Merdiven

Burak5553

Bilgili Üye
Mezarla alakalı olabilmesi için iki yöne bakması gerekir kuzey doğu kuzey batı bunlardsn hangisi
Kuzey batiya merdiven kardesiki basamakli bi merdiven L ciziyor havalar isinsin yeniden gidecem onun icin sizin yorumlariniz benim icin cok onemli ona gore hareket edecem

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Burak5553....

Sevgili kardeşim senin konunu daha önce gördüm lakin sevgili kardeşlerimiz yorumlarını yapmışlar sağ olsunlar. Benim burada ilave edebileceğim buranın bu şekilde olmasının bir taş kesimi sonrasımı yada özel hazırlanmış bir yer olduğunu anlamak eldeki veriler yeterli değil resimde çember içine aldığım yerleri neden temzlemediniz onlar birer sunak olabilir. Sevgili kardeşim bir yerde her noktaya dikkat edin. Ve o çizgilerdeki kanalları tamamen meydana çıkarın ve öyle resimleyin bakalım bunlar niçin yapılmış orada mezar var ise su tahliyesi içinmi yada başka bir sunağın kanallarımı yani orasını güzeşce temizleyinki her şey net gözüksün . Buraya tabiki insan eli değdiği aşikar. Ama gayenin ne olduğunu anlamak için orayı iyice bir temizlemek gerek
Ekli dosyayı görüntüle 239792

Burak5553

Bilgili Üye
Ilgin icin Allah razi olsun senin ve butun degerli ustalarin yorumlari degerli o civarda tas ocagi olacak yer yok hava soguk oldugu icin aceleyle resim cektim o sunak dediginiz yeri resimlerde fark etim asagiki resimlerde isaretlediyin yerlerin baska acidan resimleri dardanos selametle ustamEkli dosyayı görüntüle 239810

Son düzenleme:

kaplumbaga

Member
öncelik tekrardan selam olsun....

yönleri sormamdaki amac ikisininde sistemi farklı oldugundandır...

kuzey dogu merdiveninde hemen önünde ortalama 8 yada 11 metreyi mesafeyi gecmeyecek şekilde nişan olarak koyulan dikdörtgene benzer sadece yüzü görünen kayanın altıdır....

Kuzey batı tam tersidir...

Şöyle anlatayım iki basamagı cıkarsın ve sononda adımını attıgın kayanın üzerinde ya sunak yada başka bir sana anlatım yapan klavuz işaretle karşılaşırsın....

sonrasında tespitin lazımdır onuda şöyle anlatayım ya ana kayanın hemen altıdır yada iki metre en fazla iki metre önünde set gibi koyulmuş üst üste dizili kot farkı yapan kaya düzeneginin hemen altından başlarsın her neyse üstadım sonuc olarak agır işçilik ister diğer arkadaşlarında düşüncelerinide değerlendirerek hareket etmenide tavsiye edecem... SaygıLarımLa.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
dardanos ustanın izah ettiği gibi
ilki sunak ikincisi mezar yeri, mezar açılmış görünüyor
detaylı çevre fotoğrafları ekleyin
varsa dedektörle etrafında metal tespiti yapın

Burak5553

Bilgili Üye
dardanos ustanın izah ettiği gibi
ilki sunak ikincisi mezar yeri, mezar açılmış görünüyor
detaylı çevre fotoğrafları ekleyin
varsa dedektörle etrafında metal tespiti yapın
Ustam kusura bakma bi suredir giremedim dedektor yok malesef oraya gitmek bi turlu kismet olmadi gidince yeni fotograf atacam insallah selametle

Burak5553

Bilgili Üye
öncelik tekrardan selam olsun....

yönleri sormamdaki amac ikisininde sistemi farklı oldugundandır...

kuzey dogu merdiveninde hemen önünde ortalama 8 yada 11 metreyi mesafeyi gecmeyecek şekilde nişan olarak koyulan dikdörtgene benzer sadece yüzü görünen kayanın altıdır....

Kuzey batı tam tersidir...

Şöyle anlatayım iki basamagı cıkarsın ve sononda adımını attıgın kayanın üzerinde ya sunak yada başka bir sana anlatım yapan klavuz işaretle karşılaşırsın....

sonrasında tespitin lazımdır onuda şöyle anlatayım ya ana kayanın hemen altıdır yada iki metre en fazla iki metre önünde set gibi koyulmuş üst üste dizili kot farkı yapan kaya düzeneginin hemen altından başlarsın her neyse üstadım sonuc olarak agır işçilik ister diğer arkadaşlarında düşüncelerinide değerlendirerek hareket etmenide tavsiye edecem... SaygıLarımLa.
Kardes bi suredr yoktum yorumunu gormedim dediginiz gibi 1ci basamak batidan basliyor 2ci basamak kuzeyde ve basak bitiminde sunak vr sonrada.sed gibi bikaya merdiven ve diger kayalar bi butun yani hepsi bir iscilik zor derken ustam burda sanirim fazla toprak yok hep kayalik ustan birdebu merdivenin 6 7 metre ust kisminda yani kuzeyinde kayanin yamacinda su gideri yapilmis acik bi sekilde.belli sanki baltayla kazilmis etrafta kuyuda yok ne amacla yapildigi bilemedim selametle