Nekropol alan

Koto2

Yeni Üye
Üstadlarım benim bi sorum var. Bölgemde zengin küçük kırsal yasam alanı var roma dönemi, yamaca kurulu biyer, ben iki senedir nekropol alanını bulmaya calışıyorum, nekropolu hemen yanındaki yamac ve tepelerde aradım ama bulamadım. Simdi öğrenmek istediğim böyle güzel bi yamalar ve tepeler varken, mezarlarını tam ters istikametteki düzlük tarım arazilerinde olabilirmi.. Düzlük tarafında dere gecer... Buna benzer bi deneyimi olan varsa öğrenmek istiyorum... (bu arada ben eski üyeyim, sifremi adresimi unutunca yenğ actım eski koto yeni koto2

The Thing

C*
Süper Moderatör
Fotoğraf olsa iyi olurdu,
verdiğin veriler olumlu, yön istikamet neresi?

Koto2

Yeni Üye
Üstad tepeler batı tarafında, dogu tarafından 300 metre mesafede derevar. Güney, kuzey, doğu düzlük.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yani kırsal doğuda kalıyor dimi?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Dereyi geçince sağ tarafda neler var nasıl bir alan ?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Buraların fotoğraflarını müsait bir zamanda çekersin İnş.

Koto2

Yeni Üye
Tamamen düzlük tarım arazisi yonca elmalık. Yani hiç rmare yok

Koto2

Yeni Üye
Yok yerlesimi bulduktan sonra direk tepelere yöneldim genelde şişleme yaptım, belki otuzdan fazla şiş yaptırdım.. Cubukla biraz deneme yaptım ama cubuk saglıklı olmadı

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Yok yerlesimi bulduktan sonra direk tepelere yöneldim genelde şişleme yaptım, belki otuzdan fazla şiş yaptırdım.. Cubukla biraz deneme yaptım ama cubuk saglıklı olmadı
Siz boşluk vs bu tip bir arge değilde yön bazında bir fikir edinebilirseniz bu yön hakkında yorum katabilir değerlendirebiliriz diğer türlü çok yorulursunuz.Elimizde fazla bir seçenek yok gibi gözükmektedir.