Söylemezsem olmaz

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tamam ustam öyle diyorsan öyledir. Bazı yerde çalışan arkeolog ları hafriyat şirketi üstünden göstermişler sgk da kayıtları var arkeo dernekleri ayaklanık.. özelleşmesin biz daşmı.yeeceez diye. Başlık atıp nette guruplar kuruyorlar Bi ara bak olayın vehametine

zay46

Yeni Üye
ilginç konuyla ilgili bir haber yok. bianet ki bilen nasıl bir kuruluş oldugunu iyi bilir numan kurtulmuşun yap işlet devret modeline geçecegi sinyalini vermiş. yani burdaki definecilerin aleyhine degil lehine bir kavram bu. bir nevi definecilik yasal statü kazanıyor durumu. bize iş düşmez deniyor, koç, sabancı falan şirket kurup bununla ugraşır mı sanıyorsunuz anlamadım ki. velev ki böyle bir saçmalıkta bulunsunlar, bu sefer bu işle ugraşan defineciler taşeron durumuna düşer hatta bonservisli futbolcu gibi bilgi düzeylerine, başarılarına göre falan transfer edilir. yani bildigimiz taşeron işçi gibi yevmiye hesabı da degil, tüm giderlerde yarı yarıya, gelirde ise aynı şekilde devletin bize bıraktıgının yarısı senin yarısı benim durumu. ben kurtulmuşun açıklamalarından böyle algıladım durumu.

zay46

Yeni Üye
bi de şu özelleşirme mevsuna gelelim. dünyada bizim millet kadar aslında karşıtı veya benzeri kelimeleri öcü gibi gösterme kabiliyetine sahip başka bir millet yoktur. birinci kelimemiz diktatörlük, ikincisi özelleştirme, yani diktatörlük kötüdür demokrasi iyidir diyecek bir emare yok aslında ikisi de yönetim biçimi, çok mutlu dikta rejimleri oldugu gibi her demokrasi rejimi sonsuz mutluluk demek degildir. ve gelelim özelleştirmeye, benzeri kavram olarak devletleştirme, aslında biri digerinden iyidir kötüdür diyemeyiz ama günümüz dünyasının ihtiyacı özelleştirmedir , bu kavram nasıl bu kadar kötülendi aklım hayalim almıyor. atıyorum karı x veya y olan bir devlet kurumu var diyelim bunun bin tane çalışanı var ama aynı kurum 500 çalışan ve daha azla da aynı karı yapabiliyor, bu halde devlet neden sırtına 500 kişiyi yüklesin. onu geçiyorum o bin kişinin devlet kurumundayken ortaya çıkaracagı enerji ve istegi belki de 10 katını özel sektörde primle, performansla çalışan kişi ortaya çıkarıyor. adam devlet memuruyum diyip kafasına göre takılıyor. bu yük devlete zarar verir.

Mal bulanındır

zay46 Güzel düşünüyonda.. Şimdi sen tespit ettiğin yeri şartları tamamlayıp.şirketinle. Komple kapatıp çevircen..
çıkan yazıtları.. lahitleri.. heykelleri.. Altınları.. Kendi şirketine. Kalan kırık heykel çanak çömleğide görsel olarak sunsan. Sadece bunlar çıktı desen. etik olurmu

Mal bulanındır

Ayrıca bianet değil... müzeci müdür amirler den öğreniyor ben bilgileri.. Facebook gruplarındaki yazılara bakınız. Örnek

zay46

Yeni Üye
@zay46 Güzel düşünüyonda.. Şimdi sen tespit ettiğin yeri şartları tamamlayıp.şirketinle. Komple kapatıp çevircen..
çıkan yazıtları.. lahitleri.. heykelleri.. Altınları.. Kendi şirketine. Kalan kırık heykel çanak çömleğide görsel olarak sunsan. Sadece bunlar çıktı desen. etik olurmu
anlayamadım dedigini, etiklik mevzusuna gelirsek arkeloglar da yapabilir dedigini.

Mal bulanındır

zay46 ustam Ben kimseyi savunup avukatlığına soyunmuyom... O dediğinde doğru ama her doğruda dillendirilmez. Ben sadece taşlara kayalara. Bakmıyom. burda anlattıklarımın. Da. Bi tık üstü var tabiki ama şimdi sermayeyi yemeyelim... Sonuç olarak bence eski usulde kalsın bu sektör herkes ekmeene baksın

zay46

Yeni Üye
@zay46 ustam Ben kimseyi savunup avukatlığına soyunmuyom... O dediğinde doğru ama her doğruda dillendirilmez. Ben sadece taşlara kayalara. Bakmıyom. burda anlattıklarımın. Da. Bi tık üstü var tabiki ama şimdi sermayeyi yemeyelim... Sonuç olarak bence eski usulde kalsın bu sektör herkes ekmeene baksın
tamam da senin derdin eski usul degil mi? herkes buluyoruz devlet elimizden alıyor tek kuruşta vermiyor demiyor mu? al buyur bakanın açıklamaları sonrası istanbuldaki arkeoloji dernegi midir nedir onun açıklamaları:
"Kazıların kamusal bir hizmet niteliği olduğuna dikkat çekilen açıklamada, bir ülkenin kültürel ve doğal varlıklarının tüm insanlığın ortak zenginliğinin korunması gereken değerleri olduğu, dolayısıyla bu değerleri ilgilendiren tüm çalışmaların kamusal hizmet niteliğinde olduğu belirtilerek bu alanlardaki eylemlerde bilim ve toplum çıkarı dışında bir çıkar söz konusu olamayacağı ve bu nedenle ne işletmesinin ne kazısının özel sermayenin tasarrufuna bırakılmayacağı kaydedildi."

ne diyor bu alanlardaki eylemlerde bilim ve toplum çıkarı dışında bir çıkar olamaz.

aynı cümlenin geçtigi haberde ayrıntılar mevcut şurda:
‘Arkeolojik kazılar özelleştirilemez’

hatta ileri gidip diyor ki ilgili kişi, atıyorum böyle bir düzenleme yapılsa bile bu anayasaya aykırı olur, hatta anayasayı geçtim ülkenin baglı bulundugu uluslararası sözleşmelere aykırı olur.

hatta bu hadiseler özele devredilirse, konuyla ilgili çalışan üniversiteler, üniversite ögrencileri ilgili bakanlıkların degerini yitrecegindne bahsediyor. bir nevi arkeoloji statükosu diyelim buna, sadece biz aramalıyız diyor.

Mal bulanındır

Haklı ama firmalar ellerini şimdiden. Sıvazlıyor 654.firma başvurmuş yeterlilik belgesine isimleri ve adresleri mevcut bende ama yazamam buraya. Madem sende bu sıtedesın biz birbirimizi koruyup savunalım. zay46

Mal bulanındır

Kimsenin emeği zamanı umudu boşa gitmesin onsayfa yorum beklemeyin. Gerekli hayati bilgileri alıp mekanınız da filizleninki bizde gölgenizde serinleyelim. Bol nasipler selametle