Mekandayiz argedeyiz yardimini gerekli

Gezenti

Bilgili Üye
Once bolca belgesel izle vahsi dogada nasil kamufle olunur nasi pusu atilir avini kaptirmamak icin nerelere gedersin cikarsin
Walla abim senin su üstü kapali cumlelerinee benim kafam basmiiiiyiii. :) Buralari okuyoruz ediyoruzda bize bise katmiyi gibi. Baktiginda cok sey katiyor ammaaa icraatta tık yok. Anlamak zor

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Walla abim senin su üstü kapali cumlelerinee benim kafam basmiiiiyiii. :) Buralari okuyoruz ediyoruzda bize bise katmiyi gibi. Baktiginda cok sey katiyor ammaaa icraatta tık yok. Anlamak zor
Bulursamkâer25 ustanin yazdiklari kafidir dogrudur

Karacasan

Aktif Üye
Etrafimda cevremde işini bilen birini yakalasam zengin edecemde yok bulamiyim. Bana yol gosterecek birrini kowaliyorum etrafimdada.yok.
Arkadas kimse yoksa sen kendini gelistireceksin. Bilende yolu görup yuruyende sen olacaksın. 10 sene sonra geriye baktiginda ozamanlar baslasaydim simdiye bu isin ustasi olurdum diye pişman olmayacan.
Yaşım 45 ben yeni ögreniyorum buradaki üstatlar sayesinde. Sonuca ulasamasamda durmam yılmam dag tepe gezerim. Gözlem yapar inceler arastirir tespit yapmaya calısırım. Icinden cıkamazsam buraya danısırım. Önceligim kendi işimi kendim halletmeye calışmaktır.
Bırakmakta senin elinde kendini gelistirmekte.
Simdi baslasan 2-3 yıla cok yol almış olursun.

Gezenti

Bilgili Üye
Arkadas kimse yoksa sen kendini gelistireceksin. Bilende yolu görup yuruyende sen olacaksın. 10 sene sonra geriye baktiginda ozamanlar baslasaydim simdiye bu isin ustasi olurdum diye pişman olmayacan.
Yaşım 45 ben yeni ögreniyorum buradaki üstatlar sayesinde. Sonuca ulasamasamda durmam yılmam dag tepe gezerim. Gözlem yapar inceler arastirir tespit yapmaya calısırım. Icinden cıkamazsam buraya danısırım. Önceligim kendi işimi kendim halletmeye calışmaktır.
Bırakmakta senin elinde kendini gelistirmekte.
Simdi baslasan 2-3 yıla cok yol almış olursun.
Kendimi gelistirmeye çalışıyorum takildigim yerde ustalar yardimci olur diye burda paylaşıyorum. Yanila yanila ogreniyoruz. 2_3 aydirr sabah aksam okuyorum burayi cidden cok sey katti. Deneye yanila ogrenicez. Yilmicam sonuna kadar dewamke. Allah izin verdigi surece cozumlemeye gayret edixem.nasip isleri birzda bu isler. Eywallah dusunceleriniz icin tesekkurlee

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Kendinizi geliştirmek istiyorsanız alanda metal ve boşluk tespitini yapabilecek düzeyde olmak zorundasınız.
Ustamızın dediği gibi bu ikisi olmadığı sürece başarıya ulaşamazsınız.
Resimle, fotoğrafla yürümez bu işler.
Uzaktan tarifle ne giriş bulunur ne de nokta atışı yer tespit edilir.
Eninde sonunda noktayı koyup, derinliğini çıkaracak usta gerekecek.
Vakit kaybetmeden o usta olmaya bakın.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
burası okuldur kardeş, bence işe çubuk ile boşluk ve değerli malzeme işini öğren önce, bu sitede tüm konular var, çubuk yapımı kullanımı, sıkıntı çekmezsin, bir başla arkası gelir inşallah, aşağıdaki linki tıkla ve çubuk konusuna ince bir giriş yap

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bir mevkide bulunan bir küçük tepenin üzeri en az 1 dönüme yakın alan düzlük ise eteklerde pek kaya yok etrafta kaya yok veya biraz uzağında vadide başka alanlarda kaya var. Bu tepenin üst düzlüğünde bir gurup kayalar var ise bunlar ekseri bir taksi büyüklüğüne yakın olur daha küçük veya daha büyük Bazı kayalar birbirine yaslı bazıları ise tek tek ve düzensiz bir dağınıklığa sahip ise ki bu düzensizlik içersinde bir nizam ve yönler vardır. Bu kayalarda dikkat eden en az bir iki sunak veya kanal veya oyma kabartma veya kayanın kendisi pagan usulu hayvan fügürüne benzetilmiş ise o zaman bu kayalık alan araştırmaya değer bu gurup kayalık alan düzlüğünün altında oda veya mezarlar var deriz.
Senin alan yosunlu yapraklar dökülmüş alana göz hükmetmiyor. Tek bir taşta kesime benzer emare var buda bir kurban bağlama taşının veya bir iş için yapılmış taşın kalan artığına yarım ay dediğin kesim benziyor.
Yani sonuç üst düzlükte ben burda varım diyen bir nişan yok.Burada ara diyen bir işarette yok varsada belki sen bulamadın.
Geriye kalan bilen ehli net boşluk ve değerli tespiti yapar. Ben olsam bura bişey aramam.Fotoğraflardan gördüğüm o. Yanılabilirizde.

Gezenti

Bilgili Üye
Kendinizi geliştirmek istiyorsanız alanda metal ve boşluk tespitini yapabilecek düzeyde olmak zorundasınız.
Ustamızın dediği gibi bu ikisi olmadığı sürece başarıya ulaşamazsınız.
Resimle, fotoğrafla yürümez bu işler.
Uzaktan tarifle ne giriş bulunur ne de nokta atışı yer tespit edilir.
Eninde sonunda noktayı koyup, derinliğini çıkaracak usta gerekecek.
Vakit kaybetmeden o usta olmaya bakın.
Ustayi bulamiyoruz dediginiz gibi biz o usta olmaayya gayret edicez. Cozmeye calissicaz. Teşekkürler

Gezenti

Bilgili Üye
burası okuldur kardeş, bence işe çubuk ile boşluk ve değerli malzeme işini öğren önce, bu sitede tüm konular var, çubuk yapımı kullanımı, sıkıntı çekmezsin, bir başla arkası gelir inşallah, aşağıdaki linki tıkla ve çubuk konusuna ince bir giriş yap

Eyvallah abim @jeolog ustamin tarifiyle guzel bi cubuk yaptim para vermedim yaptigimi kullanmaya calisiyorum. Hergun girip okuyorum ustam cok sey katti ustallar saolsun. Tekrar tekrar girip okurum sağolun

Gezenti

Bilgili Üye
Bir mevkide bulunan bir küçük tepenin üzeri en az 1 dönüme yakın alan düzlük ise eteklerde pek kaya yok etrafta kaya yok veya biraz uzağında vadide başka alanlarda kaya var. Bu tepenin üst düzlüğünde bir gurup kayalar var ise bunlar ekseri bir taksi büyüklüğüne yakın olur daha küçük veya daha büyük Bazı kayalar birbirine yaslı bazıları ise tek tek ve düzensiz bir dağınıklığa sahip ise ki bu düzensizlik içersinde bir nizam ve yönler vardır. Bu kayalarda dikkat eden en az bir iki sunak veya kanal veya oyma kabartma veya kayanın kendisi pagan usulu hayvan fügürüne benzetilmiş ise o zaman bu kayalık alan araştırmaya değer bu gurup kayalık alan düzlüğünün altında oda veya mezarlar var deriz.
Senin alan yosunlu yapraklar dökülmüş alana göz hükmetmiyor. Tek bir taşta kesime benzer emare var buda bir kurban bağlama taşının veya bir iş için yapılmış taşın kalan artığına yarım ay dediğin kesim benziyor.
Yani sonuç üst düzlükte ben burda varım diyen bir nişan yok.Burada ara diyen bir işarette yok varsada belki sen bulamadın.
Geriye kalan bilen ehli net boşluk ve değerli tespiti yapar. Ben olsam bura bişey aramam.Fotoğraflardan gördüğüm o. Yanılabilirizde.
Eyvallah üstad o dediginiz anlattiginiz duzluk buranin bi ust tepesi var. Bugub oraya gidip bakicam. Burda bi isaret emare göremedik evet belki gozden kacirdik. İşte biz o yarim ay bir is icin yapilmisa benzedigini düşündüğümüz iccin bakalim istedik. Eyvallah ustad cok sagolun