Kayada ki delik

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hmm anladım yani Usta işi bu yer Usta bilgi tecrübe şart ustam be siz bu sitede yetkilisiniz bu siteye YouTube'den uğraşmadan direk siteye video atma şansımiz olma imkanı varmı bunu değerlendirme durumunuz varmı Ustam
yok sanırım

Blue.

Editör
Çok eski yaşantı bölgesinde kayada derinligi uzun küçük delik delikler için çok iyi işçilik yapılmış pürüzsüz tek bı kayada bir tane delik bölgede iki tane aynı benzer kayada aynı delik var delik 30 cm civarı derinlikte fikriniz nedir ustalar mezar mi başka bişey mi
.

Blue.

Editör
Sevgili kardeşim Biraz geç olsada bu konuya bir cevap yazmak istedim.
Sevgili kardeşim oymalar çeşitli guruplara ayrılırlar . Mezar sunu oymalarından tutunda dibek oymalarına kadar bir sürü oymalar vardır. Bazıları mezarları bazıları kuyuları bazıları yönleri bazıları bir şeyi nerede arayacağımızı Baziları içinde harhangi bir ihtiyacı karşılamak için ilaç yapma yada bir şeyler dövmek için yani hepsinin bir amacı vardır. Bunları çok iyi etüt etmek gerek. Tabiki bunların hangi amaca hizmet ettiğini yer ve mekan az çok belli eder. Oymaların derinlikleri büyüklükleri yanındaki ekstra bulgular kayanın hangi yüzeyine yapıldığı nereye baktığı vs vs gibi bir çok şeye dikkat etmek gereklidir. Şimi gelelim sizdeki bu oymalara. Şimdi sizin ifadenizden ve oymalrın tek olmayışından ve bir birileri ile yakın mesafe oluşlarından burada belli bir sıralama tekniği olduğu aşikardır. Zaten herkez oymaların bir çoğunun mezarlar ile bağlantılı olduğunu biliyor..Sizinkisi farklı bir durum . Bu oymaların küçük ve derin oluşu işçiliklerininde iyi oluşu sizi bir hedefe sürükler. Bu hedefi Bulmanız için önce hangisinin ilk oyma olduğunu çok iyi öğrenmeniz. kayaların durş şekli ve baktığı yönleri takip et yani ilk bakacağın dik olan kayadaki oymadır son ra daha haif yatık olan ve son olarakda daha yatık olan. Hedef ya son kaya yada çevresinde olan gizli bir mağara yada kuyu . bol şanslar
Ustam Selamün Aleyküm
Burdaki deliği inceledim bıraz baya derin 50 cm lik sopa soktum içine girdi halende gidio içeri deliğin baya derin mis ustam