Oda mezar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
karot konusu şudur kaya toprak delici cihaz var benzinli ya da jeneratör ile çalışır, 8-10 hatta 20 metreye kadar yerde delik açabilirsin ordan da yılan kamera ile girerek içerde ne varsa görürsünüz olay budur, oda mahsen konusunda en güvenli sistemdir

erydgn

Aktif Üye
karot konusu şudur kaya toprak delici cihaz var benzinli ya da jeneratör ile çalışır, 8-10 hatta 20 metreye kadar yerde delik açabilirsin ordan da yılan kamera ile girerek içerde ne varsa görürsünüz olay budur, oda mahsen konusunda en güvenli sistemdir
Dostum o iş sıkıntılı ya çalıştığımız bölge gürültüye elverişli değil malesef

erydgn

Aktif Üye
Bir iki güne tekrar gideceğiz kazma işi bittikten sonra tekrar fotoğraflar alıcam size göndermek için umarım yardımcı olacak birşeyler çıkar. Burası toprak yığma mezar kaya değil , toprak yığma mezarda sembol benzeri işaret olur mu bilmiyorum. Yakında yeni fotolar atmaya çalışacağım.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Detaylı çevre fotolarını atın.yüzey bulguları görülmeden yorumlar sağlıklı olmaz.boşa kürek sallamış olur.toprak gömüleri o kadar derine inmez.kaya içi olmalı. dramosu arayın.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Dede sadece çubuk kullanıyorsa, yani çubuğa entegre edilmiş extra bir sistemi yoksa, sonu hüsran olur. O kadar metraj indiginize göre zaten toprak katmanlarında bir karışıklık olması lazım. Bunu da göz ile anlamanız gerek. Sonuçta oda yapmak için kazılmış ve tekrardan doldurulmuş toprak.
Rüya gördüm sıkıntılı orası bırakın falan bunlar anlamsız mevzular. Sıkıntı olsaydı siz işlem yaparken extrem,mantıksız,akılla bağdaşmayan şeyler olurdu ve sizi tedirgin ederdi.
Tespitte sıkıntı olabilir.
Rast gelsin..

Lee

Aktif Üye
Dedi 2. Götürdüğümüzün ertesi günü , böyle işlerde telefonla konuşmaz hiç bilirim. Aradı telefonla naptınız oğlum orayı dedi bırakın orayı rüya gördüm sıkıntılı orası falan dedi. Bizim kafalar iyice soru işareti doldu bakalım ne olacak sonu merakla kazıyoruz.
aklıma hiç iyi şeyler gelmiyor :)

TALİSMAN

Member
Dedi 2. Götürdüğümüzün ertesi günü , böyle işlerde telefonla konuşmaz hiç bilirim. Aradı telefonla naptınız oğlum orayı dedi bırakın orayı rüya gördüm sıkıntılı orası falan dedi. Bizim kafalar iyice soru işareti doldu bakalım ne olacak sonu merakla kazıyoruz.
Bana göre rüyamda gördüm, uğursuz, tuzaklı, efsunlu gibi bilimdışı açıklmalara itibar etmeyiniz. Diyene hiç itibar etmeyiniz. Ya işi bilmiyor yada işi çok iyi biliyor sizi ordan uzaklaştırmaya çalışıyor.

erydgn

Aktif Üye
Dede sadece çubuk kullanıyorsa, yani çubuğa entegre edilmiş extra bir sistemi yoksa, sonu hüsran olur. O kadar metraj indiginize göre zaten toprak katmanlarında bir karışıklık olması lazım. Bunu da göz ile anlamanız gerek. Sonuçta oda yapmak için kazılmış ve tekrardan doldurulmuş toprak.
Rüya gördüm sıkıntılı orası bırakın falan bunlar anlamsız mevzular. Sıkıntı olsaydı siz işlem yaparken extrem,mantıksız,akılla bağdaşmayan şeyler olurdu ve sizi tedirgin ederdi.
Tespitte sıkıntı olabilir.
Rast gelsin..
konuya sunulan resimler bisey ifade etmez bir çikarim da yapilamaz 4 mt de net emare yoksa boştur.kalinti dizili taş medeniyet artigi yerlestirme kaya vs vs gibi..
islem yapilan yeri geriden ve cevresini bi gorek hele accukda biz bakak
3.5m de büyük bir kaya çıkardık 4 kişi kaldıramadık calaska ile çektik onun etrafında ve altında bu siyah toprak vardı. Bakalım bu gece hava şartları müsait olursa tekrar devam edeceğiz. Yarın gündüz gidebilirsek fotoğraf için etraflıca fotoğraf alacağım.

@ibrhm

Bilgili Üye
Toprak kapamada şorak ,toprak tabir ettiğimiz elenmiş sıkışmaya müsait katkılı ,geçigenliği en zor toprak olur. İçerisinden misket kadar çakıl taşı çıkmaz.!