kaplumbağanın müjdesi ve gömüsü?

neronero

Aktif Üye
üstad sizinki cok farklı ?hakkatten ucan tosbaga teşekkür ederiz resim için
bunun neresinden işlem yaptınız

jeolog

Co Admin
Co Admin
jeolog çevrede bulunan zemindeki yapı kalıntılarının 1.5 metrede olmasını basıl değerlendirirsiniz?
2 tarafıda düz jilet gibi.
Anlamadim soruyu. Sunu mu kastettiniz. Kaplumbaga bulunan bir kaya var ve bunun cevresinde yerin 1.5m altindan yapi parcalari cikiyor. Bu parcalarinin da her iki yuzey jilet gibi duz ve puruzsuz.
Eger kastettiginiz buysa yuzeyleri jilet gibi olan yapi parcalarini gormek gerekir. Ona gore yorum yapmak daha dogru olur.

a_g_x_14

Aktif Üye
üstad sizinki cok farklı 😀hakkatten ucan tosbaga teşekkür ederiz resim için
bunun neresinden işlem yaptınız
bu kaplumbağanın üzerine çıktım üzerinde hiç bir işaret de yoktu ayrıca.horasanla sıvanmıştı.kafasının üzerine oturdum bir sigara yaktım ve takriben 150 mt uzakta bir taş yığma farkettim.direk oraya yogunlaştık.çubuk yardımıyla odaları burda tespit ettik.müjdesine gelince müjdesini altından değil 3 mt arkasından aldık

neronero

Aktif Üye
ustadım şunu demek istedim anlatımda kusurum olmuş olabilir
o yerden cıkan emarelerle çevrede zeminde bulunan emareler aynı.
yapı kalıntısı yani eski tugla biciminde cıkıyor.
jilet gibi dedigim kaya düz onu resimlerde paylaşmıstım 2 tarafıda düz@jeolog

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
bu kaplumbağanın üzerine çıktım üzerinde hiç bir işaret de yoktu ayrıca.horasanla sıvanmıştı.kafasının üzerine oturdum bir sigara yaktım ve takriben 150 mt uzakta bir taş yığma farkettim.direk oraya yogunlaştık.çubuk yardımıyla odaları burda tespit ettik.müjdesine gelince müjdesini altından değil 3 mt arkasından aldık

kabakburgiba

Operatör
neronero kardeşim.kaplumbağanın arkasında bi taş daha yokmuydu.o taşta 2 nci bi işaret daha olmalıydı.o taşın hemen önünde hediyesi olmalıydı.o yuvarladığın eğer gerçek kaplumbağa ise,onu arayan çok olacak.sen burasını kazmışsın,kazmamışsın adamların umurunda olmaz.kaplumbağa sağlammmı diye soracaklar bir gün sana.o zaman beni hatırlarsın.

hepastios

Editör
Tosbağayla ilgili bir yorumda benden öncelikle sırtında kare bölmeler varsa boşluk bakılmalıdır özellikle etrafında yumruk büyüklüğünde taş yığıntısı varmı varsa herbir taşın içinde bir altın vardır baktığı yer zaten malın yerini verir bu daha çok tepedir birde tosbağanın su tosbağasımı veya kara tosbağasımı olması önemlidir saygılarımla