Kurbağa ve yakınındaki haç işareti

Helena

Member
İsaretlerin ilk ikisinde kazan kurbağasi var tunemis şekilde duruyor biraz 50 metre ötesinde ise elips şeklinde oyulmuş kaya ve hac işareti var.Hava karlı olduğu için belli değil gibi ama işareti eşim 20 sene öncesinde hatırlıyor bugün gitmiş aynı şekliyle duruyormus. Bölge kuzey ege bölgesinde bir köy. Yakın köylerde roma ve Bizans dönemine ilişkin bazı emareler var.Siz ustaların ve tecrübeli arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben karlı yerde fotoğraflamadan değilde anlatılarını baz alarak bir şey derim , ilkbaharda yeniden fotoğraflarsın o zaman paylaşırsın burda bizlerde şahsi değerlendirmelerimizi açıklarız.Senin anlattıklarına göre elips vari oyma çizgi şeklinde ekseri Bizans işaretidir bir tavadan büyük olabilir.Dediklerimle uyuşur ise zamanı geldiğinde yine yazarızda yakınında yumurta gibi yığma yada dikili büyük kayalar arasında girilen oda olcak yine işaretin çok yakınında küçük bir kasa olur.Haç ise yine fotoya bakarak birşeyler söylenir.Dediğin elips yönetici kişilerin mezarıdır ekseri tılsımlı olur.

ases24

Member
kaya komple temizlenip işaret yerinde dikkatli incelenmesi gerekli ben at nalına benzetiyorum yanında haçta olunca 2 li güzel dir kayanın kendine cihazla degerli tesdi uygulayın

Helena

Member
Kurbaga isareti değerli olduğu için kasalar olabileceğini düşünüyorum. Yorum için teşekkür ederim

Helena

Member
At nalina da benziyor. Yorum için teşekkür ederim

mayhem

Co Admin
Co Admin
Mezar için uygun görünüyor . Yazdığınız emareleri göremedim zirve yamaç yapan yerse araştırıla bilir sizede tecrübe olur arkadaşların yazdıklarına fikirlerine göre araştırma yaparsınız .

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Merhaba Helena ...
2 inci resindeki büyük kayanın yanındaki kayadaki beyazlık olan yerde boşluk baksın
3 uncu redimdeki kayanin orta kısmındaki
Dokuyu anlayamadım?
Işçilik gibi bir görselliği var ama emin deyilim
Havalar iyiken burayı ihmal etmeyin
Daha net ve çevre fotolari da mutlaka cekin
Daha sağlık li olur

Helena

Member
Merhaba Kamhi Leonard ve mayhem yorumlar için çok teşekkürler bu tarafta sanırım daha önce kazı yapılmış ama tabi kısmet herşey

Helena

Member
Fazla derin olmamakla birlikte, kayailk yerlerin çevreleri kazilmis.

Helena

Member
Nette kurbaga işaretine etrafında kisim kisim gömülü paralar diyor ondan belki de