Taş Bu Şekilde Nasıl Duruyor .

Turko

Uzman
Mantıga bak hele üç tonluk kayayı nasıl dört ayaklı yaparsın önce ayak bırakılır toprak seviyesi yükseltilir kaya yerine itilir o zamanki aparatlarla denge sağlanır sonra toprak seviyesi tekrar düşürülür la gundi ben fazlamı şerbet içiyom sence ?
Hayvan gibi şey yapıyon durdan anlamıyon az iç .

Delibalta

Member
@Gustavo kardeş!! Ustalarım ellerinden geldiğince sana yardımcı olabilmek adına fikirlerini beyan etmek için birbirinden değerli yorumlarda bulunmuşlar. Kaya her an devrilecekmiş gibi çok tehlikeli duruyor.Mezar odası varsa giriş muhtemelen bu kayanın altından da olabilir.Eğer burası ile ilgilenip araştırma yapmada kararlı isen ilk önce bu tehlikeyi ortadan kaldırman gerekli. O kaya kendiliğinden oraya gelmedi herhalde özellikle o taşların üzerine koyulmuş gibi duruyor.Bunun için ilk önce o kayayı devireceğin tarafı hesaplayıp o noktaya 1 mt derinlikte çukur kazman olmalıdır. Çalıların yan tarafı çukur için müsait gibi görünüyor.Eğer paletli ile çalışma durumu müsait değilse 2 tane güçlü iyi bir kriko senin işini görür.Krikonun birini ön taraftan diğerini yan taraftan vurduktan sonra dikkatli bir şekilde kaldırıp kazdığın çukur tarafına doğru yatmasını sağlayabilirsen alt tarafınıda inceleme fırsatın olabilir.Rastgele..

Gustavo

Member
Kırmızı olan yer kapama gibi duruyo mavi olanda işçilik var o tek taşıyıcı kiriş daha sağlammış kurcaladıkça incelmiş altı boş değildir ama kenarlarını sabitlemedikçe çalışma yapılmak cesaret ister
Vaybe ne kadar da dikkatsiz biriyim hakikaten de öyle görünüyor.çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz icin

Gustavo

Member
Ekli dosyayı görüntüle 276413. Su öndeki küçük kayayida bı kontrol edebilirmisiniz sanki biseyler karalanmis gibi arka taraf da bariz kapı varmış gibi görünüyo dedikleri gibi
Çok güzel amma da dikkatsizmişim ben usta.bariz kapı duruyor orda belki de ben havada duran taşa odaklandım o kapıyı göremedim orda.değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

Gustavo

Member
Alanda kiymetli, guzel bir mezar var.
Doneminde islem gormemistir inşallah. Bu nedenle metal tespiti onem arzeder.
Bekcisi sagda.
Sana gozdagi veriyor daha baslangicda; bu odaya ulasman zor, her tarafi tuzakli demek istiyor.

Bosluk ve metal tespiti yapacak cihaz /cubuk yoksa burasini cozmek zor olur.
Asagisinin krokisi yukaridan cikarilmali ve uzerinde detay calisma yapilmalidir.
Mezarlık olabileceğini bende düşünüyorum.ama bekçisi vs.ben gerçekten çok acemiyim.tuzaklar konusunda uyarmanız için size minnettarım.çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Gustavo

Member
Gustavo kardes doga manzara sever kus bortu bocu tarih sever tarzinda yuruyeceksen basta belirt define sitesine uye olup sirf millet ilgilensin bisey yazsin egom tatmin olsun ayaana cok takilan var.
Millette iyi niyetle kiymet verip kafa yorup yardim ediyi.biz isteriski karsi tarafda aha bende bunu sunu yaptim netice budur arge islem sonucu budur desin sende bi ufaktan bi islem yap gorselini yukle .yoksa 50 tane konu acsan Fiss bizim gormedigimiz tas kaya dag tepe kalmadi.aşinayiz dogaya yaani.
Bu yazdigima alinmaca darilmaca yok.
Öncelikle şunu belirteyim kesinlikle alınma darılma olmaz bende size ustam dedikten sonra iş bitmiştir.ben geçen hafta virüs yasağından dolayı fırsat bulup arge çalışması başlatmıştım.sizde takdir edersiniz ki dışarı çıkmak büyük bir cesaret istiyor.yasak olmasa bile.ayrıca konunun geçtiği yer benden 130 km uzakta bir yer sizde takdir edersiniz ki hergün gidip gelemiyorum.a
Gustavo kardes doga manzara sever kus bortu bocu tarih sever tarzinda yuruyeceksen basta belirt define sitesine uye olup sirf millet ilgilensin bisey yazsin egom tatmin olsun ayaana cok takilan var.
Millette iyi niyetle kiymet verip kafa yorup yardim ediyi.biz isteriski karsi tarafda aha bende bunu sunu yaptim netice budur arge islem sonucu budur desin sende bi ufaktan bi islem yap gorselini yukle .yoksa 50 tane konu acsan Fiss bizim gormedigimiz tas kaya dag tepe kalmadi.aşinayiz dogaya yaani.
Bu yazdigima alinmaca darilmaca yok.
Elbette ki alınmaca darılmaya yok.sizde takdir edersiniz ki hastalık var insan dışarı çıkmaya korkuyor.ayrıca mekan benden 130 km kadar uzakta hergün gidip gelemiyorum.ilerleme kaydettiğim zaman zaten sizinle paylaşacağım ve daha değerli bilgilerinizden istifade edeceğim.benden kurtulacağınızı düşünüyorsanız boşuna hayal kurmayın derim ustam