Uatalar Bir El atalım.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Yukarı düzlugun resimlerini görme imkanımız var mıdır acaba?balıkesir diyesim geliyor buraya:))hatta nokta yeri de biliyorum gibime geldi fotoları bakarsak ama bu resimlerin çok daha fazlası olmalı diye de düşünmuyor değilim. Ustam Allah muvaffak etsin!!

R00T

Profesyonel
Co Admin
Kuru duvar açılmalı haç noktası dahil.

hayalsaati

Bilgili Üye
eser34 yukarı düzlükte bir metrelik çökme var. Burası Kayseri ustam. Fotolar gelecek bir kaç güne saygılar.

hayalsaati

Bilgili Üye
R00T ustam. Bölge biraz sıkıntılı. Ben de biraz mimliyim. Bir bölgeye gittiğimde bu adam boşa gezmez diye millet bölgeye akın ediyor:)) bu sebeple bir gittiğim yere onbeş gün ara vermeden bir daha uğramıyorum. Bu sebeple yorumlarınıza yakın zamanda resim ile cevap veremiyorum. Saygılar.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
eski dönemlerde teraslama çalışması sırasında bu tip duvarlar sıkça kullanılırdı
zaman içinde teras duvarının öne kaymasıyla arka kısımda çökme olması doğal bir durum
fakat doğal olmayan şeyse şu ön taraftaki duvar taşlarına işlenen figürler
doğaldır diye çok zorladım kendimi ama içimde hep bir şüphe kaldı
figürleri programla 3 kademe ıslatınca daha net çıkıyor ortaya
bence varsa pulse bir cihazla metal kontrolü yapın o terasta
çok yormayacaksa da alın o taşları oradan siz de rahat edin biz de
:200:

Ekli dosyayı görüntüle 243601

hayalsaati

Bilgili Üye
Kuru duvar açılmalı haç noktası dahil.
Ustaların tecrübe olması açısından yazıyorum. İşlem yapıldı kuru duvar zemine kadar indirildi. İçe doğrudan 2 metre devam edildi. Dolgu. Bir kaç küp parçası da dolgu içinden çıktı. Süslemeler yapıldı. Ancak sonuç güzel bir tecrübe çalışması oldu. Özetle duvar ardı boş çıktı. Ustalarının bahsettiği kaya dibi ham toprağa kadar işlem gördü. Nasip başka bir zaman ve yereymiş. Yorum yapan tüm ustalara teşekkürler. Argeye devam .

R00T

Profesyonel
Co Admin
Vardır elbet o küpünde bir muhabbeti Rabbim nasip etsin inşaAllah.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Güzel eline sağlık.

Ustaların tecrübe olması açısından yazıyorum. İşlem yapıldı kuru duvar zemine kadar indirildi. İçe doğrudan 2 metre devam edildi. Dolgu. Bir kaç küp parçası da dolgu içinden çıktı. Süslemeler yapıldı. Ancak sonuç güzel bir tecrübe çalışması oldu. Özetle duvar ardı boş çıktı. Ustalarının bahsettiği kaya dibi ham toprağa kadar işlem gördü. Nasip başka bir zaman ve yereymiş. Yorum yapan tüm ustalara teşekkürler. Argeye devam .