KUYU

İnnovia

Aktif Üye
Tepe höyük yüksek ihtimalle , ilk resimdeki yerden içeri giriliyor mu ? Birde kuyu dediğiniz sunak taşına benziyor.Kuyu denilen yer ebatları belirtseydiniz fikir olurdu.
Diyelimki kuyu , ne güzel su ihtiyaçlarını gidermelik bir yer , bunların değerli eşyalarını bulmak mesele.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Diyelimki kuyu eski gelenekler kuyuya bozuk para atarak ya dilek diler yada iyi şans getirmesini yada suyun hiç bitmemesini ne bileyim yada mahsülün iyi olması için bozuk parayla dilek dilemiş olabilirler yani kuyunun dibini görüyorsan birkaç sikke bulabilirsin diye düşünüyorum ama kuyuya zarar vermeyin. Kuyu oluşundan da şüpliyim ama yinede bakmak lazım içini görmeden birşey diyemem.

Asa1905

Aktif Üye
Diyelimki kuyu eski gelenekler kuyuya bozuk para atarak ya dilek diler yada iyi şans getirmesini yada suyun hiç bitmemesini ne bileyim yada mahsülün iyi olması için bozuk parayla dilek dilemiş olabilirler yani kuyunun dibini görüyorsan birkaç sikke bulabilirsin diye düşünüyorum ama kuyuya zarar vermeyin. Kuyu oluşundan da şüpliyim ama yinede bakmak lazım içini görmeden birşey diyemem.
Kuyu diye biliyorum. İçindeki suya taş attım. Baya derin. Burda yaşayan en eski insana sordum. Biz yokken de vardı dedi. Ama kullanmıyorlar hiç kullanmamislar. Bir tane daha var. Onun etrafı böyle örülü değil. Hayvanlar içine düşmesin diye üstünü kapatmışlar. Ben fotoğrafını çektim ama.net değil. İçi örülü taş galiba. Baya üstünü kapatmışlar.

Ekli dosyalar

Asa1905

Aktif Üye
Tepe höyük yüksek ihtimalle , ilk resimdeki yerden içeri giriliyor mu ? Birde kuyu dediğiniz sunak taşına benziyor.Kuyu denilen yer ebatları belirtseydiniz fikir olurdu.
Diyelimki kuyu , ne güzel su ihtiyaçlarını gidermelik bir yer , bunların değerli eşyalarını bulmak mesele.
2 metre derinlik 20 metreye yakın genişliği var. İçeri giriliyor. Etrafında taşlar var. Nedir bilmiyorum
İçine girip fotoğrafta cekebilirim

BMW-45

Aktif Üye
Kuyunun içerisindeki suyu çıkarma ihtimalin varsa oradan bir odaya girişin olduğunu düşünüyorum, kuyunün üzerine kapatılmış taşın hemen yanında kare oyma var. Bu kuyunun içerisinden odaya açılan bir kapı olmalı. İyi araşdır derim

Cann

Editör
Kare oyma zemin kaya da ve yuvarlak sunak olan kaya üstüne taş bırakılmış kontrol edin cihazla

defi

Bilgili Üye
ustanın dediği gibi içinde atılmış bakır sikkeler olabilir sen kare oyma istikametinde kuyunun 3 mt kadar dışarsını konrol et

gelenvar

Member
O BUYUK KARE OYMANIN ALTI MEZAR BMV -45 NET TESBİT YAPMIŞ