Kızıyorum!..

S:W:A:T

Editör
Öncelikle ben bir eleştiri yaptım fakat bu sitede eleştiri yapmak yasak sanirsam... ikinci olarak konuya hakim olanlar yorum yapsın şeklindeki ifadenin sebebi ise her cani isteyenin değil konu ile alakalı bilgili kişilerin yorumlarda bulunarak yanlış yonlendirilmemek istemem den dolayıdır, zira sizde biliyorsunuz ki bu tür konularda, bilgi kirliliği ve yanlış yönlendirme fazlası ile oluyor, Ayrıca bende bu konularda bazı bilgilere sahibim lakin kendimi yetersiz gördüğüm için hiç kimsenin paylasimina yorumda bulunarak yanlış yönlendirme yapmak istemediğim için hiç bir paylaşıma yönlendirici yorum yapmıyorum, benim öyle bir ifadede kullanmanın sebebi de yetersiz bilgiye sahip kişiler tarafından yanlış yonlendirilmemek içindir.
O sizin tarzınız ister yapar ister yapmazsınız . Bu arada özgür bir site olduğu için herkes istediği yorumu yapmakta özgürdür iyi forumlar .

Turko

Uzman
Genel olarak cvp veriyorum... uzun ömürlü ağaçların olduğunu bende biliyorum lakin ülkemizdeki her uzun ömürlü ağaçların hepsi bir define yeri anlamına gelmez. Ve ülkemizde kac tane 1500 yaşı ve üstünde ağaç mevcut, uzun yaşayan ağaçların genelde roma dönemi ve öncesinde define yeri olarak kullanildiklarini düşünürsek bu teoriye gorede define ağaçlarının yaklaşık 2bin yaşında olması gerek zira devletlerin türkiye bölgesindeki kuruluş ve yikilis tarihlerini incelediğimizde eldeki verilere dayanarak bu bilgileri ediniriz. Ayrıca ben kişi şahıs göstererek bir eleştiri yapmadım. Elestirimden de anlaşılacağı üzere bazı hurafelere dayalı mantıksız yorumlar yapanlara kizginligimi dile getirdim. Burdaki hiçbir admin ve moderatorun kendisine veya yorumuna da hedef göstererek bir eleştiride bulunmadım. Ben sadece genelleme yaptım. Buna rağmen adminler ve moderatorler yaptığım eleştiriyi üstlerine alınmışlar. fakat ben hiç birinizi hedef gostermemistim siz kendinizi hedef tahtasının önüne koydunuz.
Ustam üstüme alınmadım , aksine size bilgi aktardım , bir bilgi daha aktarayim size , mezar girişlerine dolgu atildiktan sonra ağaç yada iğne yaprak soğuğa ve doğaya dayanıklı çalı ekerler , toprağı tutması için uzu n ömürlü olanını seçerler. Çok fazla geriye gitmeyelim 2000 yıl 3000 yıl sizin için fazla 500-600 yıl yeterli olur bu süre zarfı içersinde bilgi alışverişine devam edebiliriz isterseniz size açmış olduğum mezarların etraflarinda hangi bitki türleri ile karşılaştım tecrübeleri mi paylaşabilirim . Admin ler cevap yazıyorsa gördükleri ve yaşadıklarını yazar . Mesala bataklikta mezar açtım 40 cm balçık vardı arazide ama mezarın etrafı kuru toprak ti meşhur Atatürk ağacı bataklık kurutur en az 1000 yıllık agaclardi. Ağacı görür görmez hemen boşluk baktım etrafında. Amaç tamamen bilgi paylaşımı daha fazla araştırma ve okuma ile mantıksız gelen bir çok şey mantıklı gelmeye baslar diye düşünüyorum. You tube da çok güzel tespit video ları var . Mesala bir ağaç türü var mezar ağacı der büyüklerimiz her ne olursa olsun ağaç tek govdeden iki ana dal verir kökten 50-60 cm sonra muhakkak %100 iki gövde ye ayrılır uzar 3 mt geçmez gövde kalınlığı da çap olarak 20 cm mi geçmez. Merak ettiğiniz yada size mantıksız gelen bir konu olursa çekinmeden sorun lütfen , Bunun için burdayiz. Arazi kesifi ile ilgili merak ettikleriniz var ise o konu ile ilgili de tecrubelerimi paylaşırım seve seve. Hayırlı akşamlar diliyorum.