Oda mezar

erydgn

Aktif Üye
cumartesi gununden beri sana cevreyi etrafi disardan resimle bi gorek dedik haala binumara yok.istersen 50 mt ye in bukadar fikir yorum verilen 5 sayfalik konuya karlida doluda camurluda olsa islem yaptigin yerin cevresini resim yukle.hangi sembole kayaya harabeye isarete istinaden bu is yapiliyo insanlar fikir yurutsun.
boyle olmaz
Hocam bende çekmek istiyorum sizlerin yorumlarına gerçekten ihtiyacım var fakat gündüz gidemedim bir türlü ayarlayamadım.

erydgn

Aktif Üye
cumartesi gununden beri sana cevreyi etrafi disardan resimle bi gorek dedik haala binumara yok.istersen 50 mt ye in bukadar fikir yorum verilen 5 sayfalik konuya karlida doluda camurluda olsa islem yaptigin yerin cevresini resim yukle.hangi sembole kayaya harabeye isarete istinaden bu is yapiliyo insanlar fikir yurutsun.
boyle olmaz
Hocam hangi sembole kayaya işarete demişsin, toprak altı oda mezarlarda bu tür işaretler oluyor mu çok aradım ben hiç göremedim. Konusuda çok fazla %90 kaya mezar üzerine hep.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
@erydgn bak bu yazimi hem kendin oku hem yanindaki 20 senelik cibikciya okut bizim aradiklarimizin somut habercisi reel sembolu isareti olan sunaklar niş ler oymalar hac lardir.oymalar aslında kare değil yuvarlak oymanın gelişmesinden sonra ortaya çıkmış işarettir. yuvarlak oymalar İşaretlerin gelişmesi ile köşeler verilerek kare şekli verilmiştir.. bu dik dörtgen ve üçgen içinde geçerlidir. ölen kişide liderlik vasfı varsa bu kişilerin oymaları düz yuvarlak değil köşeler verilmiş yuvarlaklar şeklinde yapılmaktadır. bu köşeli yuvarlak dediğimiz ise kare, üçgen ve dik dörtgen oymalar-dır, burada anlamamız gereken üçgen, dik dörtgen ve kare oymaların mezarları diğer mezarlara oranla daha değerlidir. liderlik vasfı olan kimselere addedilen işaretlerdir. mezarları her daim oda şeklinde olur, bunlar zemin altı oda mezar bazende mağara türü girişi olan oda şeklinde olur. kaya mezarlarda bir diğer oda mezar çeşitlerindendir, kaya mezarlar içinde mevcut işaretler kullanılmıştır. Kare ve Dikdörtgen Oyma İşaretlerinin çözüm Yolları. Kare ve dikdörtgen oyma işaretleri kesinlikle mezar işaretidir, bu işaret kaya mezar, oda mezar, kilise ve en önemlisi bayan mezarı olma ihtimali yüksektir. Oyma ölçüleri bize ne tür bir mezar olduğu hakkında bilgi verir. 4.5 derinliğindeki bir kare oyma kilise mezarlığı olduğunu anlatır, bu ölçülerdeki kare oyma mezar derinliği ile doğrudan ilişkilidir. 4.5 x 7 = mezar derinliğini verir, bu tür kiliselere ait kare oymalarda oymaya bağlı kanal olma ihtimali oldukça yüksektir, burada kanal boyu ölçülür çıkan c.m. x 7 = kanal istikametinde mezarı kolaylıkla bulabiliriz. Daha küçük boyutlardaki kare oymalar statü yüksek erkek mezarı olduğunu anlatır. bu mezarlar kaya yada oda ve zeminaltinda odamezar seklinde olur.Bu sektorde kazanim saglam arge den gecer.fisilti gazatesi adami aç birakir.somut donelerin olacak...

erydgn

Aktif Üye
@erydgn bak bu yazimi hem kendin oku hem yanindaki 20 senelik cibikciya okut bizim aradiklarimizin somut habercisi reel sembolu isareti olan sunaklar niş ler oymalar hac lardir.oymalar aslında kare değil yuvarlak oymanın gelişmesinden sonra ortaya çıkmış işarettir. yuvarlak oymalar İşaretlerin gelişmesi ile köşeler verilerek kare şekli verilmiştir.. bu dik dörtgen ve üçgen içinde geçerlidir. ölen kişide liderlik vasfı varsa bu kişilerin oymaları düz yuvarlak değil köşeler verilmiş yuvarlaklar şeklinde yapılmaktadır. bu köşeli yuvarlak dediğimiz ise kare, üçgen ve dik dörtgen oymalar-dır, burada anlamamız gereken üçgen, dik dörtgen ve kare oymaların mezarları diğer mezarlara oranla daha değerlidir. liderlik vasfı olan kimselere addedilen işaretlerdir. mezarları her daim oda şeklinde olur, bunlar zemin altı oda mezar bazende mağara türü girişi olan oda şeklinde olur. kaya mezarlarda bir diğer oda mezar çeşitlerindendir, kaya mezarlar içinde mevcut işaretler kullanılmıştır. Kare ve Dikdörtgen Oyma İşaretlerinin çözüm Yolları. Kare ve dikdörtgen oyma işaretleri kesinlikle mezar işaretidir, bu işaret kaya mezar, oda mezar, kilise ve en önemlisi bayan mezarı olma ihtimali yüksektir. Oyma ölçüleri bize ne tür bir mezar olduğu hakkında bilgi verir. 4.5 derinliğindeki bir kare oyma kilise mezarlığı olduğunu anlatır, bu ölçülerdeki kare oyma mezar derinliği ile doğrudan ilişkilidir. 4.5 x 7 = mezar derinliğini verir, bu tür kiliselere ait kare oymalarda oymaya bağlı kanal olma ihtimali oldukça yüksektir, burada kanal boyu ölçülür çıkan c.m. x 7 = kanal istikametinde mezarı kolaylıkla bulabiliriz. Daha küçük boyutlardaki kare oymalar statü yüksek erkek mezarı olduğunu anlatır. bu mezarlar kaya yada oda ve zeminaltinda odamezar seklinde olur.Bu sektorde kazanim saglam arge den gecer.fisilti gazatesi adami aç birakir.somut donelerin olacak...
Hocam teşekkürler bu yazdıklarınızı ulaştırıcam kendisine bakalım ne diyecek anlayacak mı ya da ona göre size bilgi vereceğim. Birde konuyla alakalı değil ama yazdıklarımızda birinden bahsetmeyi nasıl yapıyoruz. Adını yazmamız yeterli mi Mal bulanındır

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Hocam teşekkürler bu yazdıklarınızı ulaştırıcam kendisine bakalım ne diyecek anlayacak mı ya da ona göre size bilgi vereceğim. Birde konuyla alakalı değil ama yazdıklarımızda birinden bahsetmeyi nasıl yapıyoruz. Adını yazmamız yeterli mi Mal bulanındır
nicknamenin basina @ koy yeterli

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ben bir çok yerde işaretlerin toprak altında kaldığına şahit oldum. Hele hele özellikle hiç bir belirtinin olmadığı yamaçlarda bu işaretler zamanla toprak aşımı ile üzerini toprak örtebiliyor ve toprak altında kalabiliyor. Bu nedenle çevrede muhakkak işaret aramak pek mantıklı gelmiyor doğrusu. Bence siz bu kadar emek vermişken sonuca ulaşın. Belirlediğiniz ölçülere geldiğinizde söylenenler çıkmazsa bırakın. En mantıklısı da bulursamkader üstadın dediği gibi 2 metrelik kazık çakın netice belli olur. Hayırlı forumlar.

Mushap

Editör
6 sayfa okudum :) sonucu merak ediyorum 8 lik inşaat demiri o uzunlukta çakılamaz eğilir esner .kum değil orası daha kalın bir şiş ayarlayınız .
Birde şişleme ile ilgili yazıları okuyunuz .işiniz bitince kapatmayı unutmayın bu azim ile bilgi edinme yolunda kısa sürede uzunca bir yol alabileceğinize inanıyorum .

baykan

Bilgili Üye
Ustam malesef cihazsız yapılan tespitlerde bu tür yanılmalar olur, eğerki çubukla tespit yapan çubuğu çok iyi kullanamıyorsa yanılma payı çok yüksek olur. Lakin bir müsibet bin nasihattan iyidir demiş atalarımız. Burdan olumsuz sonuç çıkarsa ki bana göre çıkacaktır. Bu da size hem bir ders hemde büyük bir tecrübe olur. Bu azmine ve çalışma gayretine hayran kaldım. Lütfen umudunu kırma ve yola devam. Ama daha dikkatli, daha mantıklı ve doğru yerde çalış.
Öncelikle tecrübe kazanana kadar işaret olmayan yerde çalışma.
Önce bir işaret bul ve bu işaretin çevresinde değerli ve boşluk bularak yola devam et. Başarılar dilerim.

erydgn

Aktif Üye
Değerli ustalarım 10-12 günlük aradan sonra (işlem yapılan yerden umudumuzun bitmesi ve manuel işlemden sıkılmamız) tekrar işlem yapılan yere çubukçu götürdük. Arabadan inmeden yer neresi diye sordu hemen arkasından durun söylemeyin dedi ve ağzına aldığı 2 çeyrek altın ve 1 yüzük ile çubuklarla direk işlem yaptığımız yere doğru yürüdü ve 7-8 mt aşağısında bir lahit tespit etti 10-12 derinlik verdi lahit için. İşlem yaptığımız yere döndü orada yaptığı argede burası tümülüs ve kesinlikle içinde mal var buraya girilmemiş dedi ayrıca aynı işlemi cam ile yaptı camda da bizim işlem yerimizi gösteriyordu fakat buraya üst kısımdan girmeniz çok zor dedi boşuna uğraşmayın dedi. bakır ile yaptığı işlemde hiç bir tepki vermedi çubuklar. Ne yapacağımızı şaşırdık artık tekrar umut filizleri yeşermeye başladı. Değerli ustalarım buranın tümülüs olma ihtimali var mı sizce gündüz gidip fotoğrafta çekemedim ne deseniz haklısınız. Ustalarımın yorum ve fikirlerine ihtiyacım var.

erydgn

Aktif Üye
Ustam bunlar kadar büyük değil bizim bir de dikkatimi çekti tümülüslerin etrafı boş genelde bizim orası zeytinlik yanında çamların arasında dağın yamacında hafif yığma gibi duran bir tepe böyle büyük bir yer değil daha çok şu resme uyuyor tarif.