OP işareti ve tünel

Sarıyerli34

Bilgili Üye

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Sarıyerli34.
undefined
Merhaba sevgili kardeşim bu yer ile ilgili bir bilginiz varmı . Bu işaretin olduğu yere yakın bir kale gibi vsvs olan yerler varmıdır .

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Sarıyerli.
Sevgili kardeşim tekrar merhaba. Size kale diye sormamın sebebi bu tür O.P. gibi şeylerin bazen sınır işareti ve gözetleme noktası olarak askeri gözetlemeden bahsediyorum o yüzden sormak zorunda kaldım . Belki eski çağlarda burada veya buraya yakın bu tür bir mekan olabilir diye düşündüm. Lakin tabiki bu işarete başka bir pencereden bakar isek Buranı sizinde tespit ettiğiniz gibi tünelli bir giriş olduğu yönü çıkıyor . Lakin ben size boş işçilik olmasın diye önce buranın mazisinin iyi araştırılması gerektiğini hatırlatmam gerkiyor. İnşallah sizin dilediğiniz gibi bir yer çıkar
undefined

Sarıyerli34

Bilgili Üye
bu OP işaretinin doğu tarafında kartal kafası (çok deforme olmuş) olmayadabilir fakat bi işçilik var diye düşünüyorum.. kafanın baktığı yönde kayanın üstünede açılmış mezar var..

Mushap

Editör

Sarıyerli34

Bilgili Üye
Odanin ici dolu mu bos mu?
Neylestirilebilirse girisi tunelledir.
alanda değerli testi yapmadım ön çalışma olarak baktım usta.. bu OP nin doğu tarafında paralel şekilde bi kayalık alan daha var.. ordada yazılar var fakat çok deforme olmuş.. kafa diye belirttiğim kayanın doğusunda açılmış bir yerde var..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
bu OP işaretinin doğu tarafında kartal kafası (çok deforme olmuş) olmayadabilir fakat bi işçilik var diye düşünüyorum.. kafanın baktığı yönde kayanın üstünede açılmış mezar var..
Kartal veya değil bu önemli değil çünkü karşılığında açılmış bir nokta var...Görevini yapmış mı sayalım.

Ayrıca bu kayanın sol yüzünde oyma vari bir emare gözükmekte ?
Bu taşı incelemek lazım.

Söz konusu noktada k.doğuya bakıyor.