KromNikelMo Çubuk

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eyvallah mirkut usta hoş bulduk. Bermina olarak giriş yapıyordum fakat o nikim şifresini unuttum şifre de güncelleyemedim. buradan sıfırdan başlıyorum :)
mayhem bey yapilacak birsey varsa sizinle ilgilenecegini umuyorum. Hayirlisi olur INSALLAH c.c

Metin777

Aktif Üye
Selam Arkadaşlar
Paslanmaz Çelik'ten (KromNikelMolibden) bir Çubuk yapayım dedim

Malzemeler (hepsi aynı karışımdan seçilmiştir)

6mm çapında Vida çubuğu
20mm çapında Boru
6 adet 6mm Somun
4 adet 20mm çapında Pul

Çubuk 14cm x 41cm ebatlarındadır

Borunun altındaki 2 somun, kolay yada zor dönmesi için ayar amaçlıdır
Üstteki somun ve Pullar borulara punktalandı.

Bu Çubuk işe yararmı yorumu Ustalara bırakıyorum, İnşallah izinde deniyeceğim.
Çubuğun çıkmaması için birşeyler düşünmüşsün fakat rahat dönmesi için hiçbirşey yapmamışsın. Plastik 20 mm kalınlığında bir sap yapsan ve buna tornacıda bir rulman taktırsan olmaz mı. Krom çubuğun dilini anlaman için onu serbest bırakmalısın rahat ve sürtünmesiz dönmesini sağlamalısın.

Cubuk x yaptı boşluğa girdim açıldı boşluktan çıktım değil. O zaman sen yerdeki katmanı, minerali veya kayanın boyunu ölçüyorsun.

Rulmanlı rahat ve seri dönen bir krom çubuk boşluk içinde dans eder gibi sallanır. Bir enerji bulmuştur ve o enerjiye ritm tutar. Trafik Işık’larında duran arabaların sinyaline dikkat ettin mi bilmem. Farklı marka arabaların sağa ve sola dönüş sinyalleri bilirsin. Kimi hızlı kimi yavaş yanıp söner. Hızlı yanan sinyal bir süre sonra yine yavaş yanan sinyalle aynı anda söner ve yanar. İşte boşluğun içindeki aldığı enerji ile krom çubuk hareketleriyle sana boşluğun içinde olduğunu söyler. İkisi birden açar kapatır. Oda ne kadar geniş ise o kadar geniş açılır ve tam kapanır. Biraz saklandıktan sonra biri diğerinden daha erken açılır kapanır ve sonra yine aynı anda açılıp kapanırlar. Buna engel olamazsın ve elinle de bu ritim de döndüremezsin. Dolgulu yer ise x yapıp geri açar tam içe kapanmaz. Boşluk içinde her adımda durup sallanmaya devam ettiğini teyit et. 2x3 oda olduğunu düşünelim. her noktasını adım adım dolaş. Metal varsa sallanmaz metali gösterir sana. Her noktası sallanıyorsa boş bir odadır uğraşma.

Son düzenleme: