Kayada Ayı izi

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 246506Yakın eşkiya işi gibi.pati çukuru ve parmak çukurlarının ana yüzeyle ani renk farklılıkları tezat oluşturmuş. yontunun geniş açılı fotosundaki hayvan betimi çok acemice.bu haliyle de kabul edip diğer kaya yüzlerinde ayının beşinci parmak izini bulmak gerekir.hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

hepastios

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 246496
Kayada bu izi buldum ama yorumlayamadım boydan yamaç yer 15 metre falan kayalık.bu o kayalarla aynı ama birazdaha yüksek işaretli yer çözemedim teşekkürler şimdiden
Ayı pençesinin olduğu Kaya önü örülmüşmü örülmüşse tamamdır genelde ayı pençesinin anlamı topal ayıyla bağlantılıdır ana işatet yani yani topal ayı başka bi yerdedir olmayan ayağı ise başka bi yerdedir ayının başka bir anlamı yoktur ayağının olduğu yerde mutlaka mağara vardır zaten başka anlamıda yoktur eğer mağara yoksa sahtedir selametle

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
muhtemelen o kayada orjinal işaretler de mevcut
orada çalışma yapanlar orjinalin yanına fake işaretler de yaparak suyu bulandırmışlar
şimdi oradan ne köy olur ne de kasaba

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
işaret orjinalseeeeee!!!
ki ihtimali var !

son noktadır bu.

Bulundugu yerde, ya kasa ya kapak giriş vardır !!!
Kasa degil girişse işçiligi agır ama malıda bal gibidir !!!!

Yapacagın şudur.
önce o taşlara bak boşluk ara kasa ara varsa vardır buldugunda al git )))

Bunu bulamazsan o taşları kayaları kaldır içeri gir olay bu.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Boş degdldir, eşkiya isiyse tek degildir, ustalık ister

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kayadaki butun isaretleri paylasabilirmisin. Butunden bakarak yorumlamak onemli...

Çırakgenç

Member
Sedegor Metalicvoice Apollon01 fotoğrafta işaretlemişsin usta ama zaten sağ en baştaki yön veriyor 3 ü bir yöne bakıyor biri farklı yöne diğer işaretler bence hepsi elle yapılma belli zaten bu işaret bile beni tereddütte bırakıyo dün aleminyum çubukla boşluk aradım ama kayada çalışmak gerçekten çok zor kafam öyle karıştı öyle karıştı

Metalicvoice

Operatör
Hani resimler nerede ? Yeşile aldığım alanın sırrını çözmen lazım. Minik bir işaret ama V altında çift haç gibi duruyor anlamadım. @kaynak ustamda baksın. Bu arada resmin sol altına doğru kabartma küçük bişeler daha var galiba resimde yarım kaşmış derken attın biiki resim. Resim net olsun tamamını göstersin kadrajda.

İlçilik var ama amatör geldi bana. Yanıltma olabilir.

O kayanın yön belirterek her yanından ve çevresinden resimler atman lazım. Eğer duruyorsa bişeyler Yer zai olmasın...

Son düzenleme: