Kayadaki İşaret

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Evet usta o civarı ve işaret batı yönüne bakıyor bu şekil
O metrelerde batı yönündeki dere kenarınamı gidiyorsun tam olarak ve o dere kenarında böyle başka kayalar varmı. Bu kanallardan bir adet de orada olacak. Bu sistem böyle. toprak altında kalmış olabilir işaretten otuzbeş adım dereye git oraya bak

meh

Member
O metrelerde batı yönündeki dere kenarınamı gidiyorsun tam olarak ve o dere kenarında böyle başka kayalar varmı. Bu kanallardan bir adet de orada olacak. Bu sistem böyle. toprak altında kalmış olabilir işaretten otuzbeş adım dereye git oraya bak
Tamam usta dereyi kontrol ederim .bulursam atacam

baykan

Bilgili Üye
Uzun kanal ile deliğin arasını ölç.
Yukarda resimde gösterdim.

Olası yönleride işaret ve ifade olarak belittim.
Bunların hangisinden sinyal alırsan...?
Ara mesafe ölçü sayısınca o istikamete yürü inş.
Böylelikle nokta yaptığın yer ile ölçü tutarlılık göstermiş olucaktır.
Ustam eskiden araziye çıktığımda işaretin sağını solunu, önünü, arkasını ve altını incelerdim. Çevresinde ve hemen üstünde boşluk ve değerli tespiti yapardım. Sonuç sıfır. Bizde niye başarılı olamıyoruz derdik. Eksik olan nedir derdik. Demek ki adamlar işaretin içine ve hemen yakınına malzeme ve mezar yapmıyor. Sağ gösterip sol vuruyorlar, sol gösterip sağ vuruyorlar. Sizi takip ettiğimden beri niye başarılı olamadığımızı iyi anlıyorum. Bu şekilde zaten başarılı olamazdık. Şimdi araziye çıktığımda ilk dikkat ettiğim en önemli hususlar işaretin pusula yönleri, ölçüleri, derinliği ve işaretler arası mesafelerdir. Bir diğer konu da ara yönler olan kardinal yönlerdir. Bu yönlerle beraber işaretin ritüel ölçüleride belirlendiği zaman işi büyük ölçüde bitirmiş olursun. Geriye çihazla noktalamak ve emin olmak kalır. Her geçen gün size ve bilginize hayranlığım artıyor. Saygılar ve hürmetler @kaynak usta

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam eskiden araziye çıktığımda işaretin sağını solunu, önünü, arkasını ve altını incelerdim. Çevresinde ve hemen üstünde boşluk ve değerli tespiti yapardım. Sonuç sıfır. Bizde niye başarılı olamıyoruz derdik. Eksik olan nedir derdik. Demek ki adamlar işaretin içine ve hemen yakınına malzeme ve mezar yapmıyor. Sağ gösterip sol vuruyorlar, sol gösterip sağ vuruyorlar. Sizi takip ettiğimden beri niye başarılı olamadığımızı iyi anlıyorum. Bu şekilde zaten başarılı olamazdık. Şimdi araziye çıktığımda ilk dikkat ettiğim en önemli hususlar işaretin pusula yönleri, ölçüleri, derinliği ve işaretler arası mesafelerdir. Bir diğer konu da ara yönler olan kardinal yönlerdir. Bu yönlerle beraber işaretin ritüel ölçüleride belirlendiği zaman işi büyük ölçüde bitirmiş olursun. Geriye çihazla noktalamak ve emin olmak kalır. Her geçen gün size ve bilginize hayranlığım artıyor. Saygılar ve hürmetler @kaynak usta

"Ritüel Kaynak" konusunu takip ettiğiniz için bu kazanımları elde ettiniz.
Sabrın arkasından gelen bu bilgilerle sahaya bakış açınızın değiştiği aşikardır.
İnanıyorumki bu kazanımlar birgün size artısı ile geri dönecektir.
Hedef önemli değildir, hedefe götüren bilgiler önemlidir.
Bu amaçla önünüze çıkan her emareyi araştırın not alın.
Hem ezberiniz yükselir hemde bu sayede ritüel bağlamda farklılıkları ayırt edebilirsiniz.
Başarılar diliyorum.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@baykan

Bu arkadaşımızın işareti sayılsalda 7 dir.

@meh arkadaşımızın paylaştığı bilgi ; 40 cm.boy kanalların ,derinliği 10 cm derinlik kanalların kanalların başında da iki tane murç isde gördüğünüz gibi onlarında aralarındaki.mesafa 3 cm.

Boy 40
Derinlik 10

Dikkat edilecek kısım kanalda üç yan olmasıdır.Derinlik 10 cm olduğu için ne olmuş oluyor? üç tane 10
30+40=70
Tek sayı olarak 3 vurgusu olduğu için burada bunu 70 olarak değil yedi olarak okuruz.
Bu anlamda 7 sayısı hiç bir zaman batıya vermez.
Haç konusunda bunu vurgulamıştım.

Bu arkadaşımız her yedi adımda bir kontrol etmek sureti ile sinyal aldığı yönde ilerlicek.
Ve sanırım kanal ile delik arası yirmi cm geçmese gerek.

Not: İki tane murç olmasıda sayısının artısıdır.
Bu yedinin katlamalı olarak ondörde tekabül etmesi olarakda yorumlayabiliriz.
Son söz arkadaşımızın sahadaki performansıdır:)

meh

Member
@baykan

@meh arkadaşımızın paylaştığı bilgi ; 40 cm.boy kanalların ,derinliği 10 cm derinlik kanalların kanalların başında da iki tane murç isde gördüğünüz gibi onlarında aralarındaki.mesafa 3 cm.

Boy 40
Derinlik 10

Dikkat edilecek kısım kanalda üç yan olmasıdır.Derinlik 10 cm olduğu için ne olmuş oluyor? üç tane 10
30+40=70
Tek sayı olarak 3 vurgusu olduğu için burada bunu 70 olarak değil yedi olarak okuruz.

Bu arkadaşımız her yedi adımda bir kontrol etmek sureti ile sinyal aldığı yönde ilerlicek.

Teşekkürler usta

baykan

Bilgili Üye
"Ritüel Kaynak" konusunu takip ettiğiniz için bu kazanımları elde ettiniz.
Sabrın arkasından gelen bu bilgilerle sahaya bakış açınızın değiştiği aşikardır.
İnanıyorumki bu kazanımlar birgün size artısı ile geri dönecektir.
Hedef önemli değildir, hedefe götüren bilgiler önemlidir.
Bu amaçla önünüze çıkan her emareyi araştırın not alın.
Hem ezberiniz yükselir hemde bu sayede ritüel bağlamda farklılıkları ayırt edebilirsiniz.
Başarılar diliyorum.
@baykan

Boy 40
Derinlik 10

30+40=70

Ustam işte bu bilgiler bence defineden daha kıymetlidir. Bu bilgileri kavradıgımız zaman arazide mutlak sürette bir gün karşılaştığımızda bize çok faydası olacak işareti çözmemizde yararı olacaktır. Daha önceden iki yer üzerinde çok ugraştık ama mezarı bulamadık. Sizin bilgilerinizle hareket ettigimizde mezarın çoktan açıldığını gözlerimizle teyit ettik. Bize yerin açıldıgını ıspatladınız. Bize yönlendirme yaptığınız pusula yönünde mezarın açıldıgını gördük. Biz ise kayanın dibinde çalışma yapmıştık ve sonuç alamamıştık. Ritüelin gerçekten var olduğunu ispatladınız bize. Ben gerçekten bilginize ve ritüele inandım. İşte gerçek ustalık budur tebrik ederim.
Allah c.c. size hayırlı ve bereketli bir ömür nasip etsin bizede ilminizden ilim almayı nasip etsin. Amin