Surfer'den Kordinatlara Filtreleme Yaparak Görüntü Elde Etmek

Bilal Bey

Member
dadas_25 ustam eline emeğine sağlık böyle böyle geliştireceğiz kendimizi. Koordinatör işlem yap dediğinde hata veriyor yalnız. Olsun benim için sorun yok. 2 iş fazla yapmış olurum hepsi o.

Surfer 15 için teşekkür ederim ustam.

Yorum kısmını sitede ustalarla beraber karşılıklı olarak geliştirmeliyiz. Buna yoğunlaşmamız lazım. Neden her işlemde metal görüyoruz, bunun açıklamasını da daha bulamadık mesela. İşlem kısmından çok yorum kısmı önemli düşüncesindeyim, saftilki ustanın dediği gibi...

saftilki

Moderatör
Moderatör
metal bulma diye bir şey yok unutun bunu, yüksekli yahut çukurları matematiksel olarak renklendiriyor simetrik renk tonu veriyor, istediğiniz tonu verin farketmez,
bulabiliyormusunuz kayanın önüne kadar gidip son bulan patika? basamaklar? yapı kalıntısı? ona bakın,

surfer'ın satılık modülleri var 400$ ila 4500$ arasında değişen modüller ile çalışıyorlar, yeraltı akarsu keşiflerini maden tespitlerini,

benim bundan çıkardığım beleş bom boş program ile uğraşıyoruz, programın içi boş,
bize vereceği fikir yerkürenin çehresinden öteye gideceğini sanmıyorum,

altta tünel olduğuna %10000000 emin olduğum yer ile uğraşıp duruyorum 1 aydır, ya yanlış metod kullanıyoruz ya ben girişi yanlış yerlerde arıyorum, malumunuz kilometrelerce uzun olabiliyor tüneller,
ama öylede olsa tünelin ortasından arıyor olsamda 50 kere yakalamam gerekirdi,

gps geoplaner online sitesiyle iyi bildiğiniz yerlere bizde siz bakın, biraz daha doyurucu geliyor sanki,
fırın ağzı gibi bir yere basamakla iniliyormuş gibi bir yer buldum,

teksigara

Member
valla bende de kafa karıştı aynı yöntemle aynı koordinat ve yükselti ile hiç değişiklik yapmadan iki defa işlem yapıyorum ikisinde de farklı görüntü alıyorum anlamadım ben bakalım artık

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
soru 1: surfer hangi map görüntüsünü kullanıyor ?
soru:2 surfer'ın taradığı koordinatların map görüntüleri hangi yıla ait ?
bu iki kilit soruyu çözersek epey yol kat etmiş oluruz. metal kısmına daha önce de değindim. metal tespiti diye bir durum söz konusu değil arkadaşlar. derinlik ve içerisindeki gaz basıncına göre renklendirme yapıyor. @dadas_25 , saftilkii ve diğer arkadaşlar, cevaplarınızı bekliyorum.

saftilki

Moderatör
Moderatör
surfer'ın map görüntüsü kullandığı yok, onun işi kordinatla,
kordinatlar bir ara gözüm iliştiği kadarı ile 2001 - 2017 arsı idi, ortalama 4 yılda bir güncellenir benim bildiğim,

kordinatı bir ürün kimliği gibi düşün, şu şu şu maddeleri içerir şunları içermez şu yılda üretildi gibi, kısaca barkod de buna,

bizim çoğumuzun mıntıkası yani benim yerim dediğimiz yere henüz iş makinaları ayak basmamış olsun kordinatın güncel olup olmaması bişi değiştirmez, yalnızca yükseklik değeri değişir,
yani benim yığma dediğim yere yarın bir kepçe girsin dümdüz etsin kordinat değişmez yükseklik dün 340 ise birkaç yıl sonra güncellemeden sonra tekrar bak 300 olmuştur 240 olmuştur vs, enlem: boylam sabit z değişkendir,

geplaner sitesi deniz seviyesinden fit değeri veriyor ya küsüratlı 497.3 gibi,
zemine bağlı küsüratlı değerleri veren site bulursanız paylaşın lütfen,
4.2 5.4 gibi

teksigara

Member
saftilki ustam where is my path verilerini en son yöntemle yapabiliyoruz dimi bana sanki daha sağlıklı geldi

may77

Moderatör
Moderatör
Son düzenleme: