Ustalarım yorumlarmısınız lütfen

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
"Bir usubet bin nasiatten iyidir."
Bende 7 ay önce 61 adet varlık emanet ettim.3 altın sikke 3 gümüş sikke diğerleri bronz ama şekil şemal belli.bu gün sonuç ne diye aradım.
-"eve mektup gelmedimi" dediler.
-"gelemdi mektup gelir acelemiz yok. ödeme ne kadar çıktı" dedim
-"110 tl" dediler.
(altınları gramaj olarak hurda fiyatına kuyumcuya versem 2500 lira alırdım.)
ne diyelim.Vatan saolsun.
Bundan sonra yorumların altına müzeye götürün yazmam bilginize...

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bunu bilmiyordum. Çok ayıp gerçekten. Kültür varlığını taş atıp yorulmadan ve kapılarına kadar getirip ellerinizle teslim ediyorsunuz, ancak toplanan kurul kendi mesaisinin/harcirahinin ücretini de sizden alıyor. Hiç etik değil.
Ayıp denen bir şey var..
Arkeologlar bizim bulduğumuz kadar eser bulamıyor.ve kendi harici herkes bu işi yapmasın diye ellerinden gelen engeli koyuyorlar.Bir ara kaçakcılık önlensin diye "ederini veriyorlar" furyası çıktı.inandık.şimdi "bu işten kazanıp devam etmesinler"diye sadece ikramiye veriyorlar.
Eğer bir yerde hak gaspediliyorsa orada çürüme ve kokuşmuşluk başlamıştır.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Arkeologlar bizim bulduğumuz kadar eser bulamıyor.ve kendi harici herkes bu işi yapmasın diye ellerinden gelen engeli koyuyorlar.Bir ara kaçakcılık önlensin diye "ederini veriyorlar" furyası çıktı.inandık.şimdi "bu işten kazanıp devam etmesinler"diye sadece ikramiye veriyorlar.
Eğer bir yerde hak gaspediliyorsa orada çürüme ve kokuşmuşluk başlamıştır.
Seneler evvel benim için çok özel 8 parça teslim ettim. Hele bir madalyon vardi ki yanarım yanarım ona yanarım. Neredeyse kusursuz kondisyonu vardi.
3 ay sonra hesaba yatanı gördüğüm gün tövbe ettim ustam.
Sizin bu bilginizi gördüğüm de anladım ki bana verdikleri kendi harcırahlarından daha azmış.
Coluguma çocuğuma kalsaymış keşke diye ah çekerim..