Mahsen Veya Mezar Olabilir mi?

Biryolcu

Yeni Üye
Ustalar cümleten selamün aleyküm önceki konuda resim ekledim sanoyodum ama becerememişim sitede yeni olduğum için. Ve eski konuyu silmeyide beceremedim ve yeni açtım o yüzden.IMG_20231115_021848.jpgIMG_20231115_021608_910.jpgBen işin acemisiyim ve dedektörüm çubuğum falan yok. Köye yakın bir arazide gezerken karşıma çıktı burası ve ilgim olduğu için bikaç kişiye sordum. Bazıları tuzaklı bir mezar olduğunu bazıları ise içinde küp küp sikkeler olan bir mahsen olduğunu söyledi. Mezar olduğunu söyleyen kişi tehlikeli dedi ve başka bilgi vermedi. Mahsen olduğunu söyleyen kişi ise resimlerden birinde işaretledigim yerden 2,3 metre civarı kazarsam kapağa ulaşacağımı ve kapağın arkasında içinde küple sikkeler olan bir mahsene çıkacağımı söyledi. Acemi olduğum için bu yerle ilgili iyice bilgi toplamak istiyorum kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.

İnnovia

Aktif Üye
Öyle bir mahsen yok.Mahsen kap kaçak şarap tahıl yiyecek olan yerler veya zindan gibi kullanılan yerler.Gorunen yere bel bağlamayın.

Mehmetarkın

Member
İşaret ustaları ve araziyi iyi okuyan ustalar vardır onların alanına girip birşey söylemem haddime değil..
Belki mezar vardır bilemem ama bildiğim birşey var o mezarda bir küp var diyen kişi sallıyor zira kimse bilemez.. Tuzak vardır onuda kimse bilemez....
Mezar var olsa dahi içinde bir küp altın olsa bulabilecek bir cihazda yok bu da benim alanım haddimedir..
Boşluk içinde altın gösteren firma ve cihazcılara gönderi yapmış olalım .. Bir işe yarayalım fani dünyada..

Cann

Editör
Hiç bir şey yok doğal yapı

Akiva

Member
Farklı yönlerden kayaları ve cevresini ustaların daha iyi inceleyebileceği görseller yüklerseniz size daha iyi yardımcı olabilirler. Kolay gelsin

defi

Bilgili Üye
koltuksa otur karşıya doğru bak yığma, kayalık ne var

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
O soru sorduğunuz insanlara birdaha bu tarz sorular sormayın saçma sapan hayali fikirlerle kafanızı kariştirmasinlar... Görünürde hiçbir iz emare yok..

oymak beyi

Bilgili Üye
o soyleyenler yalan söylüyor burda bisey yok demek bana gore imkansiz, isaretledigin yeri sana soyleyen kisinin neye gore soyledigini anliyorum ama bu kadar net konusmasi yanlis. bos gecme cihazla kontrol et kazi kirma isine girme bi cihaz bul kontrol et ustam. şahsen ben arazide karşılaşsam incelemeye zaman ayırırdim böyle bir yere.

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Kendi elleriyle koymuşlar gibi kendi gözleriyle görmüşler gibi size bilgi aktarımı yapmışlar tamamiyle uydurma olduğunu düşünüyorum resimlere bakılırsa kayde değer birşey gözükmüyor aklınınızda kalmaması için teknolojiden faydanlanmanızı öneririm rastgele.

Biryolcu

Yeni Üye
o soyleyenler yalan söylüyor burda bisey yok demek bana gore imkansiz, isaretledigin yeri sana soyleyen kisinin neye gore soyledigini anliyorum ama bu kadar net konusmasi yanlis. bos gecme cihazla kontrol et kazi kirma isine girme bi cihaz bul kontrol et ustam. şahsen ben arazide karşılaşsam incelemeye zaman ayırırdim böyle bir yere.
Hocam işaretin arka kısmında yeni işaret keşfettim kalın bir şekilde ) bu işaretten var. İşaretin resimde gözüken ön yüzünde ise üçgen var ve üçgenin bı köşesinden uzun çizgi gidiyor. Burdan foto eklemeyi denedim ama beceremedim. Sana ulaşabileceğim bi sosyal medya vs varmı seninle bu konu hakkında bilgi alışverişi yapıp videoda atmayı çok isterim. Makinem yok ama vaktim çok var.