Kordinatla yer tespiti

meratan

Aktif Üye
Türkiyede 76 milyon cep telefonu abonesi var.Dünyada günde 3 milyar telefon görüşmesi yapılıyor bunun % 1 türkiyede olsa 30 milyon görüşme eder.Bunun yüzde birinide defineciler kendi aralarında görüşse 300 bin eder bu kadar telefonu dinleyip analiz etmek mümkün değil.Sadece ve sadece ihbar olursa senin telefonunu dinlerler.Sitelere gönderilen resimlerde aynı düşünelim onlarca site var define üzerine hepsine hergün bir sürü resim geliyor.Bunları incelemeye ne zaman yeter nede teknoloji.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Konumuz türkiye.Bunu yapmak için türkiyede cmk 135 138. maddelerini okuyun.Aksi yapılan işlemler yasal olmayıp suçtur.

Şüpheli veya sanığın yakalanabilmesi için mobil telefonun yeri de ancak hakim veya Cumhuriyet savcısı kararı ile tespit edilebilir. Kararda telefon numarası ve tesbit işleminin süresi belirtilir. En çok üç ay için yapılabilir, süre bir defaya mahsus uzatılabilir.

Şüpheli veya sanığa yüklenen suç nedeniyle müdafiinin bürosu, konutu ve yerleşim yerlerindeki telekomünikasyon araçları denetlenemez.

Son düzenleme:

saftilki

Moderatör
Moderatör
ben fotoya gömülü lokasyonu ortaya çıkaran programların paylaşılmasına karşıyım,
ve alıntı yaptığım mesajdaki görsel ne demek istediğimi açıklıyor,

diyorumki bazı programların ismini cismini işlevini görselini forumda servis etmeyin
toplumun yarısından fazlası haberdar değil, bulandırmayın denizi,
köyde çektiğim bir fotoyu buraya atıp tartışmaya açamam, çünkü kendi komşumda burada takılıyor anlatabildimmi şimdi?

tekrar ısrar ediyorum o alıntı yaptığım o görselin kaldırılmasından yanayım

diğer konuyuda detaylıca anlatayım isterseniz, konu amacından sapmasın diye fazla girmedim derinlere,

S:W:A:T

Editör
@saftilki sakin ol dostum ? Konuda uygunsuz bir içerik yok şuan da . Neden bukadar stres altına girdin anlamadım :)

saftilki

Moderatör
Moderatör
stres yok sıkıntı var kahkaha sıkıntı paylaşılan fotonun koordinatını saptamakta,
neyse ben şimdilik sustum, benim için hava hoş, foto atacağım zaman temizliğini yapar öyle atarım

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
stres yok sıkıntı var kahkaha sıkıntı paylaşılan fotonun koordinatını saptamakta,
neyse ben şimdilik sustum, benim için hava hoş, foto atacağım zaman temizliğini yapar öyle atarım
Ustam koordinat bilgisini cep teleonundan ayarlar bölümünden kaldırmak çok kolaydır. Bu kadar bilgi bilinmiyorsa zaten telefonu define işinde kullanmanın bir anlamı yoktur kahkaha Kendimizi şikayet edip yakalattırsak daha iyidir :72:

saftilki

Moderatör
Moderatör
kapatmanız bazı programlar karşısında bir işe yaramıyor,
neyse boş verin uzatmaya gerek yok

Editör
Türkiyenin %60 ı nerden baksan define ile uğraşıyor . Günümüz haberlerin de hiç denk geldiniz mi ihbar edilmeyen bir vatandaşın yakalandığını :) Hee evet yakalanıyor ama malesef ya jandarmanın bahçesine yada sit alanına giriyorlar yada arkeolojik kazı alanlarına girmeye çalışıyorlar .. Böyle bir durum söz konusu değildir . Bukadar sıkıntı varken devletn işi gücü yok google veya site üzerindeki milyonlarca fotoğrafın peşine düşecek :) Google yazın hepiniz büyücüler , medyumlar bakın neler çıkıyor veya günümüzde online çocuk satanlar , uyuşturucu satanlar yasa dışı birsürü işler var hangisinin peşine düştüler :) İhbar olmadan imkansız ustalar ...

Editör
Bizim sitemiz de kesinlikle yasadışı hiçbirşey yok. Herşey prosüdürüne uygun ve bizler izinsiz çalışmaya kesinlikle karşıyız böyle bir durum kesinlikle yasakır cezası vardır . Verdiğimiz tüm bilgilen hepsi resmi çalışma izni almadan önce sadece bilgidir .