somut buluntular

sandalci14

Operatör
"bir ihbari degerlendiren ekipler... Araci didik didik ariyorlar." bunlar yasismalarda vatsapta telde takibe takiliyorlar. En iyisi muze diger turlu alicilarin yuzde doksani ya kolpa ya devlet yada sahtekar mafyaci vs..cikardiktan sonrasi zor..parca parca muzeye goturmek "cif surerken,kuyu kazsrken,kanal acarken buldum.." demek.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
"bir ihbari degerlendiren ekipler... Araci didik didik ariyorlar." bunlar yasismalarda vatsapta telde takibe takiliyorlar. En iyisi muze diger turlu alicilarin yuzde doksani ya kolpa ya devlet yada sahtekar mafyaci vs..cikardiktan sonrasi zor..parca parca muzeye goturmek "cif surerken,kuyu kazsrken,kanal acarken buldum.." demek.
Valla bulunan eser taktire şayan birseyse sana muhakkak
Bir cift bilezik takarlar
Bunlarda adalet denilen birşey bunların adaletini .... neyse demicem

Turko

Uzman
ihbar değildir o Ankara ve İstanbul müzesine çalışan siviller mal sürer piyasaya istihbarat gelir Antalya Aksu da bilmem kim makineci kaçak kazı yapıyor attığını vuruyor alın onu der . Sivil kara yolu ile Antalya gelir müzeden emanet aldığı yada yanında getirdiği malı piyasaya reklam yapar şahsın yakın çevresi ile yer içer sohbet muhabbet malı ona verir bir şekilde bir baktır kaç para eder nedir ne değildir diye yeme gelir makineci paket ederler . Büyük malı bulan eleman bir hışım ile Ankara yolunu tutar aracı ile diğer mallar ile elden çıkarmak için ama çoktan düşmüş tür. Alırlar elindeki herşeyi makine cihaz mal ne varsa 4-5 gün sürünür karakol savcı mahkeme 2500 tl ceza keserler ezerler . Biz izin vermeden bu işleri yapamazsın diye kulağına fısıldar abiler oda tamam der tıpış tıpış evine döner.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Bu diğerinin devami mi ?
Yoksa ayrı yerden haber mi ?
Cunki her ikisini de yeni görüyorum ve burda görüyorum

Ayrıca şunu unutmayalım
Yakalanan eserlerin hepsini kolay kolay hiç bir zaman medyaya vermezler ...
Indire gandi işi zorlaşıyor ...
Bizlerde bir adet vardır kaseler geri boş verilmez illa içine bişi koyarlar hehe
İndire gandi işlerinde bazen takaslar olduğu yönünde icraatlarda var :)