Rulmansiz çubuk

Syh

Yeni Üye
Bazı yorumlar da değerli tespitini sağ ele hiçbir şey almadan yapın diyorlar merak ettiğim cubukta değerli tespiti elde bişey yokken nasıl yapılır bilgiler sizden uygulama bizden

Hayrola

Member
Cubuk

Bende merak ettim şimdi

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
Cuval deyilki büzesin diye söz var onlar icin denmiş

Cubuk elinde rahat dönsün diye boruyun icine sok

Eline bir sey almazsan bosluga gider normalde ama ben cakmak yada pilastik tüp alıyorum altın alırsan altın tespit edersin gümüşte gümüş yani elindekini tespit edersin

karakartal88

Aktif Üye
Bak kardeş ben tecrubelerime dayanarak derim ki daglarda 15 sene dolasmis birisi olarak çubuk kullanirken kesinlikle eline bir sey temas etme cubugu rulmana yerlestir girdigi yeride bantla rulmandaki celige temas etmesin ne ariyosan o malzemeyide pirinc cubugun ustune sar derim .piric cubuk denemelerimde bosluk ℅ 90 net buluyo malzemeyide ℅ 60 civari kullanmayi bilirsen tespit ediyo.kolay gelsin

Siva

Bilgili Üye
Ele altin almakla bu kadar basitse cubuk kullanmak ne diyebilirsin . Cubukla x noktalrda ne oldugunu anlamak icin baska yontem lazim cubuk x noktayi gosterdi artik cubugun isi orda biter tespit etmek icin o zaman altin cubuk tutalim altina gotursun yok boyle bir dunya . Diyelimki altin cubuk yaptik sadece altinami gidecek diger metal vs gitmeyecekmi e ozaman biz neden princ bakir gumus cubuk tuyoruz neden ! hepsi ayni yola cikiyor . Fen fizik kimya isi cozmek istiyosan oda bilim adami olman lazim teknoli devreye girer x noktanin enerjisini ogrmen icinn.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Syh ustam hoşgeldiniz, bu konu enine boyuna daha önce yazılıp çizildi konuşuldu ve tartışıldı; eğer eline bişe alıp bakmak zooruna gidiyorsa en basit yöntemi söyleyeyim; kendine bir test alanı oluştur, yani 10 cm. derinliğinde 4-5 tane çukur kaz, belli bir alan içinde, sonra o çukurlara değerli malzemeyi sen koyma başkası koysun, ve üzerini bir taş veya başka bir şeyle kapatsın, (bunlar altın,,gümüş,bronz,kurşun,bakır olsun) yani bunları hangi çukura konuldu siz bilmeyin, her çukura bir numara verin, sonra bu malzemelerin üzerinde çubukla dolaşın, tavsiyemiz gümüş çubuktur- hangi numarada çubuk hangi hareketi yaptı not alın sonra açıp bakın hangi çukurda ne var sizdeki hareketi nedir? mesela altın üzerinde sağ çubuk göğüse yaslandı sol çubuk dik kaldı, veya çarpı yaptı, gümüşte tesi oldu neyse testinizi bu şekilde yapın bakalım,, amabir seferde %100 doğruları bulamayabilirsin, bu şekilde sürekli çalış, çubuklar size aşina olsun, sonra arazide hangi malzeme de hangi hareket siz karar verin, olay bu kadar, sitede bulursamkader25 ustam detaylı yazdı bunları denemenizi tavsiye ederim

poseidon2023

Uzman
Karış mıyayım diyom dürtüyor duramıyoru yaz belki biri okur faydası olur diyorum

CUBUKKK adı kisilere aracılık yapar cubugu kullanmasını bilirsen is yapar bunu iyi yazın aklınıza is yapmıyor madene gitti suya gitti cubuk bu kafasına göre gitmiyor kullanmayı bilecen cubugu nasıl kullanırsan onu yapar her kez bildigini der acık her keze millette bildigi kadar konuşur bakır bunu yapar piric bunu alünyum bunu hepsi aynı işi yapar sadece iletgenligi deyisir bakır sallama diyem biraz daha hızlı pirin daha yavaş gümüş daha hızlı hareket eder bu farkı vardır EVET eline ne alırsan ona gider sayfamda var cubukk cubukkk diye konu meraklısı okusun beni tanıyan tanır araziye cıkınca bildiginiz insagatlarda kullanılan kara tellede is yaparım normal bakır pirinclede mezar oda mahsen yani arazide ne varsa tespit ederim icindeki metaline kadar kibar olalım bir anı diyek Bursa ya yakın biri abi yerimiz var yardım edermisin dedi canakkale tarafı gecmis zaman burdan biri ismini bile bilmiyorum hatırlamıyorum bile bigaya gelecem orda isim biter haber ederim gelir sin isaretleri arazide görürüm dedik kısadan gideyim sormadım cubuk yanındamı diye arabadan indik burda kuyu var baktık var hani cubuk diyer aracta kaldı ordan ayrıldık tapulu yerimiz arkadasın calıştık bu kadardayız gidek görek araziye baktım güzel uygun calıstıgı nokta yanlış bahcelerde tel cekilir baklava dilimli üsteki tele tutturmak icinde alimünyum tel ile tutturulur onlardan göz kararı buke buke kopardım abi napcan diyor sabır ikiye böldüm tutma yerini kıvırdım boslugu tespit ettim girisi buldum icindeki gümüşü bakırı kurşunu buldum öyle bakıyor abi ustasın aklıma gelmez dedi verdim eline bu sekilde bak diye diye ögrettim gözler acık şaşkın otogara bıraktılar otobüse binerken tokalısırken abi aklıma gelmezdi citteli ile yer tespit etmek sonrası ne oldu bitti bilmiyorum arkadasta sayfada ise belki yazar bilmem böyle bi olay diyem neyse cubuk kisiyin elinde is yapar ne yazdımm hemide ayran icerken