Sunaklar?

Metelin

Yeni Üye
En son gördüğüm çoklu oymaların olduğu kayanın arkası mezar girişiydi ama senin mezarlar bayır da anlaşılan ama sanırım değerlileri yukarda ki dik kayalıklar da. Rast gele.
Teşekkürler hocam,sunakların hemen 15/20 adım yukarısında başlıyor yoğun kayalık alan. Orada da yine bir sunağa denk geldim ancak bunlar kadar derin değiller. Sunak çevresinde 4/5 tane yay şeklinde sıralanmış murç izi var. Orayı az çok çözdüm gibi ama örnek olması açısından istenirse koyarım fotoğraflarını.

Metelin

Yeni Üye
Bu arada asıl hedef noktası paralı vatandaşların bulunduğu mekanın arkada görünen kayalık mekan ve üzeri tepe olduğu kanaatindeyim. Yeriniz güzel medeniyetlerin yaşamın izlerini taşıyor alan... Böyle yerleri gezmesi dahi çok zevkli olur :)
Evet buralarda gezmenin keyfi anlatılmaz yaşanır gerçekten☺ Hocam arkada görülen derken şuradan mı bahsettiniz? Eğer buraysa kastınız oraya da çıktım. Orada da dikkatimi çeken noktalar oldu açıkçası.

Ekli dosyalar

Metelin

Yeni Üye
Vay bee uzun zamandır ne güzel bir konu.
Tepelik alana çıkan bir patika olmalı, eğer varsa bir de bölgenin kılavuzu niteliğinde büyükçene bir kaya daha olması lazım.
Bol şans.
Arazi çok güzel hocam ben kalabalık olmasın diye çok foto eklemedim,bulmaca gibi bir yer gerçekten. Patika var birden çok ama büyükçe kaya da çok fazla açıkçası. Bu bölgede pınar var ve suyu hala şifalı olarak söyleniyor. Yani aslında aranan her şey mevcut diyebiliriz😊

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
tamam hocam peki sunakların kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz çalışmaya değer mi sizce?
Mezardan ne çıkacağıni kestirebilmek çok zor. Hiç birşey de çıkmayabilir, ufak tefek şeyler veya kıymetli birşey de denk gelebilir. Bu tamamen o günkü toplumun inanış ve mezar kültürüne bağlı...

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Evet buralarda gezmenin keyfi anlatılmaz yaşanır gerçekten☺ Hocam arkada görülen derken şuradan mı bahsettiniz? Eğer buraysa kastınız oraya da çıktım. Orada da dikkatimi çeken noktalar oldu açıkçası.
Hayır bu resim değil yığmaların olduğu resimin arka tarafını kastettiydim.. Tespitsiz işlem tavsiye etmiyorum ...

İnnovia

Aktif Üye
Bu iki yeri detaylı incelemenizi öneririm .
Kayaların kendi içinde olabilir.Mezarlık alandasınız.
2.jpeg

1.jpeg

kanije

Bilgili Üye
Manzara guzel.
Yan yana mezarlar.
Boslugu tespit etmen yeterlidir.
Arazinin bir kotu yani var heryerden gorunuyor.islem yapinca birkac dangalak muhakkak gelir.

Metelin

Yeni Üye
Manzara guzel.
Yan yana mezarlar.
Boslugu tespit etmen yeterlidir.
Arazinin bir kotu yani var heryerden gorunuyor.islem yapinca birkac dangalak muhakkak gelir.
Evet ilk kısım çok açıkta ama 2. Kısım kısmen rahat bir yer. Teşekkürler.