Orijinalmidir acaba?

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Kartal ayak altında C harfi var değilmi ?

vakko

Orjinal olan silver 1 $ orada harf yok.Bazı sahte 1 $ gümüşlere C harfi eklenmiş.Sizdeki O ilginç.

vakko

Ben bulmuştum hocam "O" harfli. Örnekleri var baya. Bu sıradan 1 dolar değil, ticaret doları olarak geçiyor. Orijinalleri yaklaşık 26.73gr.
Ticaret dolar anlamam koleksiyoner neyi alıyorsa ona bakarım.Sizin paylaştığınız kopya diye geçiyor.

vakko

Ben bulmuştum hocam "O" harfli. Örnekleri var baya. Bu sıradan 1 dolar değil, ticaret doları olarak geçiyor. Orijinalleri yaklaşık 26.73gr.
Ustam birde google üzerinde gördüğünüz fiyatlara fazla takılmayın.Gerçek rakamları yansıtmıyor.Örnek adam elindeki 1 $ gümüşü görsel eklemiş 2500 $ fiyat yazmış.2 senedir duruyor alan yok.Sizde 5000$ yazıp internete koyabilirsiniz mesela ama alan olmayacaktır.

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Ustam birde google üzerinde gördüğünüz fiyatlara fazla takılmayın.Gerçek rakamları yansıtmıyor.Örnek adam elindeki 1 $ gümüşü görsel eklemiş 2500 $ fiyat yazmış.2 senedir duruyor alan yok.Sizde 5000$ yazıp internete koyabilirsiniz mesela ama alan olmayacaktır.
Evet haklısınız hocam, ben aslında koleksiyon işini profesyonel olarak yapıyorum, replika ürünleri çözme işim genellikle antik Sikke ve Osmanlı paralarıdır. İlk defa bir ABD parasını çözmeye çalıştım ama çok zor gerçekten... Bakalım kısa sürede elime geçecek, hassas tartı ile tartıp sonuca ulaşacaz.

vakko

Evet haklısınız hocam, ben aslında koleksiyon işini profesyonel olarak yapıyorum, replika ürünleri çözme işim genellikle antik Sikke ve Osmanlı paralarıdır. İlk defa bir ABD parasını çözmeye çalıştım ama çok zor gerçekten... Bakalım kısa sürede elime geçecek, hassas tartı ile tartıp sonuca ulaşacaz.
Ustam çözdük burada zaten neyin sonucunu merak ediyorsunuz.Uğraşmayın zaman kaybı.Profesyonel koleksiyonerim diyorsunuz profesyonelliğe uymayan iş yapıyorsunuz..Koleksiyonunuzu çok merak ettim şimdi.

Alttaki görsele bakın.5 takım fiyatı 50 TL.COPY yazısı para üzerinde yok.Sonradan görsele eklenmiş.Kopya olduğu belli olsun diye.