Türk Telekom port sorunu

Kocadağ

Member
Malesef planlama için o esnada ön görülen müşteri sayısı baz alınıyor. Sonradan bina yapılınca buda oradaki sistemi veya gelen kablo kalınlığına bağlı olarak tamamı dolmuş olabiliyor. Oradaki sistemi bilemediğimden ne desem yalan olur ama dediğim gibi oradaki hali hazırda başvuran kıişilere göre sıraya koyulur ama tanıdığın olursa sıra değişebilir.
dadas_25 ustam tanıdığımız yok malesef mecburen bekleyeceğiz artık

Kocadağ

Member
Turkcell dışında gsm neden kullanılır anlamam. Vadofone turktelekom avea falan hikaye bunlar. Turktelekom internet te hikaye hizmet sıfır. Superonline a geç turkcell geç , superonline ile birlikte turkcell TV al bak keyfine. Hat mı yokmuş bak turkcell nasıl çöküyor turktelekomun tepesine. Akşam 9 buçuk ta yanan modemi sıfırı ile değiştiren turkcell teknik servis gördüm ben .
Turko ustam firmaların hepsine de başvuruda bulundum malesef türk telekom port açmazsa internet bağlayamayız cevabı aldım yani sonuçta heryol türk telekom a çıkıyor

Kocadağ

Member
benimde başıma geldi bu port yok muhabbeti,
superonlineden taahhüt sürem bitti türktelekomla imzalamak istedim hatta kendileri aradı kabul ettim, bekleki gelen giden arayan soran yok ben aradım port yok, tekrar superonline ile devam ettim 1 hafta sonra artık telekomdan arayan arayana,

ama ne yaparsanız yapın vodafona geçmeyin sakın ola, ak sütü burnunuzdan fitil fitil getirir,
sağlayamadıkları 3 aylık interneti kasıtlı ödemedim . çünkü kullanamadım, arızaya gelmediler,
bende ödemeyince icra takibi başlattılar, tüketici haklarıda fasafiso,
mağduriyetimi dilekçemde açıkça belirttim 3 ay komşularımdan internet kullandımı belirtmeme rağmen vodafonu haklı buldular,
saf biri olsa dilekçeyi düzgün okumadıklarını zanneder :)

ve hatta collcenter lara tel no larınızıda satan vodafondur, o gün bu gündür reklam mesajları yağmur gibi yağıyor telefonuma,
E şikeyet yoluyla da şansımı zorladım ama nafile,

cinnet geçirirsin dağıtırsın ortalığı terorist damgası yersin,
neyse çok doluyum daha fazla yazmasam iyi olacak,
saftilki haklısın ustam ben şu anda hani bir ata sözümüz varya denize düşen yılana sarılırmış diye bende aynı durumdayım bütün firmalara başvurdum malesef alt yapınız adsl ve vdsl olduğundan boş port yok internet bağlayamayız diyorlar türk telekoma dilekçe verdim tek yapabileceğim buymuş port da ne zaman verilir belli değil adam bir ayda olur bir yılda belki daha fazla beklersin diyor yapacak birşey yok mecbur bekliyeceğiz artık

saftilki

Moderatör
Moderatör
port sırasındasın anlaşılan,
şöyle bir durum daha var senin durumla alakasız ama ikincil ve üçüncül şirketten port alsanda yine telekomdan alıyorsun ama hız farkı oluyor,
mesela 3 şirketi 3 port kabul et diğer şirketlerden aldığın zaman 2. veya 3. porttan bağlantı sağlamış gibi düşün,
tam olarak bu böyle değil basit anlatım açısından böyle yazdım,
birnevi 2. ve 3. şirketi hup gibi kabul edebilirsiniz

Kocadağ

Member
port sırasındasın anlaşılan,
şöyle bir durum daha var senin durumla alakasız ama ikincil ve üçüncül şirketten port alsanda yine telekomdan alıyorsun ama hız farkı oluyor,
mesela 3 şirketi 3 port kabul et diğer şirketlerden aldığın zaman 2. veya 3. porttan bağlantı sağlamış gibi düşün,
tam olarak bu böyle değil basit anlatım açısından böyle yazdım,
birnevi 2. ve 3. şirketi hup gibi kabul edebilirsiniz
saftilki hiç bir firma bağlantı yapmıyor ki hepsinin tek söylediği şey port yok bağlantı yapamayız türk telekom port açması lazım diyorlar