Vakko ustam bu yazıyı yorumliyabilirmisin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anke

Aktif Üye
Almanlar isin icindeyse, is karismis demektir. :))

Aklima 3 husus geldi:
1)-Altindan bahseden yaziyi bugun anlayan az olsada, o zamanda okuyan ve anlayan daha cok olacagindan bunun yazilmasinin mantigi nedir @vakko kardasim..?
2)-Altin var dedi ve sifrelediyse bunu da aleni olarak yazdiysa bulma ihtimali sifira yakindir, o gunku teknoloji ile. Hal bu olunca bugun bunlari bulma imkani olur mu..?
3)-Tokat işi olabilir mi?
Birileri birilerini carpmak icin 20-30-40 sene once boyle bir yazi yazip, kandirdiklarini kandirmis, bu yaziya da dokunmadan cekip gitmisler ve konuyu acan kardasimiz traking yaparken yaziyi gormus olabilir mi..?
Ustam benim öyle şeylerle kesinlikle işim olmaz kimseyi kandırma falan asla bilgi almak istiyorum bilen ustalardan burasi çok arklı bir yer
Ne buldun mesela ustam ikinci işaret ?
Ustam orda hac var resimlere bakarsan 15 20 metre yazılara yakın

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Yazılar büyük ihtimalle rumca diye düşünüyorum ama okuyan

Evet yazılar hepsi bu başkada yok
Ustam sana yazıların tercümesini yapıyorum okuyormusun acaba ? Eski yunanca dili ile yazılmış harika şifrelemelerin olduğu saklı altını anlatan bir yazı.Sunumunuz çok kötü ve karışık.Sonuç alamazsınız bu şekilde.

erhanbahadır

Aktif Üye
burada makina ile sonuç alamazsınız burada yapılacak olan tel ama tek şey işin ilmini bilen birinin şifreyi çözümlemesi ile nokta atışı olur başkada yolu yok bence YTD :)

Anke

Aktif Üye
Ustam sana yazıların tercümesini yapıyorum okuyormusun acaba ? Eski yunanca dili ile yazılmış harika şifrelemelerin olduğu saklı altını anlatan bir yazı.Sunumunuz çok kötü ve karışık.Sonuç alamazsınız bu şekilde.
Peki üstadım nasıl sonuç alacaz

Anke

Aktif Üye
Bende öyle düşünüyorum da hocam işin ilmini bilen biri cikar inşallah
burada makina ile sonuç alamazsınız burada yapılacak olan tel ama tek şey işin ilmini bilen birinin şifreyi çözümlemesi ile nokta atışı olur başkada yolu yok bence YTD :)

erhanbahadır

Aktif Üye
yanlış anlamayın ama bu sizin yapabileceğiniz altından kalkabileceğiniz bir mevzu değil affınıza sığınarak söylüyorum yanlış anlaşılmasın kesinlikle vakko kardeşim size detaylı bir şekilde yazının manasını söyledi işi bilen birisiyle ortamda çözümleme yapılması gerektiği kanısındayım

Anke

Aktif Üye
Ben size yarin daha iyi resimler cekeyim geldi birşeyler çözülür

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...