Yeni girecegim çubuk önerisi

pusula17

Engellendi
Ustalarım hayırlı akşamlar.Şimdi ben bu şeye hobi olarak başladım ve devam etmekteyim.İlk önce bir dedektör alayım,tek tek yapıyım dedim vazgeçtim 0 tecrübe var o konuda onada yeni başlıycam sıkıntı.Neyse direk büyük işlere girdim tecrübe ve ekipman isteyen türden olmadı yarıda kaldı.USTALARIM ben yeni başlıycam şöyleki hafiften yuvarlak oymalardan sunulardan girip pişe pişe.devam etmeyi planlıyorum BulursamKader25 ustamın cok konularını okudum . Şimdi yeni baslıycagım için bu cubukları nerden ve nasıl yaparım onu bir ögreniyim ve bosluk cubugu gerekli bana en iyi hangi cubuk işime yarar cubugu yapıp antrenman yapıcam ve açmaya başlarım işallah . Yardım edin ustalarım hayırlı akşamlar.

Barakuda

Aktif Üye
pusula17 ustam öncelikle bu aileye hoş geldin bahtında şansında açık olsun inşallah..benim önerim ilk olarak kendi yapacağın bakır çubuklarla başlaman..teferruatı olmayan 2 adet 50 cm lik bakır çubuğu al 10 cm den bük başla gezinmeye..baktın bi hareket var oynama var ufak ufak bişeyler buluyorsun daha iyi yapılmış çubuklara yönel..ilk başta bakır kendi yapacağın çubuğu sana önermem işin başında piyasada gezen 3 kağıtçı çubukçulara para kaptırmaman içindir..bu dediğimi yabana atma..işin başında dünya para verip hayal kurup boş boş uğraşırsın hevesinde kırılır şevkinde başlarsın sövmeye daha yolun başında bırakırsın..çubuk işi sabır işi ..meharet çubukta değil tutanda..

pusula17

Engellendi
Barakuda ustam biliyorum kendim yapacağım ama bakır cubuk pirinc kaynak teli olan ve mm si kaclık alıyım onu ögrenmek istiyorum ve bosluk ararken minarele gidermi giderse sadece bosluk icin elimize birşey almak gerekirmi

pusula17

Engellendi
Turko ustam @şirvan ustam deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim yavaş yavaş antrenman la oymalardan başlıyacam sayın ustalarım bunun icinde sizdeki tecrübelerinizi toplayıp uygulayacagım

pusula17

Engellendi
@mırkut ustam tatar26 Turko ustalarım perşembe araziye gideceğim lütfen bir baksanız su cubuk işini halletsem işin %50 si bosluk zaten beklemedeyim ustalarım

pusula17

Engellendi
@mırkut ustam tatar26 Turko ustalarım perşembe araziye gideceğim lütfen bir baksanız su cubuk işini halletsem işin %50 si bosluk zaten beklemedeyim ustalarım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalarım vallaha yazmaktan utandım artık ard arda mesaj attım bilgilendirin yeter ustalarım tecrübelerinizi paylaşırsanız bu işe yeni girecek arkadaşlarda faydalanır işallah Mirkut tatar26 timur964 Koray Kor Kafkaslı BulursamKader25 Turko ustalarım işim hep yarıda kalıyor boşluğu bulamassam yardım degerli ustalarım.
Kardasim cubukla alakali mevcut bilgilerimin %80 kadarini gayet detayli ALAN TARAMA&CUBUK bolumunde yazdim. Su ana kadar da benim yazdigimdan daha detayli bur yazi da gormedum.
Varsa kardaslarumiz sana link atsin.

Bu yaziyi oku.
Anlasulmayan yer varsa bana onlari sor.
Bildiklerimizi yazariz unsallah.

Sadece cubugu yapmakla is bitmez.
Usta olmak iste bu kisiye gore degisir.
Yaninda usta yoksa teorikten oteye gitmek de cok zordur.

Amma bir yerden de baslamak lazum.

Turko

Uzman
Ustalarım vallaha yazmaktan utandım artık ard arda mesaj attım bilgilendirin yeter ustalarım tecrübelerinizi paylaşırsanız bu işe yeni girecek arkadaşlarda faydalanır işallah Mirkut tatar26 timur964 Koray Kor Kafkaslı BulursamKader25 Turko ustalarım işim hep yarıda kalıyor boşluğu bulamassam yardım degerli ustalarım.
Acele etme usta , BulurasamKader25 ustam buradayken Allahın izniyle çubuk işi ile ilgili her ne var ise herşeyi öğrenirsin.

Turko

Uzman
Kardasim cubukla alakali mevcut bilgilerimin %80 kadarini gayet detayli ALAN TARAMA&CUBUK bolumunde yazdim. Su ana kadar da benim yazdigimdan daha detayli bur yazi da gormedum.
Varsa kardaslarumiz sana link atsin.

Bu yaziyi oku.
Anlasulmayan yer varsa bana onlari sor.
Bildiklerimizi yazariz unsallah.

Sadece cubugu yapmakla is bitmez.
Usta olmak iste bu kisiye gore degisir.
Yaninda usta yoksa teorikten oteye gitmek de cok zordur.

Amma bir yerden de baslamak lazum.
Abi artık emeklilik şart , ihtiyaç çok fazla haliyle talep artıyor boşluk için 100 takım yapıp emekliliği hayirlamak için dagiticaksin :) Başka türlü kurtulamazsın . Millet tatlı yedirir senin kaderin de boşluk için çubuk dagitmakmis :)

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çubuk dağıtmak yetmez, konferans düzenleyecek, kurs açacak :tongue: