Oyma galiba oval şekilde

definecik

Member
Şimdilik yorumu olan olurmu acaba devam etmeli mi, bişey cıkarmı acaba, yada burda yapılmış olan ne olabilir fikri olan varmı.

Burada da işçilik var mı bilemedim hemen alt tarafı kayanın

Ekli dosyayı görüntüle 155605

Ekli dosyayı görüntüle 155606

Burası hemen önü Toprak altında kalan yer acıldıkca kayanın üzerinde düz bir işçilik cıkıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 155607

Burda köşede sanki kanal var gibi geldi bana ama tam anlayamadım
Ekli dosyayı görüntüle 155608

Ekli dosyayı görüntüle 155610

Ekli dosyayı görüntüle 155612

Ekli dosyayı görüntüle 155613

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Benim düşüncem mezar odası mihrap olan kayada ve öndeki kayada girişi kapatıyor ve bu iki kaya arası büyük ihtimalle horasan dolgudur yani öndeki kayayı bertaraf etmeden zor iş ama imkansız değil tabiki. Aynısı başımdan geçti

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Tamam işte oda ortaya çıkıyor ne kadar güzel .Bu konuyu hatırlıyorum bu işareti görünce hemen tanıdım .Açılan yerde mihrabın önünde sahanlık gibi yer açılıyor kesimli .Oda burda ama girişini bulmak için az daha devam etmelisiniz diye düşünüyorum .

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Sağı solu kırmaya gerek yok toprağı temizleyin ortaya çıkacak neyin ne olduğu .
-İyi Şanslar .

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mihrabin onundeki kayayi iyice temizlenmesi lazim kardesim uzerindeki isciligi net cikmasi icin, iceride neler bizi bekliyor belki bir ipucu verebilir. Giris yukseklik ve nihrabin onundeki kayanin konumuna bakilirsa, hemen ondeki kayanin altindan gozukuyor fakat mezari mihrabin onundeki kayadada olabilir. Sakin acizlik edip yarida birakmayin kardesim umarim muvaffak olursunuz. Selametle kalin

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son fotodaki kirpinti taslarin daha ust noktada calisma yapilarak kesimli yuzeylerden cikma ihtimali fazlaca. yogunluk noktasi olarak fotoda gorunen daha ust noktada arastirmalarinizi yapin.ayrica mihrabi cok iyi kontrol edin .bosluk bakin.mihrap arrkasi odalara cok rastladim.rast gelsin.

definecik

Member
Ekli dosyayı görüntüle 155687
köstebek ler şurayı biraz aşşağıya doğru eşeleselerdi çok kıyak olurdu ......

Aksam 6 ya geliyordu ben burayı gördügümde. Önünde bir köstebek calışıyordu. Beni farkedince hemen kayboldu. :)))

Bugün tekrar bakmaya calışırım. Belki ben gidince yine kazmıştır.

Ayrıca işaretledigin yer, yani mihrapla acılan yer arası tahminen 1 yada 1.5 metre kadar

Son düzenleme:

definecik

Member
Son fotodaki kirpinti taslarin daha ust noktada calisma yapilarak kesimli yuzeylerden cikma ihtimali fazlaca. yogunluk noktasi olarak fotoda gorunen daha ust noktada arastirmalarinizi yapin.ayrica mihrabi cok iyi kontrol edin .bosluk bakin.mihrap arrkasi odalara cok rastladim.rast gelsin.
Yorum için teşekkürler. Mihrabın tam ortasına muçla vurdum birkac defa kireç galiba yumşak olunca bıraktım. yani kireç olunca bıraktım

Ekli dosyayı görüntüle 155689

definecik

Member
Tamam işte oda ortaya çıkıyor ne kadar güzel .Bu konuyu hatırlıyorum bu işareti görünce hemen tanıdım .Açılan yerde mihrabın önünde sahanlık gibi yer açılıyor kesimli .Oda burda ama girişini bulmak için az daha devam etmelisiniz diye düşünüyorum .
verdiginiz güzel yorumlar için teşekkürler kazama usta. Bu resmi size ' Oyma olmak için cok mu kücük ' başlıklı konuda ona yakın sayılabilir diye göstermiştim.

belki tek başına ayrı bir işarettir diye yeni konu olarak actım. biraz daha resimleyerek

Son düzenleme: