Rahip Mezarı!! Çok Fazla Sayıda Haç İşareti .

@Meraklı arkeolg kardeşim buralarda açılmış oda, mahsen, kaya mezarı yoksa mutlaka sağlam duranı vardır, onları arabul, alan kutsanmış alan ise bu harabelik yer kilise falan olmalı, ve kilisenin altında mahsen olur tünel olur, kaçış yeri olur oralları ara bulmaya çalış, genel bilgileri atıyorum oku bir, neyse ki resim tam yerinden istediğim tarzda çekilmiş ayrıca burda çeşme nerde? değirmen varmı? bunlar da önemli konular Ekli dosyayı görüntüle 278666
Yakınlarda çeşme veya değirmen yok fakat fotoda görünüyor dere var yakında üstad

Efendi51

Bilgili Üye
senin için çok güzel alan, eğitim için özellikle, yazdığım konularıda araşşştır bakalım bir , o dere boyu boş olmaz ama, burdan bişe diyemiyorum, ancak o harabe kalıntı tam da dere üçgeni ya da kavşak da ggaliba, bir de şu çizdiğim yer taş örülü gibi yığın taş galiba, orda başında Ekli dosyayı görüntüle 278802bir de dikili taş varsa, bir incele kardeş, mezar olma ihtimali çok yüksek kısmetin bol olsun inşallah

Son düzenleme:
senin için çok güzel alan, eğitim için özellikle, yazdığım konularıda araşşştır bakalım bir , o dere boyu boş olmaz ama, burdan bişe diyemiyorum, ancak o harabe kalıntı tam da dere üçgeni ya da kavşak da ggaliba, bir de şu çizdiğim yer taş örülü gibi yığın taş galiba, orda başında Ekli dosyayı görüntüle 278802bir de dikili taş varsa, bir incele kardeş, mezar olma ihtimali çok yüksek kısmetin bol olsun inşallah
Oraya şimdi dikkat ettim ustam tam emin değilim

Dagalantis

Member
Bu haçların sağ tarafını resimleyebilirsen belki birşeyler gorebiliriz

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sen şu çizdiklerimi teyit et bakalım papazım kaya mezarı nerde çıkacak ? Bu arada aşağıdaki arabe alan yaşam alanı ve kilisesinin kalıntıları gii görünüyor. Bu derenin aşağısında normal ve oda mezarları olacak ve toprak üstünde de haçları olacaktır. Hem kilise kalıntısındaki hemde mezardaki haçları bul gerisi ip söküğü gibi gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 278838

Sen şu çizdiklerimi teyit et bakalım papazım kaya mezarı nerde çıkacak ? Bu arada aşağıdaki arabe alan yaşam alanı ve kilisesinin kalıntıları gii görünüyor. Bu derenin aşağısında normal ve oda mezarları olacak ve toprak üstünde de haçları olacaktır. Hem kilise kalıntısındaki hemde mezardaki haçları bul gerisi ip söküğü gibi gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 278838
Şimdi ustam şöyle bişey var papaz bakıyor dediğiniz yerde yani karşı taraf da düz taşlık bi alan var orada geçen yaz çalışma yapılmış ve altın bulunmuş acaba tüm çıkacak mal onunla sınırlımıdır ?

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Şimdi ustam şöyle bişey var papaz bakıyor dediğiniz yerde yani karşı taraf da düz taşlık bi alan var orada geçen yaz çalışma yapılmış ve altın bulunmuş acaba tüm çıkacak mal onunla sınırlımıdır ?
Açık oda yoksa tespit yap oda boşaltılmışsa diğer yerlere odaklanman gerekecek.