muşlu ve izmitli arkadaşlara duyrulur...:D

Anke

Aktif Üye
Kesinlikle hakli çünkü muş malazgirt efsane bir yer dolaşmaktan keyif aldim adeta define yuvasi diyebilirim

shovmeks

Member
Evet bu yayını izlemiştim.
Yerini de gösterebilirim diyor kanıtlamak için.
Ama o hazineyi almak şu an için imkansız dan da öte gibi.
Bir gün bi adam gel çıkaralim derse ancak o zaman çıkarırız diyor.
Bahsettiği adam devlet erkanında birisi olmasını istiyor galiba.

Shekiller

Aktif Üye
inanırım çünkü maşallah memleketimizin üstü kadar altı da zenginlik dolu medeniyetler beşiği anadolu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
385 Ton...

Demirden mi bahsediyor, yoksa altından mı? ( videoyu izleyemedim-ortam müsait değil)
Altından bahsediyorsa kaale almayınız...

İlk önce Dünyadaki merkez bankalarında devletlerin ne kadar altını olduğunu öğrenelim,
sonra konuşalım...

Herkan

Member
Bende kendi şehrim diye demiyorum ama araştirmalarim ve ustad ilber ortaylininda dedigi gibi turkiyenin en buyuk hazinesi manisada karun hazinesi burda gömülü malum dünyadakı ılk para burda basıldı

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Arkadaş kendin bile gidiyorsun izinsiz çalışmaya.Cihazlarinla eleman yolluyorsun sağa sola.Yapmadığın işmi.O kadar altının varlığını biliyorsun ve işlem yapmıyorsun.Sonra kalkıp izin versinler diyorsun.Güldürme kendine.Zaten o tv yayını da silindi.Her yönüyle reklam amaçli programdi.Forum kurallari gereği açıklama limitim bu kadar.

shovmeks

Member
Eğer gerçekten de Roma imparatorluğu na aitse olabilir galiba ikinci dediği .
Sonuçta Roma tarihin en büyük medeniyetlerinden birisidir. Zaten dünyada gerçek anlamda İmparatorluk terimi Roma , Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu için geçerlidir. Bu devletleri günümüz deki devletlerle kıyaslamıyalım. Sonuçta Roma gibi bir imparatorluk bugün ün 10 tane Amerika sına bedeldir. Ki eğer Roma bütün hazinesini oraya koyduysa gerçek olabilir aslında neden olmasın.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Eğer gerçekten de Roma imparatorluğu na aitse olabilir galiba ikinci dediği .
Sonuçta Roma tarihin en büyük medeniyetlerinden birisidir. Zaten dünyada gerçek anlamda İmparatorluk terimi Roma , Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu için geçerlidir. Bu devletleri günümüz deki devletlerle kıyaslamıyalım. Sonuçta Roma gibi bir imparatorluk bugün ün 10 tane Amerika sına bedeldir. Ki eğer Roma bütün hazinesini oraya koyduysa gerçek olabilir aslında neden olmasın.
Romanın altinlari kocaeli bölgesine yakindir kayitlidir.

shovmeks

Member
Romanın altinlari kocaeli bölgesine yakindir kayitlidir.
İlk dediği Muş'ta zaten ikinci dediğini diyorum .
Muş ta olan altınlar galiba tapınak şövalyelerine ait onlarda zamanında baya savaştılar. Selçuklular la sonuçta kazanan taraf Selçuklu oldu. Adamlar da altınları kaptırmamak için saklamış olabilirler. Çünkü o dönemin tapınak şövalyeleri ve haçlılar halkı sömürdüğü için baya varlıklıydı.
385 ton mudur bilmiyorum ama eğer sakladılarsa baya büyük bir mebla olacağını düşünüyorum.

odin

Editör
385 Ton...

Demirden mi bahsediyor, yoksa altından mı? ( videoyu izleyemedim-ortam müsait değil)
Altından bahsediyorsa kaale almayınız...

İlk önce Dünyadaki merkez bankalarında devletlerin ne kadar altını olduğunu öğrenelim,
sonra konuşalım...
450 tonumuz ingilterede emanette kalan 35 40 tonda merkez bankasinda, varin kiyaslayin.

ama bunu 1 kisi daha soyledi canli yayinda turkiyede 1 2 yerde bu derece yuklu varmis yanlis hatirlamiyorsam mus demisti birisi icin.

Y@vuz

Aktif Üye
İzmit’in neresindeymiş:)