Serinin devamı...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Definecilerin bilinçsizce dağıttıkları oynadıkları yerler birçok arkadaş tarafından alınan alınmış diyip ilgilenmeye tenezzül edilmiyor. Şahsen bu yaklaşımın doğru olmadığı kanaatindeyim. Hangimiz çalışma yaptığımız heryerden elimiz dolu döndük ? İşte bu sorunun cevabı çalışma yapılmış 100 yerin yalnızca 1 yada 2 tanesinin sonuca ulaşılmış olduğuna götürüyor bizi.... Kardeş mideni bulandirma alan çok güzel. Umarım muvaffak olursun....

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bu konuyu inceler iken dikkatimi çekti sevgili ustalarımız gerekenleri söylemişler zaten sağ olsunlar.
Ben sadece şunu öğrenmek istiyor idim. 1 numaralı resim ile 2. resimdeki yerin arası ne kadar.
Sevgili ustam tabiki buradaki durumu siz yakınen görmüşsünüzdür. Bu ikinci resimdeki yerde açılmış bir yer varmı. Lakin bu yer öyle basit bir yere banzemiyor bu bir mağara gibi yer olmalı ve ağzındaki kapalı kaya kaydırılarak yada sürgülü olabilir. Birde hatırlıyor iseniz en son resimdeki küçük kanalın hangi işaretli yere yada açılmış bir yere yakın olduğunu rica etsem resimlerden gösterir iseniz memnun olurum. Burada en büyük iş 2. resmin olduğu yerdedir

Ekli dosyayı görüntüle 283495

Ekli dosyayı görüntüle 283496

Ekli dosyayı görüntüle 283497

Ekli dosyayı görüntüle 283499

Ekli dosyayı görüntüle 283500

dogoz3

Member
bu konuyu inceler iken dikkatimi çekti sevgili ustalarımız gerekenleri söylemişler zaten sağ olsunlar.
Ben sadece şunu öğrenmek istiyor idim. 1 numaralı resim ile 2. resimdeki yerin arası ne kadar.
Sevgili ustam tabiki buradaki durumu siz yakınen görmüşsünüzdür. Bu ikinci resimdeki yerde açılmış bir yer varmı. Lakin bu yer öyle basit bir yere banzemiyor bu bir mağara gibi yer olmalı ve ağzındaki kapalı kaya kaydırılarak yada sürgülü olabilir. Birde hatırlıyor iseniz en son resimdeki küçük kanalın hangi işaretli yere yada açılmış bir yere yakın olduğunu rica etsem resimlerden gösterir iseniz memnun olurum. Burada en büyük iş 2. resmin olduğu yerdedir

Ekli dosyayı görüntüle 283495

Ekli dosyayı görüntüle 283496

Ekli dosyayı görüntüle 283497

Ekli dosyayı görüntüle 283499

Ekli dosyayı görüntüle 283500
@dardanos ustam hoşgeldin.
1. foto ile, 2. fotodaki baykuş ; karşılıklı iki yamaç tepeleri/zirveleri.
Baykuşu sırtına aldığında 1. foto sol çaprazına doğru zirvede kalıyor.
Aralarında tarla var. Karşılıklı iki zirve ustam.Takriben1-2 km aradaki tarlalar.
Baykuşun olduğu yerde açılan hiçbir yer yok ustam.Fakat şöyle bir gariplik var baykuşa çıkıp yaklaştığınızda düz duvar oluyor.Aşağıya indiğinizde tekrar size bakıyor.Ya biz yerini karıştırdık. Yada bir tuhaflık var.
Baykuş fotoda gözüken kesme taşlara bakıyor ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 283671

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@dardanos ustam hoşgeldin.
1. foto ile, 2. fotodaki baykuş ; karşılıklı iki yamaç tepeleri/zirveleri.
Baykuşu sırtına aldığında 1. foto sol çaprazına doğru zirvede kalıyor.
Aralarında tarla var. Karşılıklı iki zirve ustam.Takriben1-2 km aradaki tarlalar.
Baykuşun olduğu yerde açılan hiçbir yer yok ustam.Fakat şöyle bir gariplik var baykuşa çıkıp yaklaştığınızda düz duvar oluyor.Aşağıya indiğinizde tekrar size bakıyor.Ya biz yerini karıştırdık. Yada bir tuhaflık var.
Baykuş fotoda gözüken kesme taşlara bakıyor ustam.

Ekli dosyayı görüntüle 283671
Evet bende sizden bu cevabı beklemiş idim. Size sormamın nedeni iilk resi dediğim yerdeki işaretin bir kapalı yer varmasi idi . Lakin orada değilde sizinde dediğiniz gibi karşısında olacağı yönünde idi . Sağ olasınız sizde cevabınızda bunu teyit ettiniz. Şimdi sevgili kardeşim o baykuş dediğiniz yerde çok güzel bir mezar olmalı. Emareler zaten bunu söylüyor. Belkide fazlası var mezarların. Ve kalitelidir.Bu baykuşun güneyine iyi bak o taraftaki yarıklar lahitlerin habercisidir.
Basamak gibi yerleri iyi kontrol et es geçme. Yine söylüyorum yer kapalıda ya kaydırılarak açılacak bir kapak yada sürgülü kapak. Baykuşun karanlık yerlerini bul

dogoz3

Member
Sagolasin ustam,
insallah nasipleniriz.