Yer altı odası

Obenim58

Member
Saygı değer ustalarim.1ay önce güzel bir arazide çubukla bir boşluk tesbiti yaptım.oda olarak düşünme sebebim çöküntünün bariz belli olması.cubuklarim la odanın dikdörtgen olduğunu tesbit ettim.sag elime altın alıp tekrar içersinde dolaştım ve odanın sanırım kuzey kısmı oluyo sari kız tesbit ettim.odanin tam ortasını tesbitleyip çubuklarla çarpı işareti alıp dışa doğru yürüdüm.cubuk açıldı ve tekrar çarpı verdi.boylece derinliğinde 2 .30 civar aldım.guney cephesinden genişçe bir çapta çalışma yaptım ve birkaç katman toprak çıktı.30cm kırmızı toprak.15cm giri beyaz karışımı bir toprak.30cm tekrar toprak.15cm taze inşaat harcı gibi çimento tarzı bir şey.ardindan birbirine geçmeli taşlar ve son olarak kum gibi elenmiş toprak çıktı.yamur yagdigindan öylece bıraktık.2 gün önce bir uğradım olduğu gibi duruyor.ogrenmek istediğim ortağım beni soğutuyor boşa çabalıyoruz diye çubuklara inanmıyorum diyor.hakikaten bu kadar işaret boş olabilirmi.birde çubuklar sarizda bizi yanıltıyor ya bazen odada da yaniltirmi ama kare yada dikdörtgen şekli alıyorum .cevap lütfen bilginize ihtiyacım var

SAHBAZ

Bilgili Üye
Anlatmana gore dogru yerdesin yanliz dikkat et bakalim bir yere koridor baglantisi varmi cubuk kullananda sensin cubuklar is gorur dene ne kaybedersin kare yapiyo diyosun ben olsam denerim..

Obenim58

Member
Anlatmana gore dogru yerdesin yanliz dikkat et bakalim bir yere koridor baglantisi varmi cubuk kullananda sensin cubuklar is gorur dene ne kaybedersin kare yapiyo diyosun ben olsam denerim..
Bağlantı. Bakmadım ama 2m sağında bir oda daha var orada çöküntü felan yok

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Obenim58 1 işi yarım bırakma devam et arkadaşının vazır vuzur etmesi 3 sebebledir

1 cisi üşengeç çalışmasını sevmeyen 1 i dir

2 cisi orada herhangi 1 mahlukat varsa ves vese verir çalışma isteğini ve 1 şey çıkmaz ves vesesini veiri iştahsızlık oluşturur

3 cüsü ALLAH muhafaza aklıma bile getirmek istemiyorum .. genelde ortaya çıkan sorunların 2 cisini teşkil eden açgözlülük ve ortağını ekaarte etme isteğidir ..

başka sebebi olamaz bu arkadaşına çok dikkat et ...

rast ve kolay gelsin ..

1 de burayla alakalı foton yok tu herhalde konumu açmadın dı ..

Obenim58

Member
BulursamKader25 senin yorum ne ustam çubuk kullanmayı sayende çözdüm.sanirim başarılı bir öğrenci olacağım.

Smokin

Moderatör
Moderatör
İçinde kalıp dert olacağına dışa çıksın mert olsun :) :)
Çalışmayı sonlandir. Anlattığına bakılırsa boş değil

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 senin yorum ne ustam çubuk kullanmayı sayende çözdüm.sanirim başarılı bir öğrenci olacağım.
bence devam etmelisiniz.
Toprak katmanları ve kesme taşlar.
Herşey güzel gözüküyor.

Oraya vardığında çubukla tekrar bak:
Önce sarıkız, sonra gümüş, sonra kurşun ve son olarak da bakır veya demire bak.
Bunlar işareti odanın neresinde veriyor ..???

Hepsi aynı noktada veriyorsa; MİNERALDİR.
Ayrı ayrı noktalarda veriyorsa sevinerek çalışmaya devam et inşallah...

Burasının dolgu olduğu anlattıklarından belli. İçi doluda olsa boş da olsa -şu an bilemediğinden- bence dikkatli şekilde devam edin.
Bakarsın güzel bronz bir heykelcik sana nasip olur (inşallah)

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu bir tümülüs olmasın kurbanım

Obenim58

Member
bence devam etmelisiniz.
Toprak katmanları ve kesme taşlar.
Herşey güzel gözüküyor.

Oraya vardığında çubukla tekrar bak:
Önce sarıkız, sonra gümüş, sonra kurşun ve son olarak da bakır veya demire bak.
Bunlar işareti odanın neresinde veriyor ..???

Hepsi aynı noktada veriyorsa; MİNERALDİR.
Ayrı ayrı noktalarda veriyorsa sevinerek çalışmaya devam et inşallah...

Burasının dolgu olduğu anlattıklarından belli. İçi doluda olsa boş da olsa -şu an bilemediğinden- bence dikkatli şekilde devam edin.
Bakarsın güzel bronz bir heykelcik sana nasip olur (inşallah)
Ustam sadece sarıkız baktım onunda odanın kuzey kısmında tesbit ettim.gumus vs bakmadım.odanin sadece o kısmında veriyor diğer taraflari bişey göstermedi.insallah usta bronz mı olur sarıkız mı ama emin ol ne olursa haberinde olacak ..olacak

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam sadece sarıkız baktım onunda odanın kuzey kısmında tesbit ettim.gumus vs bakmadım.odanin sadece o kısmında veriyor diğer taraflari bişey göstermedi.insallah usta bronz mı olur sarıkız mı ama emin ol ne olursa haberinde olacak ..olacak
Oraya varinca dedigim gibi diger malzemelere de bak. Hepsi ayni yerden isaret verirse mineraldir. Yorma kendini. Farkli farkli noktadan verirse isi bitir insallah.