Orijinalmidir acaba?

GencKoleksiyone

Aktif Üye
Ustam çözdük burada zaten neyin sonucunu merak ediyorsunuz.Uğraşmayın zaman kaybı.Profesyonel koleksiyonerim diyorsunuz profesyonelliğe uymayan iş yapıyorsunuz.Alttaki görsele bakın.5 takım fiyatı 50 TL.COPY yazısı para üzerinde yok.Sonrada görsele eklenmiş.Kopya olduğu belli olsun diye.

Neyse hocam, yıllardır koleksiyonerlik tecrübemde yanlızca orijinalliğinden şüphelendiğim ve burada konu açtığım belki 5-6 paradan biri bu. Zorlayacak bir para olmasa zaten paylaşmazdım. Zaten burada paylaşmam başlı başına bir hata idi, düşünemedim. Buradaki arkadaşlar genellikle antik sikkeler üzerinden tecrübe sahibi. Yani koleksiyonerliğimi sorgulamanıza ve "profesyonerliğe uymayan iş yapıyorsunuz" bunun gibi ifadelere gerek yok. Ben bu işi, özel eldivenlerinden, büyüteçlerine, madeni-kağıt para kaplamaları dan özel muhafaza albümlerine, özel solüsyonlarından tartılarına kadar her türlü konuyu profesyonel yapıyorum. Dediğim gibi ben ancak ve ancak çok şüpheci olduğum paralarda başka kişilerden yardım almaktayım. İnanın konuyu çözebilmiş olsaydık şuan size bunu yazıyor olmazdım. Vesellam...

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Neyse hocam, yıllardır koleksiyonerlik tecrübemde yanlızca orijinalliğinden şüphelendiğim ve burada konu açtığım belki 5-6 paradan biri bu. Zorlayacak bir para olmasa zaten paylaşmazdım. Zaten burada paylaşmam başlı başına bir hata idi, düşünemedim. Buradaki arkadaşlar genellikle antik sikkeler üzerinden tecrübe sahibi. Yani koleksiyonerliğimi sorgulamanıza ve "profesyonerliğe uymayan iş yapıyorsunuz" bunun gibi ifadelere gerek yok. Ben bu işi, özel eldivenlerinden, büyüteçlerine, madeni-kağıt para kaplamaları dan özel muhafaza albümlerine, özel solüsyonlarından tartılarına kadar her türlü konuyu profesyonel yapıyorum. Dediğim gibi ben ancak ve ancak çok şüpheci olduğum paralarda başka kişilerden yardım almaktayım. İnanın konuyu çözebilmiş olsaydık şuan size bunu yazıyor olmazdım. Vesellam...
Ustat bende 14 senedir sikke topluyorum.Baktığım zaman anlıyorum nedir ne değildir..Daha önce açtığınız konulardada size bilgi verdim.Ama bu işte profesyonelim denildiği zaman hakkını vermek zorunda kim profesyonelim diyorsa.Kaldıki bu para profesyonel bir koleksiyoneri zorlamaz herşey üstünde net ustat.Ben size yardımcı oldum ama hala şüpheci yaklaşıyorsunuz kopya para için.Altta bakınız yurt dışı satılan 1 $.Kendinizi yormayın bu değersiz para için.

Son düzenleme: