Magnezyum çubuk

Metin777

Aktif Üye
Doğrudur...orada tavuğun veya civcivin bir katkısı yok,sadece kafanı karıştımak yapıla gelmiştir, sayısalı rakam olarak değilde farklı çeşidin içine gizleyerek kısaca kamufle etti diyebiliriz .
Büyük bir sabırla konuyu okuyacağım inşallah. Şimdi cocuk bakıyorum evde. Tatillerde çocuklar bende iş günleri hanımda. Yani çalışırken aynı zaman da tatil yapıyorum denilebilir. :)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Büyük bir sabırla konuyu okuyacağım inşallah. Şimdi cocuk bakıyorum evde. Tatillerde çocuklar bende iş günleri hanımda. Yani çalışırken aynı zaman da tatil yapıyorum denilebilir. :)
Allah yar ve yardımcın olsun :) Allah bağışlasın... biz artık torun beklicez duruma geldik kurban..

kaynak

mevlam öyle nasip etmiş :) ömrünüz uzun olur inş:)

Eser600

Yeni Üye
?? ne mutlu bana o zaman güldürebildiysem rast gelsin

GERMO

Engellendi
bendende siz kardeslerime bir ustamdan öğrendiğim alan tarama kıyağı

kaynak kardeşim bende araştırarak ilerliyorum, sağolsun yürekli bir ustamiz denemiş faydasını görmüş ve herkes öğrensin diye paylasmis, şimdiden 2 harddisk içindeki cd ve 50 kuruş boyunda 10-15 adet neodyum mıknatıs hazırlayın, birde elinizde ne olduğu önemli olmasada yinede işe yarar çubuk bulundurun, ben denemeyi yaptıktan sonra sizlerle paylaşacam inşallah, alan taramada son nokta belkide, kimine 100-200-500 mt den bile yön vereceğine inanıyorum, uzerine altin birakinca altin, gumus bakir bronz, boşluk için bos plastik ne birakirsan ona yon veriyor hemde, yeterki vücut enerjiniz yerinde olsun, Aliömer ustanın sisteminin değişik bir versiyonu, ne dedektör lazım, nede cincikli boncuklu çubuk lazım, sadece sistemi kullanacak adam gibi adam lazım, sonrası birde sizlerden dua lazım, birde sabırla beklemek lazım. Yoksa memlekette beynamus ve taklaci eksilmez, iyiler varoldukca Yalancının mumu yatsiyi bile görmez, ortalık klavye delikanlilarindan geçilmez olmuş, canlı canlı kucaklayabilsek bunları, kemiklerini haşırt huşurt kırmak lazimda, bu Deccal döllerini bitiremeyiz ne yazıkki.
Piyasaya çin çayı girdi başladılar şöyle boyle faydası var reklamlar devamm..gündemden düşünce adını yeşil çay yaptılar :) uyanık olmak lazım !

Son düzenleme:

kaynak

@kaynak kardeşim bende araştırarak ilerliyorum, sağolsun yürekli bir ustamiz denemiş faydasını görmüş ve herkes öğrensin diye paylasmis, şimdiden 2 harddisk içindeki cd ve 50 kuruş boyunda 10-15 adet neodyum mıknatıs hazırlayın, birde elinizde ne olduğu önemli olmasada yinede işe yarar çubuk bulundurun, ben denemeyi yaptıktan sonra sizlerle paylaşacam inşallah, alan taramada son nokta belkide, kimine 100-200-500 mt den bile yön vereceğine inanıyorum, uzerine altin birakinca altin, gumus bakir bronz, boşluk için bos plastik ne birakirsan ona yon veriyor hemde, yeterki vücut enerjiniz yerinde olsun, @Aliömer ustanın sisteminin değişik bir versiyonu, ne dedektör lazım, nede cincikli boncuklu çubuk lazım, sadece sistemi kullanacak adam gibi adam lazım, sonrası birde sizlerden dua lazım, birde sabırla beklemek lazım.
Maşallah tebrik ederim kardeşim azimle yılmadan sabırla her şey mümkündür el.hamd :)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çubuk ustaları bilir, çubuk olmazsa bu iş olmazzzzzz, ille de çubuk çubuk çubuk , ben vazgeçmem burda yeterince yazıldı çizildi konuşuldu, bize sadece deneyip test etmek kalmıştır, isteyen alabilir

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
@toyalp usta bunun bir sırrı var doğrudur...Ve çalışmak... Allah c.c çalışana araştırana vericektir inş..!
Ustam ben işaret dili olduğuna da inanmıyorum. Bence tespiti yapan doğal bir araç olmalı. Tıpkı günümüzdeki ustalar gibi, o zamanlar da kimse kimseye sırrını söylemeye söylemeye kaybolup gitmiş. Kanaatimce bir şeyler var bizim bilmediğimiz. Bunun ya bir ilmi ( Allah'u Alem'in karuna verdiği ilim) ya da bir sarı kız bulan doğal yöntemi olmalı. Mesela Cennet Mekan Sultan Abdulhamit Han altın Kaynaklarının ve petrol yataklarının haritalarını neye göre çizdi? Tespitler ne ile yapıldı da emin olup haritaları çizdi? Gibi gibi bir sürü tilki dolaşıyor kafamda :) Sizin fikriniz nedir bu konuda?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
işaret dili nedir? tecrübe ettiklerim, üzerinde uğraşıyorum toyalp ustam bir gün paylaşırım inşallah, selam ve saygı bizben

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
.Ekli dosyayı görüntüle 246418
Ekli dosyayı görüntüle 246417
O dönem Osmanlı, bu alanda araştırmalar yapmış bu araştırmalar her ne hikmetse rafa kaldırılmıştır.
19. Asrın son çeyreğinden Abdülhamid Han, Osmanlı toprakları içerisinde bulunan ve bugün dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip Irak'ta, Güneydoğu'da yurtdışından getirttiği Jeofizik mühendisleri ve de kendi görevlerine çeşitli çalışmalar ve analizler yaptırmış, tam 65 noktada Petrol rezervinin bulunduğu bir harita ile bu çalışma belgelenmiştir.

Zamanında rafa kalkan bu projeyi 2002 yılında bir Alman Tarihçi başkanlığındaki heyet 15. Türk konferansında gündeme getirilmiş ve ardından Türkler tarafından çalışmalar hızlanmıştır.

Özellikle Güneydoğu'da bulunan harita noktaları önemli petrol rezervi olarak işaretlenmiş, Hatta Siirt Eruh'ta Abdülhamit Han'ın petrol haritasından yola çıkılarak 2014 yılında yapılan Petrol aramasında, haritanın belirttiği yerde çok büyük bir petrol rezervi bulunmuş ve buradan yola çıkan dönemi Siirt Valisi, Abdülhamit Han'ın petrol haritasının Kesinlikle doğru olduğunu ifade etmiştir.

Abdülhamid petrol ve mamullerine çok önem vermiştir. Petrol yani neft Dönemin fizikçileri tarafından 22 Ekim 1901 yılında Alman maden mühendisi Paul Groskoph ve Ahmet Necip efendi tarafından Sultan ii. Abdülhamit'e sunulan ve harita ile petrol çıkarma çalışması yaptırılmak istenmiş ancak Mühendisler, bu çıkarılacak petrolün harcanan masrafı kurtarmayacağını düşündüklerini söylemiştir. Bunun üzerine Abdülhamit Han kendi özel bütçesinden bu hizmetin karşılanması için talimat verdiği rivayet edilse de proje bilinmeyen bir nedenle rafa kaldırılmıştır.

Projede özellikle Musul ve Kerkük'de çok yüksek değerli petrolün bulunduğu haritada gösterilmiş ve bugünkü kaynaklarda haritayı doğrulamaktadır. Haritada bulunan 65 noktadan bugün petrol çıkarılmaktadır.

Haritanın belirttiği noktaların aslında kasten dış güçler tarafından yanlış gösterildiği ve bilerek hatalı tespitler yapıldığı iddia edilse de bir kısım tarihçinin tavsiyeleriyle bu haritadan yola çıkılarak bugün özellikle Irak'ta Petrol aramaları yapılmaktadır.

Bir kısım tarihçi, Osmanlı petrol haritası doğruluğundan şüphe ederken, bir çok uzman ise haritanın çok net bir tespitte bulunduğu ve dış güçlerin bu yüksek rezervin değerlendirilmesine engellediğini öne sürülmektedir. Haritada 14 kadar nokta bugün sınırlarımız içerisinde kalmaktadır. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Abdülhamid'in hazırlattığı petrol haritasının şaşırtıcı bir şekilde oldukça doğru tespitler sunduğunu söylemiştir. Abdülhamit Han'ın Petrol haritasından yola çıkarak bölgemizde ve haritanın işaretlendiği yerlerde dönen dolaplar göz önüne alındığında, ne kadar büyük bir oyunun sahnelendiği gözler önüne serilmektedir.
toyalp ustam saygilar sevgiler.