kişinin kaldıramayacagı bi taş ama biz bi şekilde cıkarttık yerinden
BulursamKader25

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
evet değerli ustam güneyden bakınca daha net.
10 kişinin kaldıramayacagı bi taş ama biz bi şekilde cıkarttık yerinden
@BulursamKader25
Kardaşım,
Çok tosbağ gördüm.
Buna maalesef tosbağ diyemeyeceğim.

Amma siz tosbağ olduğuna kanaat etmişiniz.
Aşağıdaki odayı tespit ettiniz mi? Derinlik ne verdi..?
O derinliğe gelmeye ne kadar kaldı?

neronero

Aktif Üye
burayı nasıl buldugumuzu burdan söylemem uygun olmayabilir ama söyleyim yeri ve noktalamayı öbür boyuttakiler tespit ettiler.bizde cıktık aradık bu taş komple gömülüydü daha sonra genişletince böyle bişey ortaya cıktı sırtında ki kalp mihraplarda dogrular nitelikte oldugu için calısmaya baslandı.
tosbaga olduguna kanaatimiz var.
boşluk almadık sadece cıkan emareler umutlandırıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 218039
daire içine aldıgım yer kesme dibe iniyor.
kalpte orayı gösteriyo.
bi not ekleyim kayanın altında bi ot vardı kökü 1.5 metre boyunca devam etti kalın bir ot sadece kücük bi detay
otu işaretledimEkli dosyayı görüntüle 218040

Son düzenleme:

a_g_x_14

Aktif Üye
değerli ustam öncelikle emekleriniz zayi olmaz inşaallah.rabbim gönlünüzden geceni nasip etsin BulursamKader25 ustama bende şu konuda katılıyorum.bende bikaç kaplumbağa gördüm ve çalışmışlığımızda oldu.kaplumbağa dediğiniz kaya da kalp ten bahsettiniz.kaplumbağa ile kalp asla bağdaşmaz çok farklı anlamları olan işaretlerdir.ve kaplumbağanın sırtında kalp işareti olmasıda imkansızdır edindiğim bilgi ve birikimlerime dayanarak bunu diyebilirim size.bir ara kaplumbağalarla okadar iç içe ar ge çalışmaları yapar oldukki artık bıkkınlık geldi.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım burada boşluk tespiti kolay olur.
Yok mu çubuk kullanan..?

Yoksa 3 metreyi görmek lazım. Sonra 1 mt. demir çakıp bakmak lazım.

Bence burası eşkiya yeri olarak değerlendirilip tekrar bir analiz edilmeli.

Dampiel

Aktif Üye
Arkadaş fotosuz kısımdan konu açtı sonra üyelerin yaptığı yorumları beğenmedi ve kendi bildiğini yaptı.Herkes gibi bende orda kaplumbağa,kalp,tuğla falan göremedim.cinlerle iş yaparsanız boşa kazarsınız yalancı olurlar bunu not edin..Umarım ben haksız çıkarımda emekleriniz zayi olmaz inşaallah..

Son düzenleme:

neronero

Aktif Üye
BulursamKader25
ne deseniz haklısınız burdan geçen medeniyetler
frig lidya macedon roma
yunanca tabletler felan var.
öbür boyuttakilerin dedigi 1.5 ila 2 metrede iskelet gelcek demiş ama tabi burada teyit etmek gerekli.
1.5 metrede asagıda ses degisiyo tok bi ses geliyor. bilemedim tabi.
cubuk kullanan yok malesef
eşkiya olması 0 ihtimal yanlış anlamayın lütfen bölgeyii biraz bildigim için söylüyorum tosbaganım baktıgı hizada cok sayıda yuvarlak oymalar var üçgen lahit biçiminde kayalar yontulmuş taşlar var.
a_g_x_14 değerli ustam bölgede kullanılan işaretler cok fantastik.
misal bendeki başka bir yerde kullanılan işaretleri sırasıyla yazayım fikir açısından
üçgen haç kelebek ve bayan figürlü bi kaya var.

diğer bi emare koltuk üzerinde kanalı kare oyma dikdörtgen oyma aslan başı rölyefi at ve tavşan resmi ve ayriyetten kare oyma kullanmışlar.
mezar süslemelerine cok önem veren bi medeniyetmiş ve medeniyetlrr birbiirinden etkilenmiş medeniyrt üstüne medeniyer binmiş her kim yaşamışsa.
oyüzden burayıda öyle değerlendirmek gerekli diye düsünüyorum siz ne düsünürsünüz.

Son düzenleme:

neronero

Aktif Üye
internetteki bir yorumda
"Kaplumbağa çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir."
diye bir tabir.geçiyor buna katılıyormusunuz? benim emare uyuyormu?

a_g_x_14

Aktif Üye
internetteki bir yorumda
"Kaplumbağa çok büyükse malı altındadır. Taş yığma mezar olup Lidyalılara aittir."
diye bir tabir.geçiyor buna katılıyormusunuz? benim emare uyuyormu?
değerli ustam tabiki medeniyetler üstüste geldiği zaman neler olmuş bitmiş ok hedefinden sapıyor ozaman dediğiniz gibi.medeniyetler itilafı giriyor işin içine buda nerden çıktı diyebileceğimiz işaretlerlede karşılaşabiliyoruz zaman zaman.kaplumbağaya gelirsek kaplumbağa nekadar büyükse dediği olay sizin kaplumbağayı kapsamaz.lidyalılar taş oyma işçiliğinde ilk ve belkide en köklü uygarlıklardan bir tanesidir.büyük tabirini şöyle söyliyim bir ısuzu kamyon kasasının alacağı bir büyüklükten bahsediyor.lidya dönemine ait bir kaplumbağa da ar ge çalışmam olmuştur.genelde gümüş para olur altın nadirdir.ama heykel vs denk getirebilirsenizki kuvvetle de muhtemeldir ozaman ne ala.ve kaplumbağa kömüsü kolay değildir üstat.en zor gömülerden ve çözümü karmaşık işaretlerdendir.ben ilk odaya mezar hazırlama odası diye tabir edilen odaya 6 mt.de denk gelmiştim.10 mt. de ise mezar odasına inmiştik.inanırmısınız ardıçtan yapılmıştı mezar odasının bir kısmı.

neronero

Aktif Üye
öncelikle verdiginiz değerli bilgi alışverişi için teşekkürler. dediginiz gibi lidya derin üstteki bahsettigim mezar lidyaya ait bir yıgma 6 ila 10 metreden bahsediyolar.stütüsü vali veyahut general.
yıgmamıydı sizinki düz zemindemiydi a_g_x_14

Son düzenleme:

neronero

Aktif Üye
Dampiel
durduk yere ignelyici yorum yapmak neden şimdi?
üyeler ve şahısları karıştırmayınız üyeler dediginiz zaman bütün forumu kast etmiş olursunuz. ben tekrar sizle polemige girmek istemiyorum.
sizin göremememize bişey söyleyemem herkes aynı şeyi görmek ve düşünmek zorunda değildir.
dediginiz dogru yalancı oldukları konusunda hak veriyoruz.
lakin arada farklı olaylar gelişti anlatamam burada. o söyleyen biraz cesaretli olanı söylemiş 2 kişinin teyidi var.
teşekkür ederiz

a_g_x_14

Aktif Üye
öncelikle verdiginiz değerli bilgi alışverişi için teşekkürler. dediginiz gibi lidya derin üstteki bahsettigim mezar lidyaya ait bir yıgma 6 ila 10 metreden bahsediyolar.stütüsü vali veyahut general.
yıgmamıydı sizinki düz zemindemiydi @a_g_x_14
ben bir ara forumda paylaşmıştım bir konuda çalışma yaptığım kaplumbağa fotosunu ama anımsayamadım yine bir kaplumbağa konusuydu.örnek olur diye paylaşmıştım.benim çalıştığım kaplumbağa dereye yaklaşık 20 mt mesafede tepenin burun yapan kısmında hakim bir alandaydı ve ana kaya üzerine mükemmel bir işçilikle oturtulmuştu.o resmi bulabilsem sizede faydası olacağı kanısındayım.lidyalılar bire bir görsele çok yakın işçilikle çalışmışlar.ve inanırmısınız bir açıdan bakıldığında o devasa kağlumbağa belli oluyodu.farklı açılardan anlaşılması imkansızdır.bulabilirsem o fotoyu paylaşırım