Kemik, kül ve küp kırıkları.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar. Yer sıkıntılı ve çok yüksek kayalık olduğu için elimden bu kadar geldi. Yorumlarınıza hayran ve hasretim. Herkesin yorum yapmasını cidden beklerim. Sevgiler ve saygılar.

1. Ortaya çıkarılan kemikler, küp kırıkları ve külleri görüyorsunuz.

Ekli dosyayı görüntüle 136771

2. Ekli dosyayı görüntüle 136772

3. Görüdüğünüz gibi işlem yapılmış. Sizce bir sonuca varılmış mıdır? Ekli dosyayı görüntüle 136773

4. Daha yakından bakalım. Merak eden arkadaşlara iyi örnek görsel olur. Ekli dosyayı görüntüle 136774

5. İşlem yapılmış yerin heme üstündeyim.

Ekli dosyayı görüntüle 136775

6. Arkamı döndüğümde buradaki çöküntüyü görüyorum. Burada acemi çubuklarım hareket etmeye başladı. Ses olarak da toprağa vurduğumda gup gup sesler alıyorum ama o sese ne kadar güvenebilirim bilimiyorum. Ayrıca bu görüntünün sol tarafı uçurum ve uçurum kenarında büyükçe bir duvar örülmüş. Yani şu anda ben kare veya dikdörtgen bir yapının üzerindeyim. Birazdan aşağı inip yapı duvarını görütüleyeceğim.

Ekli dosyayı görüntüle 136776

7. Yukarıdaki fotoğrafa göre birkaç adım. Attım ve arkamı döndüğümde çöküntü alan daha iyi görünüyor. sağ tarafına bakınız. İşte duvar dediğim orası.

Ekli dosyayı görüntüle 136777

8. Evet üstten duvarın sınırlarını ve uçurumu görüyoruz. Şimdi buradan aşağı iniyorum ve duvarları gözler önüne seriyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 136778

9. Duvarın yapımında kullanılan harca dikkatli bakın ustalarım.

Ekli dosyayı görüntüle 136779

10. Duvarın solu.

Ekli dosyayı görüntüle 136770

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Yukaridan asagisinin krokisini cikarin cubukla gezerek. Eni boyu belli olsun.
Ne kadar uzuyor ileri dogru.
Sekil semal nedir aciga ciksin.
Birde derinlik alin.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Yukaridan asagisinin krokisini cikarin cubukla gezerek. Eni boyu belli olsun.
Ne kadar uzuyor ileri dogru.
Sekil semal nedir aciga ciksin.
Birde derinlik alin.
Hoş geldin ve teşekkür ederim ustam. Dediklerin yapılacak inşaallah. Şu işlenmiş yer hakkında ne düşünülür? Orası bayağı devam et diyen emareler çıkarmış... Sence adamlar almış mıdır bir şeyler yoksa yarım mı kalmış?

Sevgiler.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Duvardan ve yukarıdan şiş sokun boşluğa girerse şişin yerinden yada şişin ucuna yılan kamera ile içerigörmenizde fayda var. Bu arada duvardan girmek isterseniz mutlaka kalas yardımı almalısınız. Selametle

toyalp

Süper Moderatör
Hoş geldin ve teşekkür ederim ustam. Dediklerin yapılacak inşaallah. Şu işlenmiş yer hakkında ne düşünülür? Orası bayağı devam et diyen emareler çıkarmış... Sence adamlar almış mıdır bir şeyler yoksa yarım mı kalmış?

Sevgiler.
Alan yeri kapatmaz uçarak gider. Ha bir ihtimal kapatır tekrar gelmek için :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İleri dogru gitmiyorsa, alinacak alinmistir.
İleri dogru gidiyorsa derinlige bakmak lazim.
Cikanlarin hacmi belli.

Agiz kismindan en az 30 metre ilerisine kadar bosluk bakin. Ayrica agiz kismini biraz genisletip icerisinin resmini cekin. Resmi cekerken fenerle aydinlatiniz ...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamunaleykum
Buradaki cikan emareler bir mahsenin girisi olasiligini yukseltiyor. Fakat butur yerlerde hem tuzagi hemde gaz kokusu kolay kolay calisilmasina izin vermez ve bazen tunelden iceri girildiginde cok ince isaretler cikar onlari takip edemezlerse sonuca ulasamazlar onlerine tek tarafli duvar dahi cikabilir ve yine orasi aldatmacadir. Muhtemelen girdikleri yer V seklinde tunelli gidecek, aslinda bu girisin disinda birazdaha deri de girisin guney taracinda bu giristen baska duz guden bir tunel daha oldugunu dusunuyorum. Tesbit edebilirseniz V uzun koluna dogru gider. Selametle

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Alan yeri kapatmaz uçarak gider. Ha bir ihtimal kapatır tekrar gelmek için :)
Burası çok uzun zamandır bu şekilde. Arka taraflarını ueni keşfettim. Neye göre çalışmışlar bilmiyorum. Yıllar sonra fotoğraflayabildim. Kapatıp gitmişse mutlaka gelirdi o kadar zaman oldu.

Ayrıca ustam duvar tarafından çalışmak çok zor. Tehlikeli. Uçurumun altı aşırı kayalık ve yüksek.

timur964

konularim
Kullanıcı kıymetli ustam ilk konu açılışında yorum yapmıştım bir hayli emek verdin işallah gönlüne göre neticelenir demek istiyorum

toyalp

Süper Moderatör
Burası çok uzun zamandır bu şekilde. Arka taraflarını ueni keşfettim. Neye göre çalışmışlar bilmiyorum. Yıllar sonra fotoğraflayabildim. Kapatıp gitmişse mutlaka gelirdi o kadar zaman oldu.

Ayrıca ustam duvar tarafından çalışmak çok zor. Tehlikeli. Uçurumun altı aşırı kayalık ve yüksek.
Ustam o zaman BulursamKader25 üstadımın dediği gibi yukarıdan genişlik ve derinlik ölçmeyi unutmayın mutlaka yapınız. Şayet uçurum çok yüksek ise derinlik çok önemlidir. Yukarıdan çalışmak çok büyük risktir. Allah muhafaza ani bir çökmede Allah korusun. Önce can sağlığı inşaEllah nasibin bol olur. Selametle