Sultan Mahmut'un zamanındaki altınlar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Onu soruyorum işte. 366 yazisi Sultan Mahmut zamanina ait diyorlar.onunla ve Osmanlidan çalinmiş hazineyle alakalandiriyolar. O yuzden bende konuyu boyle açtim.
Dediklerinin mantigi yok.
O zamandan kalma olsaydi yazi Osmanlica olmasi daha uygun duserdi.

Ayrica hazineden mali calip gomup sonra bu isaretlerin yapilmasinin da mantigi yok.

Bunu diyenlere, boyle diyenlere yeri teslim et, bulsunlar alsinlar size de %5 verseler, bir koyun tamami ihya olur.
Bence vakit kaybetmeye gerek yok.

İsaret mezari ifade eder.
Etrafi gorursek yeri cozebilme imkani olabilir.

Treasures1

Yeni Üye
Dediklerinin mantigi yok.
O zamandan kalma olsaydi yazi Osmanlica olmasi daha uygun duserdi.

Ayrica hazineden mali calip gomup sonra bu isaretlerin yapilmasinin da mantigi yok.

Bunu diyenlere, boyle diyenlere yeri teslim et, bulsunlar alsinlar size de %5 verseler, bir koyun tamami ihya olur.
Bence vakit kaybetmeye gerek yok.

İsaret mezari ifade eder.
Etrafi gorursek yeri cozebilme imkani olabilir.
Bunu ben demiyorum ve bana dememisler. Internetden kendim okumusum bir kaç yerden. Ararsan bulursun. Bende bu konuda anlayan varsa ona soruyorum 366 NE ANLAMINA GELIYOR ? Biliyorsan yaz. Mantikdan konusmayalim, sadece biliyorsan ne demek 366 işareti yaz, sevinirim.

BulursamKader25

Bunu ben demiyorum ve bana dememisler. Internetden kendim okumusum bir kaç yerden. Ararsan bulursun. Bende bu konuda anlayan varsa ona soruyorum 366 NE ANLAMINA GELIYOR ? Biliyorsan yaz. Mantikdan konusmayalim, sadece biliyorsan ne demek 366 işareti yaz, sevinirim.
366 yi ben bilmiyorum.
Bilen varsa yazarlar insallah.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Define Sohbeti, Define İşaretleri Soruları ve Cevapları › konu › 3...
Web sonuçları
366 | Define Sohbeti, Define İşaretleri Soruları ve Cevapları
14 May 2020 · 366 işaret 13 tane kaya uzerinde 5 metrekare alanda tüm işaretler , işaretlerin olduğu kayalar veya taşlar yada yalancı

BulursamKader25

Karadenizliyi anlarsin
Doguluyu anlarsin
Egeliyi anlarsin
Romani anlarsin
Bozokluyu anlarsin
Hepsi Turkcenin degisik lehce ve agiziyla konusur.
Ahmet okula gitti cumlesini hepsi deftere ayni sekilde yazar.
Haydi oku deyince farkli sesler cikar.
Amma neticede anlasilir.

Turkce bilmeyen cevirmen kullanir.
Keske define isaretleriyle alakali yapay bir zeka gelistirilmiş olsaydi.
366 yazip sorardik.
5G ve 6G ile bu imkana kavusma imkani olabilir belki.

Mal bulanındır

366 yi ben bilmiyorum.
Bilen varsa yazarlar insallah.
Ustam isin asli buda reel somut veri done yok @vakko usta vatikan arsivlerini serdirecekler sonunda bana
konu sahibi sende oku mevzubitsin
Osmanlı Devleti’ni içerden çökertmek için Rum, Ermeni, Bulgar ve diğer azınlıklarla, bazı satılmış Türkler tarafından kurulan ve sayıları bazan 885 ve bazan da 883 kişi olarak verilen gizli bir teşkilat, devletin en üst kademelerine nüfuz ederek zaman zaman hazineyi soymuş ve miktarı 374 tonu bulan altınları Türkiyenin 12 bölgesinde 366 yere gömmüş ve her birine özel işaretler koymuştur. Bu işaretlerden bazılarının hakiki, bazılarının ise arayıcıları şaşırtmak için sahte olduğu söylenmektedir. İşaretlerin sahteleri toprak üzerinde bırakılmış ve hakikileri toprak altındaki kayalara veya mermerlere kazılmıştır. Bu gizli teşkilattaki önemli bazı çetebaşıların isimleri şöyledir: Pop Martin, Lefter, Volçan Voyvoda, Manol ve Emin Ağa. Mesela bunlardan yalnız Lefter’in Bilecik bölgesinde 128 yerde gizli parası olduğu söylenmektedir. Manol ise Bursa vilayetinde Uludağ’da ve Marmara Denizi’nin güney kıyısı boyunca uzanan Karadağ’da faaliyet göstermiş. Onun da buralarda işaretleri aranmaktadır. Rivayete göre çete mensuplarından yalnız bir kişi sağ kalmış ve o da define sırlarını ve gömülerin şifrelerini Vatikan papazlarına teslim etmiş. Şimdi Anadolu’nun define sırları Vatikan Kütüphanesi’ndeki bazı eski kitaplarda gizliymiş ve bunları ancak birkaç papaz biliyormuş. Ama onlar arada sırada Türkiye’ye gelip definelerin yerlerinde durup durmadığını kontrol ederlermiş, bir rivayete göre de azar azar çıkartıp yurt dışına kaçırırlarmış, esasen bu konuda Hristiyanlık alemi ile İslam alemi arasında yüzyıllarca sürüp giden bir mücadele halen devam etmekteymiş. Türkiye’de yabancı arkeologlarca yapılan kazıların, topraklarımızda kurulan radar istasyonlarının ve hatta uzay uçuşlarının, Ay’a atılan roketlerin ve oraya inen adamların hep maksadı Küçük Asya’da gömülü olan bu 374 ton altınla ilgili imiş. Bu iddiaların Bursa Defineciler Derneği’nde birkaç sene evvel dernek üyelerinden bazıları ile yaptığım bir sohbet sırasında büyük bir kesinlik, ciddiyet ve kızgınlık ile ifade edildiğini duymuştum. Ömrünü 366 define işaretinin sırlarının çözülmesine, bunların aranıp bulunmasına vakfetmiş yaşlı başlı kimselere rastladım. Varını yoğunu define uğruna harcamış bir ihtiyar, devlet adamlarımızın gaflet içinde olduğunu, hatta bunlardan bazılarının hıristiyanlık aleminin amaçlarına hizmet ettiğini, belki de onlarla ortak olduğunu büyük bir ciddiyet ile ifade etmekteydi.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Sultan Mahmut bir gece tebdili kıyafet ederek şehri dolaşırken bir grup hırsıza rastladı. Hırsızlar:
-Arkadaş sen kimsin, gecenin bu vakti bu tenha yerlerde ne arıyorsun? Deyince, Sultan Mahmut:
-Ben de sizler gibi hırsızın biriyim, diye cevap verdi.
Hırsızlar onu aralarına buyur ettiler. İçlerinden biri:
-Dostlar, diye seslendi, madem bir araya geldik, herkes ne hüneri varsa, elinden ne geliyorsa anlatsın, dedi. Bunun üzerine hırsızlardan biri ayağa kalktı:
-Ben, köpek havladı mı ne dediğini anlarım, dedi. Öbürleri gülüşerek:
-Bu mârifet ancak iki metelik eder, dediler. Diğer biri söz aldı:
-Benim bütün mârifetim gözlerimdedir gecenin zifiri karanlığında kimi görsem onu gündüz de tanırım. Bir diğeri:
-Benim hünerim kolumun gücüdür. Onunla istediğim duvarı delerim.
Başka biri:
-Benim marifetim burnumda, toprağı koklayarak nerde hangi hazine saklı hemen anlarım. Hırsızlar böylece marifetlerini sayıp döktükten sonra Sultan Mahmut'a döndüler:
-Ey yeni dost söyle bakalım senin ne gibi bir marifetin var?.
Sultan Mahmut:
-Benim hünerim sakalımdadır. Onu şöyle bir oynattım mı suçluları cezadan, idamlıkları darağacından kurtarırım, dedi.
Bunu duyan hırsızlar:
-En büyük marifet senin, en çok buna ihtiyaç duyarız; onun için sen bizim reisimiz olmalısın. Bundan sonra sen ne dersen biz onu yapacağız. Hepimiz emrindeyiz, dediler.
Sultan Mahmut:
-Madem reisiniz benim kalkın gidip padişahın hazinesini soyalım, dedi.
Hırsızlar hiç itiraz etmeden kalkıp sarayın yolunu tuttular. Saraya yaklaştıklarında bir köpek havlamaya başladı. Köpek sesinden anlayan telâşla öne fırladı:
-Yahu durun bu köpek: "Padişah sizinle beraberdir" diyor, dedi. Diğer hırsızlar:
-Saçmalama yürü işimize bakalım, dediler.
Kokudan anlayan toprağı koklayarak hazinenin yerini tespit etti. Delik delen duvarı delerek hazineye bir yol açtı. Hepsi birlikte hazîneye girip taşıyabildikleri kadar altını ve mücevheri alıp çıktılar.
Saklandıkları yere geldiler. Sultan Mahmut buraya gelen gizli yolu iyice öğrendikten sonra sessizce oradan ayrılarak saraya döndü. Sabahleyin askerlerini göndererek hırsızları ininde bastırıp yakalattı.
Ellerini bağlayarak hâkimin huzuruna çıkartıldılar. Suçları sabit olduğundan hepsi cezalandırıldı. Cezaları infaz edilmek üzere saray meydanına getirildiler. Hepsi korkudan titriyorlardı. "Geceleyin kimi görürsem gündüz onu görünce mutlaka tanırım" diyen hırsız, padişahı tahtında görünce hemen tanıdı.
Arkadaşlarına:
-Bu gece bizimle arkadaşlık eden adam tahtta oturuyordu, dedi. Hırsızları infaz yerine doğru götürürlerken Sultan Mahmut, onlara seslendi:
-Herkes mârifetini gösterdi şimdi sıra bende, diyerek, bir baş işareti ile onları cezadan kurtarmış
Kıssadan hisse hisse alanlara ne mutlu.​

Treasures1

Yeni Üye
Ustam isin asli buda reel somut veri done yok @vakko usta vatikan arsivlerini serdirecekler sonunda bana
Osmanlı Devleti’ni içerden çökertmek için Rum, Ermeni, Bulgar ve diğer azınlıklarla, bazı satılmış Türkler tarafından kurulan ve sayıları bazan 885 ve bazan da 883 kişi olarak verilen gizli bir teşkilat, devletin en üst kademelerine nüfuz ederek zaman zaman hazineyi soymuş ve miktarı 374 tonu bulan altınları Türkiyenin 12 bölgesinde 366 yere gömmüş ve her birine özel işaretler koymuştur. Bu işaretlerden bazılarının hakiki, bazılarının ise arayıcıları şaşırtmak için sahte olduğu söylenmektedir. İşaretlerin sahteleri toprak üzerinde bırakılmış ve hakikileri toprak altındaki kayalara veya mermerlere kazılmıştır. Bu gizli teşkilattaki önemli bazı çetebaşıların isimleri şöyledir: Pop Martin, Lefter, Volçan Voyvoda, Manol ve Emin Ağa. Mesela bunlardan yalnız Lefter’in Bilecik bölgesinde 128 yerde gizli parası olduğu söylenmektedir. Manol ise Bursa vilayetinde Uludağ’da ve Marmara Denizi’nin güney kıyısı boyunca uzanan Karadağ’da faaliyet göstermiş. Onun da buralarda işaretleri aranmaktadır. Rivayete göre çete mensuplarından yalnız bir kişi sağ kalmış ve o da define sırlarını ve gömülerin şifrelerini Vatikan papazlarına teslim etmiş. Şimdi Anadolu’nun define sırları Vatikan Kütüphanesi’ndeki bazı eski kitaplarda gizliymiş ve bunları ancak birkaç papaz biliyormuş. Ama onlar arada sırada Türkiye’ye gelip definelerin yerlerinde durup durmadığını kontrol ederlermiş, bir rivayete göre de azar azar çıkartıp yurt dışına kaçırırlarmış, esasen bu konuda Hristiyanlık alemi ile İslam alemi arasında yüzyıllarca sürüp giden bir mücadele halen devam etmekteymiş. Türkiye’de yabancı arkeologlarca yapılan kazıların, topraklarımızda kurulan radar istasyonlarının ve hatta uzay uçuşlarının, Ay’a atılan roketlerin ve oraya inen adamların hep maksadı Küçük Asya’da gömülü olan bu 374 ton altınla ilgili imiş. Bu iddiaların Bursa Defineciler Derneği’nde birkaç sene evvel dernek üyelerinden bazıları ile yaptığım bir sohbet sırasında büyük bir kesinlik, ciddiyet ve kızgınlık ile ifade edildiğini duymuştum. Ömrünü 366 define işaretinin sırlarının çözülmesine, bunların aranıp bulunmasına vakfetmiş yaşlı başlı kimselere rastladım. Varını yoğunu define uğruna harcamış bir ihtiyar, devlet adamlarımızın gaflet içinde olduğunu, hatta bunlardan bazılarının hıristiyanlık aleminin amaçlarına hizmet ettiğini, belki de onlarla ortak olduğunu büyük bir ciddiyet ile ifade etmekteydi.
Bunu okuduktan sonra açtim zaten konuyu. Internetde çok uydurma yaziyolar, o yuzden gerçek anlamini bilen varsa sordum, belki gerçek bu yazida bilmiyorum, kimse karşilaşti belki. Bu arada ben Türk deĝilim yazdiklarimdada grammatik yalnişlar ola bilir.

BulursamKader25

Hikayesi guzelde mantigi yok.
Veya 3 ü 3.000 yapmislar.
Kayit li altin miktarlari senede 2 sefer aciklanir. Devletlerin Hazine Bakanligindaki net olarak, yastik altindakileride tahminen yayinlarlar.
Bu tahminler dahi verilere dayanir.
İlk sirada ABD var.
Cumhuriyet tarihimizde en fazla
600 tona yaklasmisiz 2020 de.
Sultan Mahmud zamaninda bu kadar hazinede altin.olsaydi, osmanlinin yikilisi daha uzun surerdi.

2015 yili altin stoklari:

2020 yili altin stoklari:

Mal bulanındır

Bunu okuduktan sonra açtim zaten konuyu. Internetde çok uydurma yaziyolar, o yuzden gerçek anlamini bilen varsa sordum, belki gerçek bu yazida bilmiyorum, kimse karşilaşti belki. Bu arada ben Türk deĝilim yazdiklarimdada grammatik yalnişlar ola bilir.
Sonuc olarak bir efsanedir benzer yazilar cok var senin anlaman gereken
Eskiya gomusu nuanslarindan biridir zaman kaybidir gereksizdir 366 rakaminin en mantikli aciklamasi ustte yazdigimdir baska anlami yoktur