Ustalarım bu nedir Acil

CEYLAN

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 151534
Ustalarım kayanın arasından çıktı videoda tesadüf resmi yakaladık üstünde jelatin gibi birşey var dokunmadık taşta yarık yoktu kırınca karşımıza çıktı acil yardımcı olabilir misiniz ?

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bir hayvanın yumurtaları olabilir. Yavrucakları rahatsız etmeyelim. :)

Sevgiler.

CEYLAN

Yeni Üye
Hocam yanlış anlamayın ltf bilmediğimden soruyorum bildiğiniz bi sürüngen yumurtalarının üstünü şeffaf bi salgıyla kaplayabilir mi internetim çok yavaş araştıramıyorum tşk

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Tam olarak isim verebileceğim bir hayvan yok ama hemen hemen bütün sürüngenler diyeyim, böyle şeffaf bir zarla yumurtalarını korumaya çalışırlar. İnsanın bile anne karnında korunduğu şeffaf bir su yok mudur ustam? Dur biraz araştırayım şunu. :)

Sevgiler.

svs

Engellendi
Abi bu ne ya . Boyle bir sey olamaz yilan yumurtasi felan degil bu acaba neyin yumurtasi bu nedir ben ilk defa goruyorum hayatimda boyle birseyi. . .

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Burada bir açıklama var. Ben bu açıklamaya göre yanlış bilgi vermişim. Sürüngenlerde kabuklu yumurta oluyor. İnce zarlı yumurtalar başka hayvanlara ait. :)
Embriyonik Örtüler

Sevgiler.

Son düzenleme:

CEYLAN

Yeni Üye
Ustam bizde köy çocuğuyuz ilk defa gördüm bende sanki düzülmiş gibi yarın tekrar gidip bakıcaz zaten hayvan yumurtasıysa taşınmış olacaktır.Değilsede kısmet horosanlı olduğunu teyit ettiğimiz bir kayadan çıkınca bizde biraz heyecan yarattı

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Her şey olabilir. Yalnız dokunmayın lütfen. Sağlığınızdan daha önemli değil. Merakla bekliyorum.

Sevgiler.

CEYLAN

Yeni Üye
Ustalarım bugün sabah erkenden baktık yoktu hiçbiri.